Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 236733 пъти)

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #320 -: 01-12-2011, 03:01:04 »

Здравейте и от мен в "любимата" ми тема за ваксините, за които до преди 4 години си мислих, че са си в реда на нещата.
След като обаче 4-месечното ми бебе се задуши в ръцете ми 2 часа след 3-ти прием на една ваксина, със същите симптоми и предния месец, вече съм върл противник.
Рос, поздравявам те за правилния, според мен, избор!
Момчето от видеото страда и в момента от множествена склероза, с която се е сдобил след ваксина с Тетадиф на 17 години, заразял е всякакви докторя от няколко години и се крепи много успешно със суровоядство.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #321 -: 01-12-2011, 19:54:34 »

Има ли родители във форума, които не са ваксинирали детето/децата си? Надявам се някой да се включи и да сподели.
Активен

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #322 -: 02-12-2011, 14:43:34 »

Вчера бяхме при нашата лична лекарка. Попитах я какъв е варианта да не слагаме повече ваксини, каза :оправяйте се с ХЕИ. Естествено попитах не може ли да пише ,че са сложени - категорично отрече. Не искала заради нас на борсата да ходи. А проблема ни е че на година Ивайло имаше 77 хемоглобин и 4,36  - желязо. След половин година хемоглобина е едва 101, а желязото - 5.
Скоро прочетох , че един от страничните ефекти на полиомиелитната ваксина е хемолитична анемия. Лична естествено нищо не знае и започна да ме убеждава как те постоянно учели, как на тях им представяли всички факти за ваксините, винаги им казвали статистиката първо, колко деца щели да умрат ако не били ваксините... и дрън ,дрън...
Казах и ами ако стане по зле от следващата ваксина какво правим тогава..., вдига си раменете. Даде ми направление пак за " специалист " и ни се размина и този път.
Отидохме вчера при един професор и го попитах за такива последствия, каза че има такива, но те били за друга анемия, не като нашата.
Нямам нищо против да отида в ХЕИ, да си платя глобата, но тава означава до 7 години да го гледам в къщи.
Та и мен ми е много интересно какво правят  мами които не слагат ваксини. Аз имам лични познати - едни не ги приемат в градина ,други им е рано за градина и така. Дори на един познат детето тази година тръгна в 1ви клас и им отказаха помощта от 150 лв. (която е за всички първокласници), защото по малкото няма ваксини :) .
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #323 -: 03-12-2011, 01:51:17 »


Има ли родители във форума, които не са ваксинирали детето/децата си? Надявам се някой да се включи и да сподели.

Здравейте. Не съм по писането.....,но да сподела и аз..Детето ми се роди мин, година  в домашни условия, в България. (без жълтеница и оставена пъпна връв 10мин. след раждането -когато престана да лати)
 Под натиска на родини на следващатият ден мъжът ми го заведе в болница  за регистрация на име  и преглед. Лекарите  вдигнали  сканадал, казали са му че е трябвало да престои детето там за пълни изследвания.. След няколко дена като си го взехме у дома му бяха били ваксина против хепатит, жълтеница и третирано с антибиотици-защото е родено в Не стерилна среда ;) Следяха ни под око. Биха му и втора ваксина за хепат и после напуснахме страната.       
 От 2 месечно не е бита никакава ваксина. Синът ми в момента е на 13 мес.

  А, до въпроса за детските градини, частните са добър вариант за неваксинирани хлапета.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #324 -: 03-12-2011, 10:45:14 »

Благодаря ви, че се включихте по темата.
 
Наистина ли в частна детска градина ще вземат неваксинирано дете? А колко по-скъпа е тя?
Dess пишеш, че след ваксинирането  сте напуснали страната. В момента извън БГ ли живеете? Предполагам, че сте в държава ( като Англия например), където ваксините не са задължителни?
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #325 -: 03-12-2011, 11:14:45 »

Роси , ето тук някакъв младеж да ти разкаже какво му се случва след ваксина за тетанус.
http://www.youtube.com/watch?v=72IvAy8TggQ
Не се е подготвило достатъчно добре момчето и трудно успява да насити със съдържание изреченията си , (което леко изнервя) но поне е истински случай.
Здравей бате Бино ;)
Това е първия ми постинг в този форум. Да се чуди човек, как един от най-големите защитници на сурова храна го е пропуснал ;) Искам да направя нЕкой важни уточнения:

Момчето (Аз, Александър Василев, 30г.) беше супер сериозно спънато от времето и от репортерката, която искаше само да разкажа своята история и да си намерят сензация, и обсъждат моята трагедия. Да, но нещо не им се получи.

