Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еленко Ангелов & Нов Световен Ред  (Прочетена 77166 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #120 -: 08-11-2009, 18:20:23 »

Съгласна съм със Светльо. Още повече, че това, което (в основни линии) се казва в този филм (а и в книгата) не е нещо, измислено вчера - казват го и Норбеков, и Джон Кехоу, и Естер и Джери Хикс и още n на брой други автори. Само че всички го казват по различен начин, зависи кой как го разбира. Но аз лично не намирам големи различия...
Плюс това, извинявам се, ама за да стане едно нещо "промиване на мозъци", то трябва да достигне до мозъка на човека, а повечето хора като че ли не могат да възприемат дори повърхностно този тип философия... Иди им обяснявай на бабите, че няма "нелечими болести", или на таксиметровия шофьор, че може да стане богат, стига да го повярва!
За мене промиване на мозъци е "естетиката" на Азис и "гениялните откровения" на Биг Брадър; но не и която и да е философия или система, базирана на идеята за саморазвитие.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #121 -: 09-11-2009, 00:32:55 »

Можи би трупането на пари е вид саморазвитие. Аз лично имам по-различно разбиране, което не значи че едното или другото не е вярно. Доколкото си спомням, Иисус е взимал със себе си и бедни, и богати. Не приемам материалното и социално развитие като неделима или задължителна част от духовното. Но приемам, че живота трябва да се живее по най-добрия и пълноценен начин, по който можем (ни е дадено?!) да го живеем. Тоест, ако ти е даден нюх за бизнес, не трябва да го пренебрегваш, но и не трябва да забравяш, че това е само една част от теб.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #122 -: 09-11-2009, 02:18:51 »

Проявявам интерес да изгледам този филм ТАЙНАТА. (линк или английско име ?) Едва ли е тайната на водата.
Едни познати ми препоръчаха друг манипиулативен американски филм. What The Bleep Do We Know ме разочарова още в началото с наивните си тези. Сякаш всички са затлъстели и оглупели от кола и чипс за да им се пробутва поредната порция илюзия.
Светльо между мантра и финансова молитва има огромна разлика.
Мантрата цели с точно определен набор от звуци, и точен начин на дишане,  звуковите трептения като част от реална акустична система да произведат трептения в гърлото предавани на околните нерви и да доведат до нервно психични състояния. Финансовата американска молитва с повтаряне на " АЗ СЪМ БОГАТ, АЗ СЪМ КРАСИВ и тн, имат за цел гладната кокошка да визуализира просото или в твоя случай да напълниш поршето с блондинки извозвайки ги към яхтата
« Последна редакция: 09-11-2009, 03:19:25 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #123 -: 09-11-2009, 04:09:27 »

Проявявам интерес да изгледам този филм ТАЙНАТА. (линк или английско име ?)
Предполагам, че става въпрос за "The Secret"
http://www.youtube.com/watch?v=rmLJ5Hjjffk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_b1GKGWJbE8
http://www.youtube.com/watch?v=IwBA4rjKZqw&NR=1
« Последна редакция: 09-11-2009, 04:29:25 от canat »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #124 -: 09-11-2009, 08:51:21 »

What The Bleep Do We Know ме разочарова още в началото с наивните си тези.
Какво наивно има в квантовата физика и механика??

"Сякаш всички са затлъстели и оглупели от кола и чипс за да им се пробутва поредната порция илюзия."

Секунда и половина,преди да си помислиш да помръднеш,което и да е мускулче в тялото си,мозъкът изпраща сигнал до него!!Няма разлика,дали правиш нещо или само си представяш,че го правиш.
Прочети "Холографската вселена" на Майкъл Толбот,както и примерно "МАТЕРИЯТА - Другото наименование на въображението" - Харун Яхя и тогава пак ще говорим.Макар че,вероятно и техните тези,ще ти си сторят наивни.

"Светльо между мантра и финансова молитва има огромна разлика."

НЕ НЯМА!!Принципът е един и същ,целта е различна.
Мисълта е вибрация,вибрацията звук,който саздава определено състояние.Тя е формата,а емоцията е пълнежа.Ние привличаме към себи се,не това което мислим,а това което чувстваме,по отношение на това за което мислим.За да получиш резултат,трябва да създадеш първо състоянието.В нашата система се казва - Волева емоционална самопринуда.
НЯМА американски финансови молитви.Има развитие на духа в посоката,която ни е нужна.Правенето на пари/чрез методите на личнастното развитие/,аз разглеждам,като духовно развитие.Външния ни свят е проекция на вътрешния.
Или освен от храна,ти нямаш нужда и от пари???

