Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еленко Ангелов & Нов Световен Ред  (Прочетена 77218 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #60 -: 23-10-2009, 21:36:34 »

точно това имах предвид, това ми говориха и аз бях много скептично настроена първо
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #61 -: 23-10-2009, 21:44:34 »

Това е нормална реакция,при липса на достатъчно информация.Въпросът е,да се превърне инфото в знание,посредством действие.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #62 -: 23-10-2009, 22:06:25 »

 :Content_14:
аз приемам всичко що е позитивно и креативно
« Последна редакция: 23-10-2009, 22:11:17 от canat »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #63 -: 24-10-2009, 13:03:52 »

Здрава дискусия се е разгоряла,гледам. :)
 Тези теми ,beelee са малко встрани от акцента на този сайт, както ще се увериш по интереса на членовете му към тях.  Не че няма съвсем нищо общо , но все пак смесици между рептили и извънземни  нямат много допирни точки до очистването и здравото тяло. Прегледай всички постове  от датата на създаване на сайта  и ще видиш ,че интересът като цяло е слаб, така че едва ли ще ти се задоволи любопитството - какво мислим ние тука, аджеба. :)  
Виж, здравните конспирации са друго нещо , като част от Новия Ред - в този смъсъл - да. Те пряко касаят оздравяването , заради стремежа на властимащите  да скрият натуралните ,евтините и общодостъпни средства за оздравяване.

Иначе темата за Новия Ред е малко по-специфична.  Там ,за да можеш да изкажеш компетентно мнение, просто трябва да си чел . Да си запознат. Не си ли запознат достатъчно , ако се мъчиш само с логика ,с усещани или интуиция,  с обща култура( от телевизията и от вестниците)  да си наредиш мозайката - НЕ СТАВА !  
Ето както Светльо се помъчи да каже нещо по същество , но Canat ,  която не си е губила много времето с такива теми  и  според нея ,това не е необходимо за да имаш мнение по въпроса , го подметна ловко и го прати в небрано лозе  .  Светльо не се усети и покълна в новото поприще -  за личните отговорности и за личния пример, като неволно пренесе акцента . А акцента не е какво трябва да се прави , а какво всъщност се случва и защо се случва. Защо е лошо и защо отива на по-лошо.  Не можеш да  имаш решение на задачата, като не знаеш условието на задачата ,нали ?  Нека първо да се разберат нещата ( от този който иска да ги разбира)   а пък после ще се мисли .  Каруцата не слагат пред коня.  Това " твоят Световен ред" си е  жива ирония.    А това ,че нямало българска и американска музика пък си е направо смях в залата. Ами то значи ,че също няма и българи и американци , всичко е едно.. Да , ама като сме едно защо не дават визи ? :)
 Сигурно няма и нацисти и евреи - те са едно бе , не виждате ли? Ходят на два крака, главата е между ушите им.. съвсем са еднакви!  Всичко е универсално. Ето ти го глобализма в действие!

Светльо ,виждам, че си гледал "Тайната" . Нищо, че си вътре в нещата, внимавай, това е поръчков манипулационен филм, част от "майндконтрол"-а.   Има опасни послания от средата на филма нататък. Би трябвало да си ги схванал. Силно манипулативен !  И "911 по Фаренхайт" беше същият- уж критичен към правителството, а всъщност ...Zeitgeist и той вкарва ерес тихомълком .  Истински критичните не получават награди ...Ако изобщо оживеят :)  Не може да се вярва на всичко в амриканските филми. Знаем кой ги финансира...

Като цяло ,темата не е за всеки,просто няма смисъл да се спори на базата на откъслечни знания ,при това от тук от там.
  
« Последна редакция: 24-10-2009, 14:55:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #64 -: 24-10-2009, 15:15:33 »

beelee, ти наистина ли си в Бгаудио ?  За пръв път да видя жена,която да се интересува от аудио техника.Похвално. Аз там само известно време загубих,че и там се оказа пълно с многознайковци. Аз се извинявам, това съвсем пък не е по темата , ама има все нещо поучително, който иска,може да прочете. От краткото си пребиваване там  си направих важни изводи - човек по природа се мъчи да излезе с някоя контратеза. Колкото е по-незапознат, толкова повече се мъчи :) Вероятно го има като предизвикателство ,което ще го накара да се чувства важен.
 Един показателен пример в това отношение:  Случайно видях,че  събират мнения за тонколоните ,които аз имам.( все пак това са редки и неевтини колони) Пиша им на отворковците  www.bgaudioclub.org/forum/viewtopic.php?t=5082&postdays=0&postorder=asc&start=50     
(там съм с ник бинобамбино)
КАК да направят така,че наистина да почувстват очарованието на тази колона. ( Ако не го направят, ще чуят само 30% от нея.)  А те се настървиха и почнаха да философстват как според тях тази колона  НЕ БИ ТРЯБВАЛО да може да свири добре и като цяло не била добра.  Нещо "не им се връзвало" ..:)     
Това е да си образован ( в този сайт почти всички са ел инженери)  и да си посредствен едновременно - Да коментираш нещо, което лично нито си видял, нито си чул, нито си пипнал с ръка.   Ама ей така - понеже сме ерудирани, дай да хулим здраво. Всъщност, това е негативизма, за който ти казваш :)   -
"Не съм ги слушал, но не може да свирят хубаво " :) :)
« Последна редакция: 24-10-2009, 15:18:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #65 -: 24-10-2009, 15:40:41 »

