Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еленко Ангелов & Нов Световен Ред  (Прочетена 77220 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #80 -: 25-10-2009, 15:00:11 »

Ами Петко , споделям я . ( информацията)    :)

Омръзна ми да чопля по темата,  изказах се вече достатъчно  обстоятелствено. :)
Чакам да се вдъхновя по някоя друга тема. 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #81 -: 26-10-2009, 10:59:04 »

Здравейте, уикенда бях на планина, затова не отговорих веднага. Подред:

А що се отнася до реформата в физиката и математиката (което е моята специалност и да ви кажа, конвенционалната наука стъпва на много грешни постулати)
beelee, дай пример

Например, до скоро се смяташе, че атомът е неделим, а неутрините нямат маса и заряд. Нещата се изучават с много идеализации, а в реалния живот все се намира нещо, което да такова таковата на всички константи. Според мен математиката, химията и отделните дялове на физиката трябва да се изучават като една наука, а не да се разграничават, също така изучаването да стъпва на реално съществуващи примери от живота, а не някакви изкуствено изолирани брънки от веригата.

Тук правя аналогия с аудиото, защото за мен колона с широколентов говорител винаги ще свири по-добре от едно лентово ОТ. Да живее холистичния подход!

...човек по природа се мъчи да излезе с някоя контратеза. Колкото е по-незапознат, толкова повече се мъчи :)...

Toва много ми хареса...общо-взето само човек, достигнал с четене и практика до някакво ниво не се стреми към контриране и уважава опонента си (и неговите колони, примерно ;) ). Напоследък не съм особено активна в сайта, стоя си тихо в къщи и си поя с поялника  :angel: Ще се радвам да ти чуя системата някой път, ти заповядай да чуеш моята.

Относно филмите "Тайната" и подобни, доста странно ми стана как се афишират - ако наистина беше нещо толкова голямо и ...вярно, да кажем, най-малкото щяха да са преследвани, ако не и унищожени, заедно със създателите си (както е станало с много хора и изобретения в миналото). В съвременния свят съм свикнала нищо да не приемам за чиста монета...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #82 -: 26-10-2009, 11:44:09 »

Beelee, а как да се изследва например влиянието на витамин Б 17 върху организма, ако не се следи именно този витамин. Как да разберем дали ефекта който му се приписва, всъщност не принадлежи на някое друго вещество? Ясно е че нещата са сложни, но ми се струва че науката затова ги разбива на съставни единици- за да стане по-ясно..
« Последна редакция: 26-10-2009, 12:08:25 от Angie »
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #83 -: 26-10-2009, 13:35:20 »

Toва е целта, наистина...въпросът е дали чрез вадене "от контекста" тя се постига. Да, вярно е, че искаме да отделим само действието на 1 витамин върху тялото, но трябва тук да се вземе предвид източникът на този витамин. Специално за групата В аз знам, че от животински произход се усвояват много по-добре, откоклото от растителен. Независимо от какъв източник изберем да го получим, ще ни повлияе как е гледано растението/животното, в каква среда и настроение ще го ядем, в комбинация с какво и т.н.
Това е причината аз да не смесвам храните - старая се да е 1 вид на 1 хранене. Това лято ядох една праскова, която ми даде толкова много енергия, че минах на суровоядство  :bleh През цялото време, обаче, никога от нищо не получих такъв прилив, както от тази праскова. Сигурна съм, че не е било заради 1 конкретно вещество ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #84 -: 26-10-2009, 13:46:13 »

Аз си бях сваляла една табличка от руски сайт..може би съм търсила информация за разделно хранене, та в тази табличка си пише каква с каква храна са съвместими. Иначе съм напълно съгласна с другите неща които казваш. Жалко че са малцинство тези, които имат възможност сами да си произведат...
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #85 -: 26-10-2009, 14:03:09 »

Според мен математиката, химията и отделните дялове на физиката трябва да се изучават като една наука, а не да се разграничават, също така изучаването да стъпва на реално съществуващи примери от живота, а не някакви изкуствено изолирани брънки от веригата.


 :kisss:Оооооооооох, ох , ох ...да знаеш колок си права!!!Ама кой, кой да чуеееее
Аз непрекъснато се опитвам да обръщам вниманието на учителите ,  да намират междупредметните връзки и да ги сочат...нашето образование е ориентирано САМО към теорията, и никаква практика....
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #86 -: 26-10-2009, 22:05:57 »

А! Поздрави ,лельо Маринче, я каква хубава снимка си си направила! . Я се виж каква си напета и шикозна в тия ярки доспехи ! Да ги махаш ония мотики и троскоти !  цццц, крайно време беше , изчакахме се :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #87 -: 26-10-2009, 23:20:30 »