пп. " АЗ СЪМ БОГАТ, АЗ СЪМ КРАСИВ - това е неподходящо утвърждение,защото ще ти е много трудно да повярваш в него.По-правилно е да се утвърждава процеса - С всеки изминал ден,ставам все по богат и красив - повтаряно със съответното емоционално състояние!
« Последна редакция: 09-11-2009, 09:58:13 от Svetlio »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #125 -: 09-11-2009, 16:54:11 »

вчeра гледах малко от филма Тайната, някои от идеите ми харесаха, но имам един въпрос - ако примерно 2-ма души си "пожелаят" противоположни неща, какво става? Kое/чие се реализира?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #126 -: 09-11-2009, 17:53:31 »

Svetlio  харесва ми ентусиазъма, с който отстояваш вижданията си. Като опозная "Холографската вселена" на Майкъл Толбот,както и примерно "МАТЕРИЯТА - Другото наименование на въображението" - Харун Яхя  ще направим  дискусия.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #127 -: 09-11-2009, 17:54:25 »

Ами,вероятно и на двамата,ако са изпълнявали правилно техниките.
Предполагам,че визираш нещо в семейството.Мисля си,че ако не се обединят гледните им точки,ще се стигне до конфликт.За това се казва,че е добре да си вземеш някой с който гледате в една посока.
Разбира се,това е много общо казано.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #128 -: 09-11-2009, 17:57:09 »

Svetlio  харесва ми ентусиазъма, с който отстояваш вижданията си. Като опозная "Холографската вселена" на Майкъл Толбот,както и примерно "МАТЕРИЯТА - Другото наименование на въображението" - Харун Яхя  ще направим  дискусия.

С удоволствие.Дискусията е един от начините,аз самият да си обяснявам и формулирам нещата по-добре.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #129 -: 09-11-2009, 18:07:40 »

Hе, Светльо, нямах предвид семейството. Имах предвид примерно, aко и двете страни ползват техниките на Тайната:
Ако 2-ма души искат едно работно място, кой го взима?
Ако има война и двата водача на двете армии искат да победят, кой ще победи?
Ако има различни желания за същия обект - кой "побеждава"?
Не е ли винаги нещо за сметка на друго нещо? или някoй за сметка на друг?
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #130 -: 09-11-2009, 18:15:31 »


а иначе ето какво ми хареса от идеите:

Do you know that you are the architect of your life? Do you know what you want? Build the image of the world you want to live in.
 
1. Be very clear about exactly what you desire – focus on it, write it down in great detail. Put positive energy into your dreams.
2. Visualize your goal – and feel those feelings of excitement about it. Energy attracts like energy. And you’re going to attract according to your belief.
3. Act like you already have it. Have faith. Be grateful. We become what we think about.


Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #131 -: 09-11-2009, 18:23:07 »

Ще победи този,който е по-подготвен.За да изкачиш един връх,трябва да си подготвена.Не можеш да тръгнеш по джапанки,защото ще се провалиш.
Подготвеният човек,се чувства по-уверен,по-спокоен,в свой води,а това има значение.
Кагато придаваш на ситуацията,прекалено голяма важност,тогава се получава енергиен дисбаланс,които не позволявада се изпълни намерението.За това е важно спокойствието,което пък зависи,от това колко си подготвена,за това което искаш.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #132 -: 09-11-2009, 18:25:52 »

значи не е само до желание, но и до подготовка  :)
или както казват китайците - "luck is when preparation meets opportunity." (Късмет е: когато подготовката срещне подходяща/благоприятна възможност)
A може би чрез положителните емоции и вибрации привличаме тези подходящи/благоприятни възможности?

значи: ясни цели - план + подготовка - положителна нагласа, държание и оптимизъм/вяра = успех
« Последна редакция: 09-11-2009, 18:41:02 от canat »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #133 -: 09-11-2009, 18:50:35 »

значи не е само до желание, но и до подготовка  :)
или както казват китайците - "luck is when preparation meets opportunity." (Късмет е: когато подготовката срещне подходяща/благоприятна възможност)
A може би чрез положителните емоции и вибрации привличаме тези подходящи/благоприятни възможности?

