Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еленко Ангелов & Нов Световен Ред  (Прочетена 77232 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #180 -: 02-12-2009, 15:04:50 »

"успехът е пълен с надежда, докато хората го достигнат. Тогава  той се оказва старо гнездо, от което птичките вече са отлетели  "   

Tайната на успеха е като постигнеш целта си - да си поставиш нова!
"Успехът не е краен, неуспехът не е фатален, куражът да продължиш е важен."
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.” - Winston Churchill
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #181 -: 02-12-2009, 16:09:05 »

Светльо ,Бенато е пуснал много мъдър пост, съветвам те да си го копнеш  ,за да ти е под ръка когато някой ден и ти  установиш за себе си , че  "успехът е пълен с надежда, докато хората го достигнат. Тогава  той се оказва старо гнездо, от което птичките вече са отлетели  "  
Не забравяй и Балзак : " Зад всяко голямо богатство се крие престъпление ! "    
Норбеков може и да но го вярва ,(защото май не е християнин),  но за всяко престъпление си има и наказание . Често то е по-голямо от това да ти изгори мигача на колата .. :)
бате Бино,това че някои е искал и получил нещо,което се е оказало не това,което е очаквал,е друга работа.За това човек,трябва внимателно да се вгледа в себе си и да провери,дали желанието му е истинско!Притчата за "чашата за желанията"си я препрочитам често.За това е важен пътят,към постигане на целта!Ясно осъзнат,творчески път от който извличаме нужните ни житейски уроци и трупаме опитност.
Много полезно умение,което усвояваме е преместването на акцента от целта,към пътя!!Да изпитваш удоволствие,именно от пътя към целта.Всяко нещо да се прави в състояние на удоволствие,интерес,любопитство,радост - изучавайки го,изследвайки го.Вървейки по пътя в състояние на осъзнаване,че го правим за пръв и последен път,тогава даваме всичко от себе си.Тогава творим.Това е ключ за премахване на автоматизма.

А,за наказанието,това е едно много погрешно вярване.Ако то не ни носи полза,трябва да го променим.А наказание,ще има само,ако вярваш че ще има.А,ако става въпрос за отвъдното и там е спорнен този въпрос.
« Последна редакция: 02-12-2009, 22:14:40 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #182 -: 02-12-2009, 19:35:39 »

Ей, Светльо ,тъкмо щях да те похваля за този пост, ама последните ти изречения не ми го позволяват. :)    
(Абе, пак ще те похваля , ама с по-малко ентусиазъм ) :)
Това ,че " наказание ще има ,само ако вярваш че ще  има "  е сладко и наивно заблуждение ,с което се самоуспокояват прегрешяващите. :)    Антихристиянските  доктрини ( явно и Норбековата е такава , ако си го заел от нея)   нагло спекулират с    възможностите  на мисълта.  Филми като "Тайната"   са вредни  включително и с това - да те карат да вярваш, че  в живота ще получаваш само това ,което искаш. И колкото то да е нехуманно и греховно , не бива да се страхуваш, че някой ще ти търси сметка. ( Верно ,че там се цитират що годе благопристойни цели ,но подсъзнателно  наивникът ще сметне ,че  между тях може да  "минат"  и не толкова богоугодни такива,както и не така "благородни " способи за тяхното постигане ... :)   )
   И всичко зависело само от теб ..
 Това е за лапнишарани.  Истината е ,че освен това, което искаш, ще получаваш И това,което заслужаваш  !  А това,освен нас, го подрежда и още един стар познайник.. :)   ,който си остава по-старши ,колкото и да се опитват да му омаловажат  старшинството..  Но ,както е казано : " В самолет, обхванат от буря, атеисти няма! "   :)     Лошото е ,че когато дойде бурята ,често е вече късно за записване ..
Знам,че доста наблягаш на  оная, "правилната литература" :)  и налучкваш коловоза общо взето успешно за годините си, но малко се учудвам  ,че още не си направил връзката между Новия ред и богоборството .  Едното винаги е индикатор и за другото :)  
Но нищо, радвай се ,че поне това ти предстои :)

