Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 237043 пъти)

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #460 -: 13-07-2012, 22:39:28 »

Днес преведох и направих субтитри на един готин клип, на който попаднах:
Трябва да поговорим!
Активен

gerito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #461 -: 20-07-2012, 22:58:44 »

Здравейте
нуждая се от съвет. Бременна съм и не искам да поставям ваксини на детето си. В родилният дом се поставят две ваксини- хепатит Б и ДТК. Когато раждах първото, а след това и второто ми дете никой не ме попита дали съм съгласна или не. Просто са си ги сложили. Тогава аз и не бях информирана по въпроса. Сега обаче категорично не желая да поставят ваксини на детето, което ще родя. Незнам как да постъпя. Мисля си да подготвя някаква декларация, която да подам заедно с приемането ми да раждам. Страхувам се, че някоя чевръста сестра ще свърши работата набързо. Не съм си представяла, че ще трябва да пазя собственото си дете от хората които са там да ни "помагат"
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #462 -: 21-07-2012, 00:18:15 »

Ааа, много хубаво казано  :)  tooth
Сега е вече по-друго , попълват се декларации за отказ. Но ти предварително размахай пръст, използвай застрашителен тон , както и думите   " адвокат " ,"права"  и "съд" ако може по-честичко!!
(Добре е да се покани и някой роднина или приятел с по-свирепо изражение , за по-голяма категоричност ) Няма как - ще се получи напрежение, а може и гюрултия да се вдигне , но за теб е по-важен крайният резултат. Защото когато те видят мек , веднага започват да се опитват да те приведат в колянно-лакътна поза .. :)
Там трябва да си твърда, защото ония взимат разни комисионни и дават обяснения защо не са изпраскали ваксините , така че трябва отрано да са подготвени за дискомфорта , който ги очаква покрай теб :)
Това ти е достатъчно.

Но идва следващото изпитание.. :)
После много внимавай къде ще направят кръвните изследванията на бебето. Рутинни са и задължителни на втория ден. Направи всичко възможно ( тук най-добре е нежно и с подкуп! )    да се вземат и дадат проби в още една лаборатория ( на която вие имате доверие) ,  защото тяхната може да не е надеждна и ако според техните изследвания бебето не е добре , ще искат да го оставят няколко дни , през които ще му направят задника на решето от инжекции с антибиотици и ще му разцентроват имунната система за години напред!
Проблемът ще бъде , ако според техните изследвания детето е болно, а според вашите -здраво.. Защото техните изследвания ( макар и неверни) са законни , а вашите ( макар и достоверни) са нелегални!  Тогава вече единственият подход остава челният опит на братята роми - една тълпа небръснати багабонти да влезе в болницата и да вдигне аларма до небесата. Иначе няма да дадат детето , защото  за тях то е болно и се нуждае от спешни интервенции..и ще си го обработват там няколко дни на воля.. ( така те се застраховат от евентуални бъдещи претенции от страна на родителите. )

Това не е хипотеза с ниска вероятност, или сюжет за  нискобюджетен  сериал, а съвсем възможна ситуация, която взе ,че възникна при нас едно към едно!!  ( само че не познаваха бате Бино, но вече го познават и помнят.. :) )
(Но ако има интерес  ще разказвам друг път, че ако взема да си припомням, няма да мога да заспя :) )

(Препоръките са за държавна болница. В частна нещата стоят доста по-благоприятно за вас.)
« Последна редакция: 21-07-2012, 00:31:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

gerito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #463 -: 21-07-2012, 07:44:03 »

Най-вероятно ще е в частна болница. За изследванията не се бях замисляла, но аз съм свикнала да изписвам децата си срещу подпис-на моя отговорност от болници. Така че и новото ще бъде облагодетелствано от навиците на майка си. То няма човек, който да вярва по-малко в традиционната медицина от мен. Много интересен е казуса- по закон аз нося отговорност за детето си, но все пак трябва да се разпиша, че отказвам лечение на моя отговорност. Те не искат да се разпишат, че те носят отговорност ако ги послушам. Не че бих ги послушала, ама ги пробвам  :)
Определено мъжо ще трябва да строй няколко по-яки братовчеди и приятели. Колко абсурдно звучи. Те от сега се чудят какво да ме правят в болницата, като не искам ехографи. Сякаш преди 20години само с ехограф са раждали хората. Такъв случай не са имали. Добре че болницата е частна, и уважават решенията. Но искат в картона си да се разпиша, че отказвам ехограф.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #464 -: 21-07-2012, 07:45:04 »

Гери,
Ако си решила да раждаш в болница положението е супер тежко :( В частна болница положението е с една идея по-добре. Една позната роди второто си дете у тях (с лекарка до нея за всеки случай, от която не е имало абсолютно никакво полза!)

Мога да ти дам декларации за отказ, но сестрите в родилното се сменят супер често и за тях ваксината означава защита, което далеч не е така! До четвъртък ще имаме превода на всички линкове вътре...

Аз пак разбивам, като оформям 14 книги на сайта си + 4 филма. Текущата книга се казва "Медицинската мафия"! Нещата са много сериозни!

