Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еленко Ангелов & Нов Световен Ред  (Прочетена 77165 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #100 -: 27-10-2009, 11:37:35 »

Ясно, ясно ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #101 -: 27-10-2009, 11:41:49 »

Да,извинявам се,че не поясних това още в началото.Когато повтаряш това,в контекста на "богатство" и "успех" във всички сфери на живота,тогава звучи доста различно.А то може да се повтаря и така "Богатство и Успех във всички сфери на живота".Или просто "Успех".Подсъзнанието на всеки човек,знае точно,какво той има в предвид,за това и резултатите на всички са различни.
Активен

Marigue

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #102 -: 27-10-2009, 17:44:23 »


Бате Бино, ако случайно надаваш едно око насам, би ли дал някакъв пример за "опасно послание" в "Тайната"?Мерси
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #103 -: 27-10-2009, 17:47:16 »

То е ясно, дами и джентълмени, че ако не си го поискаш ,няма да ти се даде, но дори и всяка минута да си го искаш,  един друг решава в крайна сметка на кого колко... :)
Ама тези, които правят тези филмчета и теорийки, забравиха да споменат,( ако изобщо имат нивото да го осъзнаят)   че ние хубаво искаме , ама и той иска ... а това,което той иска, ние са правим ,че не чуваме  :)  Ние чуваме само това, което ние искаме. Имаме някаква невидима клапа в ухото - пропуска само в едната посока.:)
 

Marigue, ще ти отговоря с една известна мъдрост : "Лесно е да нахраниш гладния с един рибок днес , и утре той пак да бъде гладен. Много по-мъдро е да го научиш сам да си служи с въдицата и да оцелее "

Четете, за да можете сами да намирате "къде е заровено псето"   и това ,което е "между редовете"   
« Последна редакция: 27-10-2009, 17:57:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #104 -: 27-10-2009, 18:00:03 »

Богатство във всички сфери... :)  Светльо, я си признай ,че се точиш за някой тунингован Форд-Мустанг със 750 к.с.  Аз чакам, ако се появиш с такъв, ще ми станеш гуру и идвам при теб на уроци. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Marigue

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #105 -: 27-10-2009, 18:03:09 »

Имаш предвид, че създателите на филма, спонсорирани от Х, не взимат под внимание съществуването на Бог или се опитват да наложат такава идея?Ако е това, не ми се струва опасно, ох отдъхнах си, аз си мислех че не съм разбрала нещо много тънко, което някой ми е сложил, без да разбера, нещо като чип в главата. Не мисля, че подобни филми могат да манипулират.....хаоса в който живеем.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #106 -: 27-10-2009, 18:16:18 »

Бате Бино,признавам,че има финансова страна 8) Не пари разбира се,а това което може да се купи с тях.Освен това,аз не повтарям тази мантра,а съвсем друга.Прилагам и визуализация и се случват някои уж случайни неща.Старая се да държа съзнанието си будно,дори за най-малките промени.Малко по малко,нещата ще се наредят.
Филма"Таината" е готин,но примерно Вадим Зеланд,обяснява  всичко това,много по-обстойно.Аз се придържам,към неговият вариант за визулизация на целта.
« Последна редакция: 27-10-2009, 18:21:35 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #107 -: 27-10-2009, 18:50:18 »

Добре Светльо ,стискам ти ръка.  До Зеланд не съм стигнал още :(  Имам го ,ще го почвам и него, защото ти вярвам.