А по повод на " това че някои е искал и получил нещо,което се е оказало не това,което е очаквал,е друга работа. "  има се предвид, че е получено ,точно това ,което е очаквано! Не нещо друго. Но това е психология , ще се убедиш сам, като му дойде времето, ето на Бенато вече дойде. :)
Иначе другите неща ,дето си постнал, са ценни, дума няма.    
« Последна редакция: 03-12-2009, 00:01:43 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #183 -: 02-12-2009, 20:21:05 »

canat , много съдържателни постове напоследък .. Браво!  :)
« Последна редакция: 02-12-2009, 20:30:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #184 -: 02-12-2009, 21:37:07 »

бате Бино, това казано от теб е голям комплимент!  :fluretaa:
уча се, от всичко и от всички
« Последна редакция: 02-12-2009, 21:53:39 от canat »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #185 -: 02-12-2009, 21:46:21 »

Бате Бино наполсдък май минава тук ингокнито, ама явно че все пак минава :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #186 -: 02-12-2009, 22:12:03 »

Ами,бате Бино,да кажа и аз благодаря,макар и с по-малко ентусиазъм  :D
Антихристката доктрина,не съм я прихванал от Норбеков.Суфите са си твърдо вярващи.
Аз знам,за тази доктрина от известно време.Целта и е подронване на всички религии,за да може след идването на НСР,да се наложи една единствена.Християнските фундаменталисти,ще я приемат най-бързо,тъй като,това което ще се случи,ще отговаря на представите им за апокалипсис!
А това,което заслужаваш - кой го определя?
"Бог съществува като неактивно и съвършено Съзнание, чието съвършенство лежи в Неговата самодостатьчност. Той проявява активност в проявленията. " - цитат от суфиска книга.
99% от това,което ни се случва,зависи от нас и само 1% от други обстоятелства.Имаш изключителна свобода за действие,само не трябва да вредиш на другите!!За наказанието имах в предвид,тук на земята.За по-горните нива,там не знам.Има много теории,но някой ден със сигурност ще разберем коя е вярна.
Що се отнася до това,че получаваш това,което очакваш - доста често нашите подсъзнателни нагласи и програми,не ни позволяват да получим това,което искаме на съзнателно ниво,докато не бъдат отстранени.
А,когато го получим,но не ни носи удоволствието,което сме мислили,че ще изпитаме,значи желанието ни,не е било от сърце или и било не дообмислено.
« Последна редакция: 02-12-2009, 22:54:33 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #187 -: 02-12-2009, 23:06:53 »

Ясно ,виждам, че си подготвен достатъчно, Светльо, остава да действаш и да споделяш доколко всичко съвпада с очакванията ти.
И все пак  не забравяй , когато ти се струва ,че всичко ти върви като по масло,  да провериш да не би  да е вазелин !  :) :)
« Последна редакция: 02-12-2009, 23:13:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #188 -: 02-12-2009, 23:10:01 »

Ясно ,виждам, че си подготвен достатъчно, Светльо, остава да действаш и да споделяш . И все пак не забравяй ,че  " Ако ти се струва ,че всичко ти върви като по масло ,провери за всеки случай да не е вазелин ! "  :)
:Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Само практиката ще покаже!!!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #189 -: 02-12-2009, 23:27:21 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #190 -: 03-12-2009, 11:00:07 »

