Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212806 пъти)

purelove

  • Гост
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #60 -: 19-02-2013, 13:59:27 »

 :Content_14:
Тино, има ли краен резултат, от който не сте останали доволни ? Суровини, с които не се справя ? С кокос експериментирали ли сте ? :)
Активен

Тино

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #61 -: 19-02-2013, 15:31:03 »

>Тино, има ли краен резултат, от който не сте останали доволни ?
>Суровини, с които не се справя ? С кокос експериментирали ли сте ?

Стари ябълки не стават добре. Стават по скоро като пюре. С кокос не сме пробвали, но сме пробвали с Нар, и става много добре. Ако пресовам Нар на цитрус преса, става горчив сока, но със сокоизтисквачката не е така - предполагам горчивината идва от бялата материя в която са закрепени семената (в сокоизтисквачката слагаме само семената - малко е играчка). Подозирам и с кокос няма да има проблем - стига да е на по-дребни парчета и да не се слагат по много наведнъж. Гледал съм ревю в youtube, където с Omega VRT, хомогенизират замразени банани (махат почистващия диск който почиства ситото, и стои между корпуса и ситото).

До колкото съм чел, всички плодове които съдържат скорбяла също не стават на сок (банани, манго) - но те май не стават с никоя сокоизтисквачка на сок.

Като цяло нямаме опит с много различен материал - имаме я от по-малко от месец. Сега ми расте пшеничната трева, но за нея няма да има проблем - има много ревюта които тестват това. Ако те интересува конкретенн материал - потърси в youtube (с английското име), и добави Omega VRT  в полето за търсене. Със сигурност ще намериш клип в който някой е тествал.


Активен

purelove

  • Гост
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #62 -: 22-02-2013, 14:15:32 »

До проявилите интерес към сокоизтисквачката Lexen ( която бях обявила за продажба в предишки постове) - в момента е част от домакинството на бургазлийско семейство :) Не е налична !
Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #63 -: 22-02-2013, 14:46:56 »

Имате ли мнение за тази сокоизстиквачка?
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Тино

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #64 -: 05-03-2013, 02:46:17 »

За съжаление моята GORENJE JC4800 VMX пак се счупи :(. Само една седмица след като взех чисто нова от сервиза, и за втори път откак съм я купил преди месец! И предния път, и сега се счупи едно малко щифтче на ситото, което го държи да не се мести когато мачкащия винт се върти. Ще видя как ще се държи след поредния ремонт, но вече си мисля, че проблема е конструктивен и няма как да се поправи по-добре.

Някой има ли опит с други вертикални дъвчещи сокоизтисквачки? Вече обмислям да прежаля 430-те лева които дадох за GORENJE-то и да си взема друга...
Активен

XpacTa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #65 -: 05-03-2013, 10:22:02 »

Тъй като и аз обмислям покупка на такава сокоизстисквачка в крайна сметка ще напиша каква информация съм намерил до момента. Все още нямам опит, за да отговоря на Тино, но неговия челен опит, както и проучването ми досега, ме разубеждават да купя Gorenje.

По принцип съм се насочил към Zelmer JP 1500. Тя е копие на Coway CJP-01 за която някой беше дал линк по-нагоре в темата. Oт утре до 8-ми в Зора има промоция на дребна бяла техника - 15% отстъпка и мога да я взема за 425 лева, вместо 500). За съжаление и нейното сито не е от Ultem - естествено няма официално потвърждение, но намерих в един полски форум (http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4097196&start=360) това:
Цедка като тази с която продават Zelmer
Ultem цедка
Другия неприятен момент е че според същия форум и двигателя се различава от този на Coway. Абе българска (полска?) му работа.

Все пак според разни руски филмчета в Youtube си е добра сокоизстисквачката, не на последно място защото се върти на 40 оборота.

Само да добавя още малко резултати от проучванията ми - към момента най-евтината "дъвчеща" сокоизстисквачка предлагана в България е от Top Shop  :Confus_3:
Пауър Прес Джусър - 150 лева заради 50% отстъпка. Мисля че могат да се намерят филмчета в Youtube и за нея, но мисля да си я спестя.

Другото е че информация за Taurus Liquajuice може да се намери под името Viatek Total Juicer Pro
Активен

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #66 -: 06-03-2013, 16:29:33 »

Съжалявам Тино, за това което ти се е случило, защото си личеше от постовете с какъв мерак си купи машинката. >:(

А няма ли опция да я върнеш и те да ти върнат парите, който да вложиш в по-качествена?

Аз продължавам да съм супер доволна от моята FruitStar - не се е издънила нито веднъж, а вече пробвах почети всичко да изцеждам. И пет годишната гаранция ми дава спокойствие. Наскоро гледах, че тази фирма предлага и хоризонталната Omega, за която съм чела че е много добра за твърдите плодове, като кокос например. Ако аз нямах сокоизстисквачка, бих си купила Omega-та.
Активен

Тино

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #67 -: 07-03-2013, 00:43:48 »

Здравей bori79,

Добър въпрос ми задаваш - оказва се, че можеш да върнеш продукт и да си вземеш парите само ако си го поръчал онлайн! Това ми го казаха от комисията за защита на потребителите. И то можеш да го върнеш само ако не са минали 14 дни от покупката. В случая със сокоизтисквачките, понеже пластмасата се оцветява от соковете, просто няма как да ми я вземат обратно в магазина. Аз говорих с Технополис, и те ми казаха, че ако не е ползвана могат да ми я сменят с нещо друго, но уви. Трябваше да го направя това като ми дадоха чисто нова от сервиза. Ако сега ми дадат пак нова, директно я връщам. Но се съмнявам...