Marigue, не бързай да се успокояваш, нямах предвид това :)
Гледай пак филма,особено от около средата. "Опасното " е извън основната идея.  Може и да ти кажа по-нататък, ако разбира се не го правиш с някаква иронийка :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #108 -: 27-10-2009, 18:55:54 »

Благодаря  :Content_22:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #109 -: 27-10-2009, 18:57:58 »

И аз съм фен на Зеланд :) Така се случи, че филмът ми попадна след като бях прочела книгите му за транссърфинга и "Тайната" не ме впечатли особено. Тези книги, обаче, ме накараха сериозно да преосмисля менюто си. Накратко хората, които се хранят със сурова храна стават по-чувствителни за фините енергии (което не е тайна) и по-лесно могат да улавят въпросните малки промени.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Marigue

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #110 -: 27-10-2009, 19:10:51 »

А за мен  няма ръка, така значи, хем съм дама. От една страна съжалявам, че не съм отгатнала, ама няма и да се опитвам, защото така или иначе вие наградите си ги раздавате по мъжки, ех тоя мъжки свят. Значи по-сериозно, няма ирония, и мерси за коментара, бате Бино. Аз филма няма да го гледам пак, ако искаш ми кажи с две думи за какво става дума, ако ли не, няма нищо, щом такъв мозък като моя не е под въздействие, значи няма страшно
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #111 -: 27-10-2009, 19:22:10 »

  Аа ,колежке ,не ми приписвай  несвойствени за мен похвати :)
Няма никакво разделение на дами ,господа , или неможещи да се определят нито като едните ,нито като другите :)
Разбира се, че и за теб ще има овации. Но чакай , ти се появи вчера , и твоето време ще дойде , всичко с времето си ,казал народът  :)
 Виж сега за филма ,предлагам ти сделка:  Ти го гледай пак  - заради мен, а аз обещавам да ти напиша един пълноценен и задълбочен коментар( типично в мой стил) с много повече от две думи, защото не е за две думи работата :) .
 Разбира се - за моето мнение и теза . Защото ,знаеш , хората са пълни с контратези .
( Даже контратезите  преобладават пред тезите )   :)

PS   И виж завършека на предходния пост на beelee. Едно правилно разсъждение. А аз щи ти кажа защо аджеба се афишират . :)
« Последна редакция: 27-10-2009, 19:30:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Marigue

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #112 -: 27-10-2009, 19:30:34 »

Ами ако го гледам пак ми се повреди наистина този път мозъка???Всъщност искаш много голяма услуга от мен, защото ми е много скучно да гледам гледани филми, но от добро сърце някога, обещавам, може да опитам.
Аз всъщност не съм "вчерашна", просто пишех малко само под статиите и не бях регистрирана, затова така.Ха сега по стила на писане познай коя съм де(малко оспамих темата, и се извинявам),а ако познаеш коя съм, ще гледам още тази вечер "Тайната"+"Тетрадката" ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #113 -: 27-10-2009, 19:35:07 »

Безкрайна е женската изобретателност и задкулисие, признавам :)

Целият не е необходимо, но някъде от малко преди средата и не до самия край. Това не е "обикновен филм"  неслучайно задържам нещата :)
 Не знам дали ще позная , ако бях жена ,вече да се е случило :)
« Последна редакция: 27-10-2009, 19:50:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #114 -: 06-11-2009, 19:43:04 »

Интересно...
Този сайт, или по-скоро авторът, ми напомня малко книгите на Ян ван Хелзинг ("Не пипай тази книга", "Тайните общества"...) Склонна съм да повярвам... Но тогава - какво е най-добре ние да направим? С какво можем да припечелим (за себе си) от тази информация? Каква е нашата роля в случая?
Бате Бино, интересно ми е мнението ти за "Тайната" (а и други подобни)... Какво нередно/манипулативно виждаш в него? Защо смяташ, че е "промиване на мозъци"? Напиши, ще ми е интересно да науча повече  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #115 -: 07-11-2009, 02:29:55 »

Надявах се и други да видят очевидното .. :)   
Подготвям се по тази "Тайна" ,   ще стане дълъг пост и е възможно да го пращам само на "лични" .    Ако модераторите разрешат, може и тук да го изтипосам. Нещата не са за две изречения .. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #116 -: 07-11-2009, 02:59:32 »