Да допълня - знаеш ли как се отразява ехограф на малките деца? Пагубно! Ултразвуците, които ние не чуваме за бебетата са поредният кошмар, който трябва да изтърпят...
« Последна редакция: 21-07-2012, 07:49:34 от XVisible »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #465 -: 21-07-2012, 15:03:43 »

При нашето второ дете пък явно сме случили на лекар в болницата. Като казах на педиатърката преди раждането, че не искаме никакви ваксини тя дори не се изненада - явно не сме били първите "сектанти" с подобни искания при нея. Каза, че само иска декларация за отказ, която после подписахме и всичко свърши до там. Така де, мисълта ми е, че има и свестни доктори.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #466 -: 21-07-2012, 15:20:26 »

При нашето второ дете пък явно сме случили на лекар в болницата. Като казах на педиатърката преди раждането, че не искаме никакви ваксини тя дори не се изненада - явно не сме били първите "сектанти" с подобни искания при нея. Каза, че само иска декларация за отказ, която после подписахме и всичко свърши до там. Така де, мисълта ми е, че има и свестни доктори.
което наистина е учудващо. Имайки предвид меркантилността на повечето лекари и как си стискат 4-6 лв. за ваксинка, а и как казват, че видите ли антителата предоставят защита...
Активен

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #467 -: 21-07-2012, 16:32:37 »

При нашето второ дете пък явно сме случили на лекар в болницата. Като казах на педиатърката преди раждането, че не искаме никакви ваксини тя дори не се изненада - явно не сме били първите "сектанти" с подобни искания при нея. Каза, че само иска декларация за отказ, която после подписахме и всичко свърши до там. Така де, мисълта ми е, че има и свестни доктори.
което наистина е учудващо. Имайки предвид меркантилността на повечето лекари и как си стискат 4-6 лв. за ваксинка, а и как казват, че видите ли антителата предоставят защита...
Да се включа с бърз коментар: според падиатъра, при когото водим децата (всъщност това е "тя" и е неонатолог в известна столична болница), отказът от ваксините вече бил масов и никого не учудвал. Родителите идвали с категорична позиция, много подготвени теоретично - с правни аргументи и по същество за ваксините и въобще не подлагали на дискусия решението си да не слагат ваксини на децата си. Не съм я питала как гледа на тая тенденция, за да не си помисли, че я "преслушвам" (не сме дотам близки, че да си говорим съвсем открито). Но пък тя е достатъчно добронамерена към професионалните си занимания - съдя по съветите, които ми е давала. . И ми се струва, че наблюдава недобрата страна на ваксините и като свестен човек се радва на отказите, с които се сблъсква :)
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #468 -: 21-07-2012, 16:43:46 »

Много се радвам да чуя/прочета това ;) Това ми е мечта от ~2 години, по която работя по цял ден ;)
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #469 -: 23-07-2012, 19:30:44 »

Може и да не е нещо ново, но и да се повторя няма да сбъркам. В случай на раждане в болница и въздържане от ваксиниране е хубаво да се носи за всеки случай и копие на  Указание 7. Ако някой от болницата се закучи, че пътеката не била завършена, ала-бала и трябва да се плати раждането.
Активен

gerito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #470 -: 24-07-2012, 14:32:55 »

Може ли някаква препратка към това указание 7, не съм го чувала досега. Може би е хубаво да ги съберем нещата на едно място. Когато ми изготвят Декларацията за отказ към края на бременността ще я кача също.
Казвам го защото има хора, които са на ръба дали да ваксинират или не. Имат съмнения, но не се представят в ролата да се бият със системата. Така имам близки, които не знаят как да постъпят с ваксините поставяни на децата им. Аз както съм напълно убедена че не искам ваксини и ще направя всичко за да не поставят ваксина на детето съм малко объркана как да го направя. А хора които са на ръба избират по-лесното.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #471 -: 24-07-2012, 14:39:05 »

Да, Гери, затова правя http://vaksinite.info/ и домейнът е купен за 10 години - от чист алтруизъм ;) Там е и указание 7
« Последна редакция: 24-07-2012, 14:42:21 от XVisible »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #472 -: 24-07-2012, 17:36:01 »

Ти си велик :) а както биха казали в Перник - Веуик  и гоуем си
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #473 -: 25-07-2012, 11:53:16 »

И понеже съм добричък - всичко на моя любим линк за НЕсъздаването на имунитет с антитела вече е с преведени всички линкове вътре ;)
http://vaksinite.info/antibodies.html

Как мислите - ако добие популярност дали ще се намеся в мултимилиарден бизнес? ;)
« Последна редакция: 25-07-2012, 12:06:36 от XVisible »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #474 -: 25-07-2012, 12:16:19 »

Ти се пази , ако трябва помощ ще помагаме
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #475 -: 25-07-2012, 12:57:32 »

Все повече не ми пука за мен. Наблюдавайки себе си... примерно днес не можех дори със стола да отида до входната врата на апартамента :(

За какво друго да живея, ако не за хората?!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #476 -: 25-07-2012, 15:21:40 »

Все повече не ми пука за мен. Наблюдавайки себе си... примерно днес не можех дори със стола да отида до входната врата на апартамента :(

За какво друго да живея, ако не за хората?!

Ти недей така, че ме плашиш. Хората ще намажат повече, ако си здрав и им служиш по-дълго време.  :weight_lift:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #477 -: 25-07-2012, 15:26:52 »

Искам до 2-3 месеца да се оправя. Ще видим ;)
Поне дотогава ще има голямо раздвижване по сайта ми!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #478 -: 25-07-2012, 15:28:52 »

С каквото можем ще помагаме.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #479 -: 25-07-2012, 15:37:08 »

Трябва ми някой да направи субс на 3-4 филма.
Ако някой иска да се пробва с превод на английски на пак толкова книги и пак от същия език да се обажда..
;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.