значи: ясни цели - положителна нагласа - план + подготовка = успех

Разбира се,че трябва да сме подготвени.Колкото и да визуализираш,че си директор,ако нямаш вътрешното убеждение,че си подготвена за този пост,никога няма да го получиш.
Има и нещо друго - ако примем,че цялата фирма е една енергийна структура,то тя влияе по определен начин на хората в нея,като ги кара да искат това,което е добре за структурата,а не за тях.
Пример - един мои приятел работи на машините за плакати и мечтае за това,да се специализира,като оператор,на по-голяма машина за този вид деиност.Ето тук е уловката.Това ли е истинското му желание или му е натрапено от енергийната структура?Аз не мисля,че се е родил за стане оператор на машина.
Разбира се,ако визуализира че е повишен,това най вероянто ще се случи,но дали ще е щастлив?А може и никога да не се материализира това желание,тъй като то не е истинско.Не идва от душата.За да се материализира нещо,трябва да се обединят разума и душата.Само тогава,това което искаме може да се материализира и най-вероятно то вече ще е на път.
« Последна редакция: 09-11-2009, 18:53:44 от Svetlio »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #134 -: 09-11-2009, 18:56:30 »

"значи: ясни цели - план + подготовка - положителна нагласа, държание и оптимизъм/вяра = успех"

Абсолютно точно формулирано! :Content_14:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #135 -: 09-11-2009, 19:08:47 »

За да се материализира нещо,трябва да се обединят разума и душата.
:flower:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #136 -: 10-11-2009, 07:32:07 »


а иначе ето какво ми хареса от идеите:

Do you know that you are the architect of your life? Do you know what you want? Build the image of the world you want to live in.
 
1. Be very clear about exactly what you desire – focus on it, write it down in great detail. Put positive energy into your dreams.
2. Visualize your goal – and feel those feelings of excitement about it. Energy attracts like energy. And you’re going to attract according to your belief.
3. Act like you already have it. Have faith. Be grateful. We become what we think about.
Канат, превеждай след като дадеш оригинала, защото не всеки е длъжен да знае английски ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #137 -: 10-11-2009, 07:35:42 »

What The Bleep Do We Know ме разочарова още в началото с наивните си тези.
Какво наивно има в квантовата физика и механика??

"Сякаш всички са затлъстели и оглупели от кола и чипс за да им се пробутва поредната порция илюзия."

Секунда и половина,преди да си помислиш да помръднеш,което и да е мускулче в тялото си,мозъкът изпраща сигнал до него!!Няма разлика,дали правиш нещо или само си представяш,че го правиш.
Прочети "Холографската вселена" на Майкъл Толбот,както и примерно "МАТЕРИЯТА - Другото наименование на въображението" - Харун Яхя и тогава пак ще говорим.Макар че,вероятно и техните тези,ще ти си сторят наивни.

"Светльо между мантра и финансова молитва има огромна разлика."

НЕ НЯМА!!Принципът е един и същ,целта е различна.
Мисълта е вибрация,вибрацията звук,който саздава определено състояние.Тя е формата,а емоцията е пълнежа.Ние привличаме към себи се,не това което мислим,а това което чувстваме,по отношение на това за което мислим.За да получиш резултат,трябва да създадеш първо състоянието.В нашата система се казва - Волева емоционална самопринуда.
НЯМА американски финансови молитви.Има развитие на духа в посоката,която ни е нужна.Правенето на пари/чрез методите на личнастното развитие/,аз разглеждам,като духовно развитие.Външния ни свят е проекция на вътрешния.
Или освен от храна,ти нямаш нужда и от пари???

пп. " АЗ СЪМ БОГАТ, АЗ СЪМ КРАСИВ - това е неподходящо утвърждение,защото ще ти е много трудно да повярваш в него.По-правилно е да се утвърждава процеса - С всеки изминал ден,ставам все по богат и красив - повтаряно със съответното емоционално състояние!
Светльо, като те чета все повече се убеждавам в комерсиалността на Норбеков ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #138 -: 10-11-2009, 08:38:59 »

Това което цитираш съм го натрупал като информация от автори като - Вадим Зеланд и Транссърфинга,Джон Кехо,Джоузеф Мърфи,Майкъл Мърфи,Деир - системата.
Норбеков има общо само с това,че казва - дакото не извоювате финансова свобода,за духовна не може да става въпрос,поне докато жевеете в тази материална среда.
В първите 2 нива на системета се възтановява здравето.В горните 2 се работи гравно за развиване на интуицията,както и по 495 параметра на личността.
Трябва да се развиваме във всяко отношение.Аз просто наблегнах на парите в поста си,защото за това ставаше въпрос.
В крайна сметка,за да спреш да мислиш за това,което искаш,трябва да го притежаваш.
« Последна редакция: 10-11-2009, 09:05:05 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #139 -: 10-11-2009, 09:39:46 »

Ок. Но имам един въпрос. Какво мислиш за духовността? Просто ми убягва в постовете ти...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.