Кой беше този филм "Тайната"? Гледала съм го и сега се опитвам да го намеря в интернет, и не мога да се сетя безплатен ли беше или съм го сваляла отнякъде... Имам спомен за няколко души , които говорят...за един , който разказваше как си мечтаел за хубава къща, която гледал на снимка, и след години се оказва, че си купува точно нея.. Ако става дума за този филм, първоначално човек може да се изкефи или обнадежди, но като се замислиш,  всъщност за пореден път се пробутва американската мечта- пак става въпрос за пари, за материални богатства, за успехи в обществото...опитват се да облекат всичко в някаква духовна дреха, ама нещо не им се получава... И се сещам за метода Силва- всичко ок, тетра вълните налучкани, но пак всичко насочено към материалното благополучие като основна мотивация... Друго какво да очакваш от американци.. :(
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #117 -: 07-11-2009, 09:52:08 »

Така,да се изкажа и аз.
Не влизам в позицията да защитавам такива филми,защото самият аз,ги гледам с едно на ум и си подбирам,само това,което ме интересува и което мога да възприема.Но,не мога да разбера,защо толкова ви дразни наблягането,върху материалната част.Нали все от някъде трябва да се започне.
Норбеков казва следното:или ти имаш пари или те имат теб.Ако избереш да станеш адепт,монах и т.н.тогава пари няма да ти трябват,но ако живееш в този материален свят,където всичко се купува с пари или разменяш едно нещо за друго,то тогава е наложително да имаш от тях.
Какъв е начинът да не мислиш за пари?Ами,да имаш достатъчно от тях!!
Има четири свободи.Първата е финансовата.Без да постигнеш финансова свобода,не можеш да постигнеш останалите!
Какво духовно има в някои прошляк,който едвам връзва двата края?Той е беден,защото е духовно беден,слаб.Тъне в духовна нищета.
Трудно е да убедиш някой,да тръгне по пътя на духовното извисяване,след като няма 2 лева в джоба си.Тогава,трябва да му се даде някакъв стимул на този човек.И понеже живеем в материален свят,то по лесно за възприемане е,този стимул да е материален.
Разбира се,начините за постигане на успех,също са важни.Когато това става,чрез промяна в съзнанието,със методите на сугестията да речем,визуализация,някоя система,то тогава човек натрупва богатство там,където никой не може да му го отнеме.Той знае,че това идва от съзнанието и подсъзнанието му.С осъзнаването на това,той вече е едно стъпало по-нагоре,в своя духовен път.За това,аз гледам на парите,не като причина,а като следствие.Те са дошли при мен,за това,защото съм мислил,работил и живял така,сякаш вече ги имам.Или по скоро,това което искам да си купя с тях!!!

Вероятно,всеки ще разбере резлично това,което съм написал,защото ще го пречупи през своя мироглед,но така и трябва.
« Последна редакция: 07-11-2009, 18:26:33 от Svetlio »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #118 -: 07-11-2009, 16:20:45 »

Akо парите са средство, а не цел - не виждам проблема в тях.
Иначе как ще помагаш на бедни и нуждаещи се? Как ще спонсорираш училища, инициативи, културни мероприятия? Другият вариант е да чакаш държавата "да те оправи", когато и ако се сети.
Ама нe може да се чака всичко от държавата. Щот пък тя зависи от съответното правитество, което пък се сменя на всеки 4 години. Ако разчиташ на държавата ставаш зависим, ако разчиташ не себе си - не.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #119 -: 08-11-2009, 00:07:38 »

Светльо, много съм съгласна с теб. Но това е универсална истина! Всеки знае, че бедния мисли за насъщния. Този род филми не са направени за бедни. Ние не сме бедни. Ние имаме компютри с интернет, можем да си позволим авокадо дошло до нас през най-малко едно море. А тези, които са наистина бедни, те не си мечтаят за яхти, за скъпи коли или за къщи с позлатени кранчета в баните. За това си мечтаят тези, които имат над средностатистическия стандарт. Е, но на човек не му трябва да има чак толкова, за да вземе да се обърне към духовното.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.