Сега се сещам,че тези които нямат какво да кажат,най-много държат да го направят :Confus_3:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #66 -: 24-10-2009, 18:09:47 »

Svetio, кого имаш предвид?
« Последна редакция: 24-10-2009, 18:17:35 от canat »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #67 -: 24-10-2009, 18:13:28 »

Бат Бино, знаеш ли каква е разликата между теб и мен? Аз искам хората да са щастливи и да вярват в себе си, да живеят в техния свят, свят които те харесват и градят. А ти караш хората да се чустват гневни и недоволни, да мрaзят света в които живеят. Това си е твой избор, както и моят избор си е мой.

Ти за Светльо не се притеснявай, той ще си намери пътя, Своя път, независимо от всички конспирации и от всички нас. Светльо е светла личност (много си отива на името ) и не cе e пречупил нито претопил от моите приказки, просто иcка и той да гради. А дали това е възможно = времето ще покаже.

Аз съм доволна ако променя дори един човек, ако направя дори един човек щастлив.
Бат Бино, прав си, воюваме на различни фронтове, всеки на своя си.

« Последна редакция: 24-10-2009, 18:36:36 от canat »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #68 -: 24-10-2009, 18:35:39 »

Имам в предвид,"аудио спецовете",за които говори бате Бино.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #69 -: 24-10-2009, 18:39:24 »

Пак почнахте да се определяте- кой какъв е и защо такъв е, какво воюване, какви фронтове   ::) На мен ми е много приятно да чета бате Бино, не ме натоварва, нито ми звучи гневно- напротив, научавам интересни неща от него...  излишно спорите според мен  :)
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #70 -: 24-10-2009, 18:50:15 »

никoй не е казал че Бaт Бино е лош или неприятен. Разбирам, че го чуствате като баща или по-голям брат, закриля ви и ви дава добри съвети. И аз оценявам това.
Само се чудя защо трябва да се мисли винаги за последна инстанция и за най-знaещ по всички въпроси (та дори и за музиката! Бат Бино в тази сфера не можеш да ми излезеш насреща, съжелявам.)
« Последна редакция: 24-10-2009, 19:00:14 от canat »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #71 -: 24-10-2009, 19:12:32 »

1. Виж, здравните конспирации са друго нещо , като част от Новия Ред - в този смъсъл - да. Те пряко касаят оздравяването , заради стремежа на властимащите  да скрият натуралните ,евтините и общодостъпни средства за оздравяване.

2. Иначе темата за Новия Ред е малко по-специфична.  Там ,за да можеш да изкажеш компетентно мнение, просто трябва да си чел . Да си запознат. Като цяло ,темата не е за всеки,просто няма смисъл да се спори на базата на откъслечни знания.

3. А акцента не е какво трябва да се прави , а какво всъщност се случва и защо се случва.

4. А това ,че нямало българска и американска музика пък си е направо смях в залата.

5. Ами то значи ,че също няма и българи и американци , всичко е едно.. Да , ама като сме едно защо не дават визи ? :)
1. Не е ли достатъчно да покажеш на хората кое по-правилно и по-добро? Трудно ще свалиш от власт властимащите, но можеш да убедиш хората да не им вярват и да не ги следват.

2. всеки си има различни източници на информация. Не знам човек, който да има ВСИЧКИ източници.
Мен никoй не ме задължава да правя нещо. Длъжна съм само да спазвам реда и законите на съответната държава, в която живея. Останалото си е мой избор. Ако гледам и виждам, някаква конспирация не може да ме принуди да правя нещо против волята ми.

3. значи да знаем "трагичната" истина и нищо да не правим, за да я променим и подобрим ли?

4. има, има българска, американска, гръцка, турска, и циганска има. Ама целта и е все същата. Различни са само мелодиите, ритъма и езика (близки до корените).