FruitStar от колко време я имаш, и колко често правите сокове? Онлайн ли я поръча? Има ли я в някой магазин да я разгледам? Изглежда добре, но 610лв не ми се дават толкова скоро след като похарчих вече 430лв за GORENJE-то.

Аз разглеждах по магазини и други модели, и съм си харесал в Метро един модел "Rohnson R-450". Пак Корейска изработка, но е с оранжево-прозрачно сито (което казват, че е от ULTEM материал). Друго което ми харесва е, че уплътнението, което предпазва сока да се стича по оста към мотора е по-солидно. И не на последно място - има и уплътнение на самата ос при основата на моторното тяло. Всички други модели които съм виждал нямат такова уплътнение при основата, и ако тече сок, директно си влиза при мотора. В Метро струва 322лв(с ДДС), но онлайн я има за 284лв, и мисля да я поръчам от някой сайт, че да мога да я върна ако нещо не е наред.

Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #68 -: 07-03-2013, 09:14:42 »

Тино, всъщност ако не са променили закона, от КЗК не помагат особено. Чудя се за кого всъщност работят - за нас или за търговците. Та, законът гласи, че в 30-дневен срок, ако се появи проблем (та май беше и без проблем, тук не съм сигурна) можеш да върнеш продукта в магазина. Те си го изпращат по сервизи, не ти. Човек имаше няколко възможности, до колкото си спомням. 1. Да му сменят продукта с нов, ако не иска този,който е купил и магазинът е пратил за ремонт. 2. Да му върнат парите и 3.-то не си спомням какво беше. Ако мислиш пак да хвърляш пари на вятъра (щото без защита на потребителя си е точно така), хубаво е да се информираш за правата си. Аз преди няколко години така ми изгърмяха бушоните за една печка, която работи точно 40 мин. от както излезе от магазина, а те ще ме пращат на сервизи. Само не се сещам кой точно беше закона. Но ако се разровиш в интернет, веднага ще ти излезе. Много е полезен. Не е голям. Лесно се чете.
Активен

XpacTa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #69 -: 07-03-2013, 09:41:17 »

Отзиви за Rhonson R-450

По принцип ако цедката наистина е от Ultem (което силно ме съмнява) има и друг вариант - сервиза на Rhonson   и Gorenje (поне до преди една година) е един и същ. Аз съм ползвал филиала на ул. Вежен в Лозенец - невероятни мърди, трябва да ги ръчкаш нон-стоп за всичко. Въпроса е че може да ги накараш да ти поръчат една цедка за Rhonson като резервна част. Не знам до колко ще са склонни да го направят - когато си поръчвах резервна ваничка за хлебопекарната над един месец ме лъгаха че не им я доставят - накрая се обадих в Rhonson и за два дена частта им беше доставена. За съжаление трябва да се мине през сервиза.
Активен

Тино

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #70 -: 07-03-2013, 11:59:51 »

Здравей Виолета,

И аз си мислих, че мога да върна стоката, но се оказа, че не е така. Обаждах се на комисията за защита на потребителите, четох и закона. Връщането се отнася само за продажба от разстояние (онлайн). Който не вярва, нека прочете последия пост в правния портал lex.bg:
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=46116
Тук трябва да се поправя - закона казва, че можеш да върнеш онлайн закупена стока до 7 дни (а не както писах в предния пост 14 дни). И продавачът е длъжен да ти върне парите в 30 дневен срок.


До XpacTa,
Да, мислех си и варианта просто да си купя Ultem цедка. Може би така ще ми излезе най-евтино. Но се опасявам, че проблема с GORENJE-то е, по-скоро конструктивен. По точно, капака, през който се подават плодовете, служи и за затваряне на целия механизъм. Та този капак има улей в който влиза цедката и се предполага, че идеята е да застопори цедката в горната и част, за да не се мърда. Е този улей според мен е по-голям от необходимото, в резултат на което цедката се клати в горната си част докато се върти винта. Клатейки се, лека полека щифта в долната част на цедката почва да се чупи. Освен да си купя и капак от някоя друга машина :) Не знам вече, ще го мисля и ще споделя ако намеря работещ вариант.
Активен

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #71 -: 07-03-2013, 12:02:02 »

Здравей Тино,

много добре си го измислил  - купуваш машина онлайн - тестваш я с два кокоса –според мен това е най- добрия тест за една сокоизстисквачка - и ако издържи, няма да имаш проблем с другите плодове и зеленчуци.
Ананаса също е добър тест, защото има доста твърди влакна, който при по-голямо количество могат да задръстят цедките.
Иначе аз правя сок всеки ден - сутрин и следобед. Меко казано съм се пристрастила, защото се чувствам много добре откакто пия повече прясно изцедени сокове.А и децата вече си ги търсят без да ги подсещам.
Пожелавам ти успех! :Cherries
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #72 -: 07-03-2013, 17:43:14 »