Що се отнася до самите очаквания,това е сложна тема.Ако,всеки ден проектираш мисленно,това което искаш да ти се случи,то рано или късно ще се случи.А,как точно ще стане,това няма как,човек да е сигурен.Ако,работи някъде за 500 лева и визуализира,как се радва на охолен живот....и изведнъж го уволнят ???Какво си вика тогава.....карам си BMW-то аз по Европатааа :Content_4 - emotloader:.....пък те взеха,че ме уволниха и сега и тия 500 лева нямам.Т.е привидно се случва,нещо лошо.Точно тук,човек трябва да промени нагласата си,от негативна към позитивна.Очевидно е,че няма как с тази заплата,да води такъв живот.Трябва да се довери,на подсъзнанието си и да го следва.То винаги е партньор,в постигането на успеха....или провала!Тук е много важна интуицията!Както и това,добре да се обмисли желанието.Дали е това,което искаме?Какво всъщност искаме?Защо го искаме?..и т.н.
Така че,дали винаги ще се случва,това което очаквам?.....Едва ли.Важното е,да не изпускам от поглед целта си,да съм осъзнат и да се забавлявам,докато я постигам! :love_028:
« Последна редакция: 03-12-2009, 11:06:31 от Svetlio »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #191 -: 03-12-2009, 14:24:45 »

Ами,бате Бино,да кажа и аз благодаря,макар и с по-малко ентусиазъм  :D
Антихристката доктрина,не съм я прихванал от Норбеков.Суфите са си твърдо вярващи.
Аз знам,за тази доктрина от известно време.Целта и е подронване на всички религии,за да може след идването на НСР,да се наложи една единствена.Християнските фундаменталисти,ще я приемат най-бързо,тъй като,това което ще се случи,ще отговаря на представите им за апокалипсис!
А това,което заслужаваш - кой го определя?
"Бог съществува като неактивно и съвършено Съзнание, чието съвършенство лежи в Неговата самодостатьчност. Той проявява активност в проявленията. " - цитат от суфиска книга.
99% от това,което ни се случва,зависи от нас и само 1% от други обстоятелства.Имаш изключителна свобода за действие,само не трябва да вредиш на другите!!За наказанието имах в предвид,тук на земята.За по-горните нива,там не знам.Има много теории,но някой ден със сигурност ще разберем коя е вярна.
Що се отнася до това,че получаваш това,което очакваш - доста често нашите подсъзнателни нагласи и програми,не ни позволяват да получим това,което искаме на съзнателно ниво,докато не бъдат отстранени.
А,когато го получим,но не ни носи удоволствието,което сме мислили,че ще изпитаме,значи желанието ни,не е било от сърце или и било не дообмислено.


  :kisss:Даааааааааа, темата си е ....хай да му сене види...чудя се от къде да започна...толкова много пъти писах за тези неща -Бог, Прирора, религии, наука, и ЗНАЕНЕ...и пак сме там... в начале про-умяване...
   Няма да е лошо да се уточним за някои термини, които употребяваме...тяхното тълкувание...до тогава, докато всеки влага различно тълкувание - до тогава все ще има спорове...Хайде да се опитаме да про-умеем какво ПРИРОДАТА влага в думите...
Ето аз какво намерих, което е досатъчно за да не питам по-вече какво е Бог!!!

БОГИ/слав. Бог родствено другим индоевропейским названиям:сравни авестийским
Baya, „господ”, „Бог”, древно персийски  Baga, древноиндийским Бхага, и др. В пероначальном значение – удача, доля,счастье .Латинсим Deus:греч.deos, индиским
Deva ,от корня div-„светить, сиять”.Немски Gott от прогерман. корня неясного значения./Помислете тук за значението на дева-светя ли е или девственица – според днешното разбиране за думата!!!/
                        Мифы народов мира.Энциклопедия.Москва 1987г.І том
Удача –сполука, успех
Доля –участ,съдба,късмет
Счастье – щастие
                        Русско-болгарский словарь

Или горното казано от суфитите  ....съвършенно, самодостатъчо съзнание ...в действие!!!чрез субатомния/наречен от науката -материален/свят.Него /материабния свят/кой го е създал и с каква цел???
« Последна редакция: 03-12-2009, 14:34:06 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #192 -: 03-12-2009, 16:38:55 »