5. щото всеки си има ключ за собствената къща и не иска кьораво и сакато да влизат в нея
« Последна редакция: 24-10-2009, 19:14:43 от canat »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #72 -: 24-10-2009, 19:14:18 »

Брей, кога успяхте да изядете един чувал със сол, и да разберете кой каква жизнена философия има.. тц-тц
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #73 -: 24-10-2009, 20:01:58 »

никoй не е казал че Бaт Бино е лош или неприятен. Разбирам, че го чуствате като баща или по-голям брат, закриля ви и ви дава добри съвети.

Доста подвеждащо чувство,от което някой може да загуби гащите си.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #74 -: 24-10-2009, 20:03:36 »

Сanat, за голямо мое съжаление виждам, че просто си от хората, с които не може да се спори. Те аргументи нямат, те си знаят своето.  И друг път съм попадал на такива и не съм могъл да си обясня  що за птици са. Ти му казваш нещо, той ти отговаря така, сякаш или не разбира какво му казваш, или изобщо не те слуша какво говориш или Бог знае какво друго.

Разбирам, че ти е неприятно , когато някой знае повече от теб в някаква област, но това не е повод да се възпаляваш срещу него. :)    Какви последни инстанции ,какви 5 лева?  :)    
За музиката ,кога съм казал, че съм най-знаещ? Първо ,има голяма разлика между музика и аудиотехника.( ако не си го знаела - вече го знаеш) В поста ставаше въпрос за аудиотехника, при това акцентът беше : да не се отрича нещо, за което нямаш хабер. Ако това на теб ти звучи като самохвалство, не е моя вината.  Там си стои линка към бгаудио-сайта, всеки може да прочете постовете ми и там , и да  се съгласи ,че ДОСТАТЪЧНО  съм компетентен в областта аудиотехника и акустика.  За разлика от теб, дето  ИЗОБЩО не си компетентна в областта аудиотехника. Но ВЪПРЕКИ ТОВА , пак си даваш оценката. (Като ония другите там..)
Ако си забелязала ,говоря неща за които имам повече или по-малко компетентност, но имам. Няколко са областите.  Това ,че ти нямаш , а ти се иска да вземеш отношение , но го вземаш не по същество , а чрез философски заобикалки  или общи приказки ,не значи че трябва да нападаш другите, които се справят по-добре. :)  Вероятно и това те кара да се чувстваш гневна и недоволна :)          Защото само ти си на това мнение :)

Понеже почна да даваш отрицателна оценка , а аз не съм съгласен с тнея,  съм принуден да се защитавам , но пак го правя с аргументи,а не с общи приказки.
 Ето, понеже ми охули постовете, нека да ги видим тези постове.
 И моите стоят, и твоите са там.  Ти казваш ,че държиш хората да са щастливи, което значи че го правиш чрез постовете си ( иначе с какво друго :)  )
А пък моите били гневни.  
Нека хората да прочетат твоите постове , аз преди малко ги прочетах всичките за няколко минути :)    И да кажат : с изключение на една рецепта за салатка  и едно добро разсъждение по  психологията на човека, с какво твоите постове биха могли да ощастливят някого?  Моля да ме извиниш, нямам нищо против личността ти, даже си ми симпатична, но  те почти всички са ОБЩИ ПРИКАЗКИ . Никаква информация, която би могла да зарадва някого ,или пък поне да предизвика смях чрез някакъв хумор. (Такъв при теб липсва. В нито един от постовете не усетих и зачатие на хумор. (При мен е в изобилие) И какво тогава - информация -няма. Хумор - няма. Познание-няма. Та средната дължина на един твой пост е две изречения !   Каква информация  може да се съдържа в две изречения ? Има няколко хубави снимки наистина. И всьо. Нали не се обиждаме, просто си говорим :)    И кое е това ,дето ощастливява хората...? Нека те да кажат, аз не разбирам.
Ето Марулка е по анкетите , ако искаш нека да пусне анкета :
1. " на какво би заприличал сайта ако останат само моите ИЛИ само твоите постове. "
2. Какво би изгубил сайтът,ако се изтрият  постовете на всеки един от нас двамата.
 
 Не ми е приятно да пиша такива неща, но съм длъжен да се защитя, понеже бях нападнат  и да кажа честно какво мисля .  Така и в бъдеще ще ми вярват, защото съм открит.  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #75 -: 24-10-2009, 20:11:09 »

Всичко е под контрол , Анджи :)  Просто се упражняваме . "Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно"  :)

А ти какво имаш предвид , Канат -" да ти изляза насреща в музиката? " Много е общо пак :) както обикновено, какво точно по музиката?   Мога. Има свидетели . Готов съм да се хвана на бас с теб за огромна сума пари. Дават ни на теб и на мен по един музикален инструмент, на  който никой от нас не е свирил никога. Кой по-бързо ще засвири на него добре.  ( по ноти или не) Когато искаш, като се върнеш някой ден - веднага ще го риализираме. :)
Готов съм, но само за това няма да литна до Щатите. Страхувам се от тази страна, ще взема да наругая някое куче и ще ме вкарат в затвора. :)
« Последна редакция: 24-10-2009, 20:30:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #76 -: 24-10-2009, 20:14:34 »