Хайде на прИмоцията!Граби народе!Ако някой може да се оправи с китайчайта да казва! http://www.globalmarket.com/hot-products/slow+juicer-0-60.html  .И както е ясно "топлата вода" в Китай е много!
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #73 -: 07-03-2013, 18:15:18 »

Трябва  да се поръчат минимално 800 броя...
Активен

XpacTa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #74 -: 08-03-2013, 11:02:35 »

Нов претендент:
MOULINEX ZU5008

Явно е с две цедки с различни големини на отворите, но на вид са от пластмаса. Мотора е 300w - досега не бях срещал с такъв.
Активен

Тино

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #75 -: 08-03-2013, 15:51:52 »

Здравей XpacTa,

"Явно е с две цедки с различни големини на отворите"
Цедката е една, само дето в горната част е с по-големи отвори. На доста места я водят дву-степенна цедка.

Колкото до мощността - моя опит с GORENJE-то е горчив, и при 150w се чупи цедката, та малко се притеснявам при 300w какво ще стане.

В тоя ред на мисли, вчера направих проучване дали мога да си взема ULTEM цедка за GORENJE-то, и разбрах че има два модела цедки. Стар модел, който е с щифт (което ми се счупи на мен) равен с основата на цедката, и по-нов модел (от ULTEM), при който щифта е малко издаден и по-масивен (предполагам за да не се чупи толкова лесно както при мен). За съжалени, трябва да сменя и тялото (барабана, където стои цедката), за да мога да ползвам ULTEM цедка на GORENJE-то :( Очевидно не съм направил добро проучване като съм избирал сокоизтисквачка... не знаех че има и ново поколение цедки.
Активен

XpacTa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #76 -: 08-03-2013, 16:48:50 »

Здравей Тино,

Тази си е с две цедки (но ми изглеждат някак по масивни):

което поне според прочетеното от мен досега също се води остаряла концепция. Първите вертикални дъвчещи сокоизстисквачки са били с по две цедки, в последствие изработват универсална и накрая я правят от Ultem.

Този щифт, за който говориш не успявам да го видя по картинките в нет-а. Лично аз смятам след работа да отида и да купя един Zelmer, ако има останали - надявам се да не се прецакам излишно много (и да е с читава цедка).

P.S. Забравих да кажа че от Zelmer ми върнаха отговор, че цедката им не е от Ultem.
Активен

Тино

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #77 -: 08-03-2013, 20:03:50 »

Здравей XpacTa,

Чувал съм, че продават сокоизтисквачки с две цедки - но те не се ползват наведнъж, а просто имаш избор дали да ползваш едната или другата. Omega VRT в щатите примерно я продават с две цедки. Вярвам, че и MOULINEX-а е така. Като гледам снимката която си пратила, цедките изглеждат еднакви по големина и форма. Честно казано сока със ситната цедка става с доста пулпа, не ми се мисли какво ще е с по-големите отвори.

Инаще ето къде се вижда щифта на ULTEM цедката:
http://images.juiceproducer.com/images/products/zoom/1313953657-84742800.jpg
А ето къде е и щифта на по-старите цедки:
http://images.juiceproducer.com/images/products/zoom/1313959871-42370900.jpg
Това е което се чупи при мен :(

Сподели за Zelmer-а! Аз като гледах по youtube клипчета за Zelmer-а ми се стори, че мотора е доста шумен, ще ми е любопитно да кажеш нещо по въпроса.
Активен

XpacTa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #78 -: 10-03-2013, 15:39:14 »

Да, като я купих веднага разбрах за кой щифт говориш - на Зелмера е като на Ultem цедка - по-издаден надолу. Засега съм цедил сок само веднъж, от ябълки и моркови - на морковите се затруднява ако му пуснеш цял наведнъж, ако го нарежа на две-три части сякаш няма проблем.

Мотора е различен от Coway CJP-01, защото работи само на 220 волта. На Coway го пишеше 110-220. Шумна е, не знам дали шума е същия като на Coway, но реално нямах друг избор - Gorenje-то не е опция, Мулинекса нещо ме съмнява с тези две цедки... Пък и 75 лева отстъпка в Зора-та добре ми дойдоха. Мога да кача клипче за да се чуе шума, но мисля че си има вече достатъчно снимани от разни руснаци и украинци.

Иначе на самата сокоизстисквачка не пише къде е произведена, но на стиропорите си пише CJP-01, та се надявам да си е корейска.

Ако някой има конкретни въпроси - да пита.
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #79 -: 10-03-2013, 17:03:12 »

Имате ли мнение за тази сокоизстиквачка?
И аз се интерсувам от мнения за ръчните сокоизтисквачки и най - вече за този модел. В ЗояБг я има същата. Ако върши работа не бих си и помислил да взимам електрическа.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.