Марина, и аз тъкмо се канех да те поздравя за новата снимка. Много по-хубава и млада си на тази снимка, отколкото на предната.  :flower:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #88 -: 27-10-2009, 09:34:30 »

 :kisss:Хъ, мерси..за снимката...че аз там съм подмита, напарфюмирана, издокаран- същ момъ софиянка!!!
Ако искате още..цъкайте тука- на фейзбука http://www.facebook.com/profile.php?id=567955480&v=feed&story_fbid=316787555480#/profile.php?id=1777284534&ref=name :heart_2:

Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #89 -: 27-10-2009, 09:51:32 »

Може да се дефинира така:получаваш това,което чувстваш,по отношение на онова,за което мислиш.
Има безброй възможни варианти на дадена ситуация.Ще се материализира тази,на която отдадеш енергията си,чрез мислите и емоциите си.Мисълта е формата,емоцията е пълнежа. ;)
:kisss:Тъй, тъй, това има ли нещо общо с мантрите и молитвите????????
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #90 -: 27-10-2009, 09:57:30 »

Светльо, благодаря много за ресурсите!

И да, етерът има памет...честито на прагматиците, за които "око да види, ръка да пипне" е водещо в живота.
:kisss:А това тука пък дали има нещо общо с Книгата на живота/Акашовите записи или торсионното поле/???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #91 -: 27-10-2009, 09:58:50 »

Има разбира се,нали и мантрите и молитвите са нещо което човек си повтаря.Ако го прави с точното емоционално състояние,всикто това ще се материализира.Примерно,една от моите мантри е "Богатство,Успех".
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #92 -: 27-10-2009, 10:09:33 »

 :kisss: :kisss:АААААААА, май си дойдохме на думата...нищо ново под слънцето...То там всичкото Е БИЛО, Е И ЩЕ Е!!!С нас или без нас...то си тече и си се развива по СВОИТЕ СИ ПРАВИЛА И СВОИТЕ СИ ЗАКОНИ!!!Въпросът е:Аз, ти , той , ние , вие те...какво правим в ТОЗИ ред, чрез ТЕЗИ правила...И ДОКЪДЕ ЩЕ ДОКАРАМЕ СЕБЕ СИ , А НЕ РЕДА....ПРАВИЛАТА , ЗАКОНИТЕ - ТЕ СА ВЕЧНИ!!! НЕРУШИМИ!!!
    НЕ!!!АЗ ЩЕ ПРОМЕНЯ ЗАКОНИТЕ И ПРАВИЛАТА , А ТЕ МЕНЕ  ЩЕ ПРОМЕНЯТ , НАДГРАЖДАТ, ПОГАЖДАТ...АКО ГИ О-СЪ-ЗНАЯ!!!
   И тогава кой ще ме манипулира???ще се опитва да ме ръководи??? и дъл ще успее??? :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #93 -: 27-10-2009, 10:12:23 »

Абсолютно съм съгласен.Пътят към свободата е чрез себеопознаване и овладяване на огромните ни възможности!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #94 -: 27-10-2009, 10:31:37 »

 :kisss:Тъй, яяяяяяяяя!!!И баба знай 2 и 200!!!Ама работата е там ,че има и 2000 и оооооооощ много нули...тъй, че нищо не знаййй!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #95 -: 27-10-2009, 10:52:28 »

Има разбира се,нали и мантрите и молитвите са нещо което човек си повтаря.Ако го прави с точното емоционално състояние,всикто това ще се материализира.Примерно,една от моите мантри е "Богатство,Успех".
Тая думичка нещо не ми се връзва с духовното и възвишеното :whistling2 - emotloader:
А и мантрите се различават от молитвите по доста признаци ;)
« Последна редакция: 27-10-2009, 10:54:02 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #96 -: 27-10-2009, 10:57:18 »

Е, Петко, то зависи от това какво значение човек влага в думата богатство. Човек може да е богат на пари, но и на приятели, на знания, на умения, на чуствителност, на мъдрост, на каквото си искаш :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #97 -: 27-10-2009, 11:05:31 »

Angie, така е, но просто комбинацията между тези две думи(богатство, успех) лъха яко на капитализъм...на рекламираната открай време американска мечта, но тва си е мое мнение, де...така ни манипулираха мисленето новите управляващи след 89-та...великата Америка и лошата и люта Русия :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #98 -: 27-10-2009, 11:25:09 »

А какво духовно и възвишено има в бедняка,който едвам връзва двата края?
Може би трябваше да уточня,че имах в предвид богатство във всички с сфери на живота.Разбира се,всеки ще получи това,което той разбира под тези 2 думи!
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #99 -: 27-10-2009, 11:34:00 »

Петко, не казвам че не си прав, прав си и то много. Но понеже става дума за Светльо затова предположих, че той има предвид нещо по-различно, какво и се оказа ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 22 запитвания.