Не им се получи, защото аз не търся съчувствие от никого. Не искам хората да ме съжаляват и "помагат". Слагам помагат в кавички, защото често след помагане нещата се влошават. Например помощта в болниците, в които ходих скоро - преди 6-7-8.. години, увреди сериозно някои части от тялото ми. Сега възстановявам и тях, но супер бавно.

Искам да кажа на всички, че аз бях тръгнал да си заминавам - инвалидна количка, последвана от легло и кой знае какво щеше да стане, ако нещата не се бяха променили. Да, но аз реших, че е крайно време да направя нещо с храната си... И така открих суровоядството! Благодарение на същото, на слънцето И на един лечител билкар аз станах от инвалидната количка и леглото. Спрях да използвам памперси! От тогава до сега карам на 80-90% сурово и досега съм това, което съм. Какво съм:

- Основател и поддръжка с вечни допълнения на един сайт, който все още е в зародиш - http://vaksinite.info/ Първия линк в червено е частта, по която се трудя наистина много последните месеци. Тя включва преводи и субтитри на каквото намеря из нета - главно против ваксини, а в бъдеще и храна.

- Баща на едно здраво, щастливо, неваксинирано и консумиращо предимно сурови плодове и зеленчуци 2.5 годишно съкровище - дъщеря ми. Моля, да се обърне внимание, че почти всички имащи МС нямат деца.

- Въпреки тежката диагноза, аз успявам да издържам себе си, съпругата си (тя главно е майка) и дъщеря си. Към това добавяме и наем и не малко пари за преводи, тъй като не ми оставя време да превеждам всичко аз. Също така поръчвам всичко по темата от USA...

- Опитвам да бъда основна движеща сила тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=619290.0
Правя преводи и субтитри по темата, защото смятам, че именно ваксината на 17 направи това с мен - http://vaksinite.info/Ekspertno_Reshenie_2450_fron_latest_.jpg
Помагам на всички с каквото мога, както мога. Основно правило е да не изискам АБСОЛЮТНО НИЩО в замяна.

Понякога правя и други неща, но само, когато намеря време или е нещо настина важно. Поста стана достатъчно дълъг за първи... спирам ;)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #326 -: 03-12-2011, 12:55:31 »

XVisible , здравей!  :Content_22:
Моето уважение и най-искрени поздрави кам теб!Ти си силен Човек!Не се поддавай на негативни емоции!
В такива случаи аз препрочитам казаното от Дон Мигел Руис:

"Като правим предположение, тълкуваме даден факт погрешно.После го приемаме лично и реагираме като изпращаме емоционална отрова чрез думите си."

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #327 -: 03-12-2011, 13:47:02 »

Аххх... искам да преведа и направя субтитри на света!
В момента гледам Vaccine induced diseases.
Ако някой намери от къде да си купя ДВДто ще почерпя виртуално и реално, стига да дойде на гости в Младост 2, София ;)
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #328 -: 05-12-2011, 01:11:49 »

petia_gol, в бг мама съм попадала на  коментари, че в частни ясли, градини и клубове постъпват неваксинирани и ваксинирани деца.  Както и едно интервю по българската телевизия закачено в youtube, (тема не беше ваксинацията) където жената каза, че не ваксинира децата си и по тази причина ползва частна детска градина.
  Колко по–скъпа, по какъв начин приемат, зависи предполагам от самата градина.
  В момента живеем извън БГ и преди раждането на детето също. Тук ваксинацията не е задължителна, но не се дава да се разбере, че това е така. Закона гласи: Не могат да се заповядат задължителни превантивни мерки, които носят риск за живота.( тоест не може да се предприеме задължителна ваксинация, защото научно е доказано, че ваксинацията носи риск от зарази на болестта с/у която се опитва да се предпази и не може да се ограничи обсега на риска.

  И към вас, бъдещи майки: (от собствен опит) Ние бяхме информирани за рисковете от ваксините и въпреки това, една родилка(първа бременност), която се намира в шока  да бъде майка(да е готова от момента на  зависещо от нея същество.....) е голям  и ситуацията предразполага към натиск и манипулация от околните.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #329 -: 05-12-2011, 10:28:22 »

За детските градини е ясно - там медиците държат на своето. Държат на ваксинирането и на безценните белтъчини и протеини в детските заведения (в повечето случаи от животински произход) - меркантилни същества!

Е, моето дете го гледаме без ваксини, без "протеини и белтъчини", правейки го най-здравото и развито дете в квартала...
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #330 -: 05-12-2011, 11:50:13 »

Реших да се разровя из закона за здравето и ето на какво попаднах:

Чл. 87. (1) Медицинските дейности се осъществяват след изразено информирано съгласие от пациента.