Прав си Бат Бино. Вие сте най-правилните и най-перфектните.
(А относно мнениетo ти за музиката имах пред вид това:
" това ,че нямало българска и американска музика пък си е направо смях в залата".
а не аудиотехниката, ама каpaи...)
« Последна редакция: 30-10-2009, 14:35:14 от canat »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #77 -: 24-10-2009, 20:28:09 »

Ама пак взе да си ги измисляш едни ...   Как да не ти е тук мястото. Никой не го е намеквал това. Моля ти се. Пак не си разбрала нещо :)
 А аз, нищо ,че съм споделил откровенията си, не изпитвам никакво отрицателно лично чувство към теб. Ни най-малко. Даже бих се радвал много  да ти изпратя   избрана част от фонотеката си, щом харесваш музиката .Ако и ти я харесаш , това би ме зарадвало повече отколкото обратното- да харесаш мен ,а музиката ми - не. :)  Съвсем сериозно.
« Последна редакция: 24-10-2009, 20:31:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #78 -: 24-10-2009, 21:45:08 »

Стига, не се карайте :surpris_23: :bleh ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #79 -: 25-10-2009, 14:32:38 »

Канат, Бате Бино, не се карайте!!!
И двамата сте прави отчасти!
Харесва ми, че Канат с перце гали и има за цел да мислим повече, не само да плюем(нямам предвид никой конкретно)! Съгласен съм, че човек трябва да мисли градивно. И ако има критика, то нека и тя е градивна.

Цитат
Иначе темата за Новия Ред е малко по-специфична.  Там ,за да можеш да изкажеш компетентно мнение, просто трябва да си чел . Да си запознат. Не си ли запознат достатъчно , ако се мъчиш само с логика ,с усещани или интуиция,  с обща култура( от телевизията и от вестниците)  да си наредиш мозайката - НЕ СТАВА ! 
Ето както Светльо се помъчи да каже нещо по същество , но Canat ,  която не си е губила много времето с такива теми  и  според нея ,това не е необходимо за да имаш мнение по въпроса , го подметна ловко и го прати в небрано лозе  .  Светльо не се усети и покълна в новото поприще -  за личните отговорности и за личния пример, като неволно пренесе акцента . А акцента не е какво трябва да се прави , а какво всъщност се случва и защо се случва. Защо е лошо и защо отива на по-лошо.  Не можеш да  имаш решение на задачата, като не знаеш условието на задачата ,нали ?  Нека първо да се разберат нещата ( от този който иска да ги разбира)   а пък после ще се мисли .  Каруцата не слагат пред коня.  Това " твоят Световен ред" си е  жива ирония.    А това ,че нямало българска и американска музика пък си е направо смях в залата. Ами то значи ,че също няма и българи и американци , всичко е едно.. Да , ама като сме едно защо не дават визи ?
Ясно е, че бате Бино се е разпалил. Естествено, че Канат говори за музиката, че е една, не българска или американска. Музиката като цяло се има предвид ;) Няма лошо, че я делим по стилов и етнически принцип, но музиката е за да радва ухото, за определени поводи, емоции.
"Му­зи­ка­та не е свет­с­ка, ни­то ду­хов­на, тя е един прин­цип, но има раз­лич­ни пре­во­ди." казва Петър Дънов.
Цитат
А акцента не е какво трябва да се прави , а какво всъщност се случва и защо се случва. Защо е лошо и защо отива на по-лошо.
Бате Бино, тук се имаше предвид, че говориш негативно. Изказваш и други подобни оценки на международното положение ;D :D
Един въпрос към теб - Ние да се гръмнем ли, че слагат чипове и не знам още какво? Или да сме по-тъжни!
Дай сега като пенсионерите да гледаме как става по-лошо. Мога да ти дам примери колко по-хубаво става.
Този форум е замислен да бъде позитивен, а не такъв критичен и песимистичен.
Ще питаш кое е по-хубаво?
Ами все повече хора се събираме тук в този прекрасен форум. Осъзнаваме се. Храним се правилно. Все повече хора се отдават на спортни занимания, духовни практики. Интересът към здравословното се засилва все повече и повече.
И най-вече имаме информацията, която да използваме и да действаме!
Аз действам! А ти бате Бино...след като имаш тооолкова много информация как я използваш? Сподели ни ;)
« Последна редакция: 25-10-2009, 14:39:32 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 22 запитвания.