Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 237058 пъти)

Alisna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #240 -: 22-05-2010, 11:42:09 »

Благодаря ви много, получих ги книжките и сядам да чета  :fluretaa:
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #241 -: 23-05-2010, 12:03:13 »

Благодаря ти,Вери.Атанас Гълъбов го прочетох три,четири пъти,сега и тази,че да ми влезе хубаво в главата.Уж съм убедена в това,което съм прочела,но понякога за секунда се прокрадва мисъл на несигурност.Представете си колко са ни промити мозъците.Ще я препечатам,за да я подаря на две мои приятелки,които ме обявиха за пълно куку,че съм отказала МПР миналия месец.А ако знаете колко ме е яд,че не съм го знаела това преди 12 години,направо сърцето ме боли.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #242 -: 24-05-2010, 22:32:00 »

http://dnes.dir.bg/news.php?id=6445589

Какво мислите по въпроса ?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #243 -: 25-05-2010, 07:50:02 »

Вчера даваха този случай по ТВ-то.Само по PRO-BG, казаха че ваксините причиняватмножество болести,като диабет аутизъм и т.н.В никоя друга телевизия дори не го споменаха.
А за конкретният случай-поредният в които загива човек поради НЕ лечение.Сега ще обвинят родителите,които са имали неблагоразумието да се доверят на официалната медицина.Неинформираността води до липса на избор.Подразни ме това,че както винаги "лекарите" си прикриват задниците един на друг,защото утре може някой друг от тях да затрие човек.За мен е сигурно едно...последствия за убийството поради некомпетентност,няма да има!!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #245 -: 28-05-2010, 13:07:30 »

Новата ваксина Пентаксим вече е задължителна :o Моя позната отива да направи реимунизация на полиомиелит, а за десерт получили и Пентаксин. Докторът предупредил, че от нея се вдига висока температура и мястото на убождането се зачервява, затова препоръчал три дни да се дава на детето Нурофен, да се правят компреси със спирт и реванол и да се избягва къпане.
С тази ваксина ще бодат децата още 4 пъти /освен задължителните ваксинации до сега/. Явно сегашните деца са по-издръжливи.
Ето какво намерих за Пентаксима:
СЪСТАВ

Активните вещества са:

Дифтериен токсоид... > 30 IU Тетаничен токсоид... >40 IU

Антигени на Bordetellapertussis:
Токсоид....................................................................... 25 микрограма

Филаментозен хемаглутинин............................................................................ 25 микрограма

Тип 1 полиомиелитен вирус (инактивиран)........................................................................................ 40 DU *'

Тип 2 полиомиелитен вирус (инактивиран)........................ 8 DU *'

Тип 3 полиомиелитен вирус (инактивиран).................................................................. 32 DU *'

Полизахарид на Haemophilus influenzae тип b................................................... 10 микрограма конюгиран с тетаничен протеин за една доза 0,5 ml след разтваряне

*DU: единици D-антиген

' или еквивалентно антигенно количество, определено чрез подходящ имунохимичен метод.

Другите вещества са: захароза, трометамол, алуминиев хидроксид, среда Ханкс (без фенолово червено), оцетна киселина и/или натриев хидроксид за корекция на рН, формалдехид, феноксиетанол и вода за инжекции.

За тези в червено прочетох, колко са опасни за здравето на детето във форума.
Активен
С желание всичко се постига!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #246 -: 28-05-2010, 21:24:36 »

Мани - мани, ние как сме оцелели без Пентаксим?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #247 -: 29-05-2010, 08:41:12 »

Въпросът е всъщност как ще оцелее поколението на тези , на които сега слагат ваксините и какво ще е то ? В Африка фондацията на Б.Г вече е поставила ваксини , които предизвикват безплодие и това е доказано ... може би хубавата териториика се подготвя за нечие друго племе ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #248 -: 29-05-2010, 22:00:52 »

Лоша работа.
"...тези , на които сега слагат ваксините .."   скоро ще трябва да се казва по друг начин:    "тези , на които скоро ще ни слагат ваксините .."

http://www.ivanstamenov.com/2010/05/1493/
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #249 -: 29-05-2010, 22:34:00 »

Наистина лоша работа, но както знаем от физиката всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие. Учени от Холандия ми разказаха за различни нано технологии , които те разработват в момента. Тези технологии ще бъдат използвани именно срещу чужди , вредни организми в човешкото тяло, както и за много други различни приложения. Военните дават луди мангизи в момента за всяка разработка :))  Пък нано частици се получавлаи в птицефермите от кокошите пера. Есента ще съм на обучение в една тяхна фирма и се надявам да науча нещо повече. Разказаха ми как са създали материя, която може да се ползва например за подовете на автобуси и др. градски превозни средства. Трикът е ,че могат да се мият само с вода , което е евтино и бързо.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #250 -: 29-05-2010, 23:58:33 »

Пропуснах да приложа озвучение за по-силно въздействие към статията ( http://www.ivanstamenov.com/2010/05/1493/  )

http://www.youtube.com/watch?v=F9wqEQKTGJ4
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #251 -: 30-05-2010, 12:28:02 »

Много яко озвучение... иначе, както сме гледали много пъти по филмите... зависи всичките тия технологии в чии ръце ще попаднат, а мен лично ме съмнява да са толкова чисти ръцете, все пак никой не стои само със сапуна на мивката по цял ден. Кефи ме обаче как винаги само положителните страни представят и не споменават какво може да се постигне във връзка контрола над другите да речем  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #252 -: 07-06-2010, 06:48:58 »

Жалко ,че тези майки си мислят,че правят най-доброто за децата си. :surpris_23:
Днес пет валентна,догодина 30-валентна,че може някой орган да остане незасегнат. :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #253 -: 11-06-2010, 15:36:55 »

Вери, ако можеш, прати ми и на мен книгата. която имаш
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #254 -: 13-06-2010, 12:28:41 »

Пратена е. :)
Книгата вече я има и на български и е на хартиен носител.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #255 -: 13-06-2010, 14:29:10 »

http://gnm-bg.com/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=157&Itemid=143
за който още не го е прочел , аз го препрочитам редовно и го препращам на познати, но те изглежда са изключително прости , за да не вземат мерки
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #256 -: 20-06-2010, 23:20:46 »

Мерси, Вери, получих я  :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #257 -: 21-06-2010, 09:33:29 »

Тия дни се чудя за т.н. спешни ваксини - против бяс, тетанус, както и тези против екзотични болести като жълта треска, например. Действат ли наистина и заслужава ли си риска от евентуалните усложнения? Вие бихте ли се ваксинирали против тетанус ако стъпите на ръждясал пирон? А ако ходите в Азия или Африка, например?
Бяс напоследък не слагат - познавам няколко човека ухапани от улични кучета и нито един не беше ваксиниран. Само ги бяха предупредили да следят състоянието кучето в продължение на седмица-две ако е възможно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #258 -: 21-06-2010, 12:19:46 »

Предното лято като ходих на пътешествие из планините... понеже бях разсеян стъпих в края на един треволяк и пропаднах върху един камък се ударих и после позагноя така добре и ходих на лекар и ми удари ваксина против тетаност... ако знаех, че е отровна, щях да си карам с раната :pensif_29:
Кажи ми, Томирис, дали наистина ми е помогнала с нещо тая ваксина... или просто лекаря е искал да ме убие ваксинално ?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #259 -: 21-06-2010, 14:06:45 »

Тетанус.  ;) Той не вирее по ръждясали пирони.
Не бих си сложила ваксини. Ще се обърна към хомеопата при сериозен проблем.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.166 секунди с 22 запитвания.