Лельо Маринке,  аз се извинявам, но доста често не успявам да схвана какво точно искаш да кажеш. Този път също не схванах каква е основната ти идея. Освен, че се каниш да търсиш за себе си в интернет какво точно е Бог ? Не знам , може би заради повечкото емоция, която влагаш.. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #193 -: 03-12-2009, 22:03:44 »

Не мога да разбера защо ви е толкова важно да дефинирате Бог?!? :surpris_23: Защо просто не го видите и не си поговорите с него? Защо го принизявате до лексикално равнище?!? :surpris_23: Той не се нуждае от любопитни люде, а от действащи, практикуващи последователи ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #194 -: 07-12-2009, 16:55:35 »

Ако трябва да се обобщи, аз мисля че Бог е съзиданието :) Действайте, банда ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #195 -: 10-12-2009, 08:57:34 »

 :kisss:Защо, защо ми се иска да е ясно къде го търсим...вън или вътре в себе си...и не заради собственото си разбиране, а заради тези ,които ни четат...Аз за себе си съм наясно, но ми се иска да ме разбират и други, и то колкото по-вече, толкова по-вече...Притеснява ме това , че огромна част от четящите ни, се капсулират ,дори само от думата Бог.. затварят се и не допускат надграждане на съзнанието си  от страх да не бъдат излъгани, да не бъде  злоупотребено с тях, да не бъдат въвлечени в секти...причини, колкото хората.Та когато търсим Бог като същество, което няма много общо с нас...а някъде навън...било там някаква сила, някава енергия ...ама дали е така...никой не може да каже!!!Е аз искам като прочетат тълкуванието на думата ,да им стане ясно от каква дълбочина на историята е нейният произход, мисля че това дава яснота и за преливането в различните етноси, а от там и в различните религии...и че става дума за едно и също нещо...за всички исторически епохи, народи, цивилизации и най-вече религии!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #196 -: 12-01-2010, 19:06:47 »

Ходих на една негова лекция...Изобщо българска работа....Хората му вярват на глупостите и той самия си вярва...Говори на тази лекция как символите на масоните ни отнемали от енергията... и как ни манипулирали...То човек ако няма здраво тяло, а очевидно той не се грижи за своето, знаците на масонството трябва да му са последната грижа...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #197 -: 12-01-2010, 19:21:04 »

хахаха, май имаш право  tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #198 -: 12-01-2010, 19:36:11 »

...Говори на тази лекция как символите на масоните ни отнемали от енергията... и как ни манипулирали...
Radosti,това че вероятно той не се грижи за тялото си,не означава че масонските силволи не означават нищо!!Емблемите на всички масонски корпорации,са от символи които ни влияят.Ние на съзнателно ниво,не можем да ги преведем,но нашето подсъзнание знае какво оначават те.
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Еленко Ангелов & Нов Световен Ред
« Отговор #199 -: 12-01-2010, 19:42:51 »

...Говори на тази лекция как символите на масоните ни отнемали от енергията... и как ни манипулирали...
Radosti,това че вероятно той не се грижи за тялото си,не означава че масонските силволи не означават нищо!!Емблемите на всички масонски корпорации,са от символи които ни влияят.Ние на съзнателно ниво,не можем да ги преведем,но нашето подсъзнание знае какво оначават те.

Не мисля, че трябва да се настройваме един срещу друг...Да обиждаш евреите публично и да казваш, че те за всичко са виновни!!! за каква енергия става въпрос ::)...Нека бъдем толерантни! Нека ми влияят символите на масонството, докато си хапвам ябълки и марули и се радвам на живота... Покоят идва отвътре навън, а не обратното.. Едва ли, ако разрушим всички символи на масонството, ще станем по-щастливи хора...Напротив! Трябва да спрем да толерираме безмислената омраза!
Така че, ако Еленко, направи едно прочистване на тялото, може би ще бъде с една идея по - позитивен!
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.