(2) Когато пациентът е непълнолетен или е поставен под ограничено запрещение, за извършване на медицински дейности е необходимо освен неговото информирано съгласие и съгласието на негов родител или попечител

Нямам време да чета закона дословно, но явно имунизацията не се счита за медицинска дейност!?

Чл. 209. (1) Който не се яви на задължителен профилактичен медицински преглед, изследване или имунизация, се наказва с глоба от 50 до 100 лв., а при повторно неявяване - от 100 до 200 лв.

(2) Наказанията по ал. 1 се налагат и на длъжностните лица, които са възпрепятствали явяването на лицата за извършване на задължителен профилактичен медицински преглед, изследване и имунизация.

(3) Родители или настойници, които не осигуряват провеждането на задължителните имунизации на децата си, се наказват с глоба от 50 до 100 лв. При повторно извършване на нарушението глобата е от 100 до 200 лв.

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #331 -: 05-12-2011, 12:06:23 »

Здравейте,

Включвам се и аз, тъй като съвсем скоро очаквам да се сблъскам с този наболял проблем .. срещата с докторите и защита на детенце - а детенцето го очакваме началото на март месец  :Content_22:

Засега подготовката ми е само на теория - за детска ясла се иска задължително детето да бъде ваксинирано, но за детските градини няма такова законово изискване. Това означава, че на теория не би трябвало да е проблем неваксинирано дете да ходи на детска градина. Дали на практика се получава не мога да кажа - може би ще правят проблеми, макар и да нямат основание, базирано на закона .. все пак те "знаят най-добре как се гледат деца"  ???

Общо взето моят план е още в родилния дом да откажа ваксините и после да си намеря някой педиатър, който да е съгласен да не слага. Ако някой си има такъв педиатър в София, или пък от другия вид - който е съгласен да пише, че има ваксини и без да ги слага - да пише на лични да сподели, няма да го издаваме публично ;)

XVisible, поздравления за това, което си постигнал! Не е лесно човек да бъде толкова последователен в борбата за дадена кауза, дори при силна вяра. Продължавай в същия дух  :Content_14:
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #332 -: 05-12-2011, 12:24:05 »

Рени, препоръчвам ти едно доста посещавано място - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=619290.0.

Иначе аз няма да се откажа и труда ми ще достигне своя апогей горе долу, когато се очаква да се случат супер много неща, но за съжаление на знам какви ;)

В Момента превеждам това - Mary and Dr. Renee Tocco on the Evening News...
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #333 -: 05-12-2011, 15:03:47 »

Рени, иска ми се да ти кажа как да защитиш детето си от сега - НЕ избирай педиатър в болницата. Кажи им, че вече си направила изборът си или просто се колебаеш между двама и още не си решила кой да бъде...

Ако имаш въпроси ще се радвам да поговорим лично, поне по скайп или ICQ..
Избират периода непосредствено след раждане, в който да плашат и изнудват жените, които просто искат възможно най-доброто за детето им!
Оставил съм контактите си навсякъде ;)
« Последна редакция: 05-12-2011, 15:05:43 от XVisible »
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #334 -: 05-12-2011, 16:57:29 »

Ренка....честитоооо! :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Dess,  благодаря ти за отговора.
Активен

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #336 -: 07-12-2011, 11:30:14 »


XVisible, благодаря за инфото, ще се свържа с теб сигурно по някое време :)
Петя, благодаря за поздравленията :)

Всъщност не знаех, че ще ми искат да избирам педиатър в болницата. Явно имам още да се запознавам с практиките по българските болници. Време е вече да подхвана отнякъде този огромен списък с четива, пък и вече очаквам да имам повече свободно време да се занимавам точно с тези важни въпроси  :pensif_29:
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #337 -: 07-12-2011, 14:50:22 »

 Да допълня само, че и в държавната детска градина не взимат неваксинирани деца.
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #338 -: 07-12-2011, 21:03:18 »

Да, тази година промениха Наредбата специално. В държавна детска градина не приемат без всички за възрастта според календара ваксини. По закон.
Аз лично говорих с една директорка, която каза, че ще приеме детето, а когато дойдат от риокоз аз да се разправям с тях.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #339 -: 07-12-2011, 21:14:22 »

тази година промениха Наредбата специално. В държавна детска градина не приемат без всички за възрастта според календара ваксини...

Много ясно, че ще го променят! Губят и знаят това, но вече е много късно! Не могат да променят фактът, че ваксините не са нищо повече от отрова и невротоксини в не толкова малки количества...

Справка тук и тук ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.