Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еленко Ангелов & Нов Световен Ред  (Прочетена 77212 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #140 -: 10-11-2009, 10:21:37 »

Аз мисля,че ние изобразяваме божественото,по свое подобие!
За мен божественото е нещо огромно и всеобхватно,то е по-голямо от мен(АЗът ми), но в същия момент аз съм частица от него, която има силата да го пресъздаде. Нещо като една капка(аз) в океана, която притежава всички негови характеристики и от която капка,този океан може да бъде пресъздаден.
Чрез нашите мисли и емоции,ние творим обкръжаващата ни действителност.В този смисъл,всичко е продукт на духа.Правенето на пари,чрез методите на личностното развитие,също е духовна дейност,понеже се постига чрез силата на духа.Постигането на резултати,във всички сфери на живота/вкл. и финансовата/,е духовна дейност.За това успешната личност има силен дух.С всяка следваща победа духът,става по-силен.Само това,което се тренира се развива!
Разбира се,всеки холистичен метод,предполага комплексен подход.Пък и за да получи пари или каквото и да е друго,понеже те са просто предмет,който пък е енергия,човек трябва да развие доста неща в себе си,за да допусне тази енергия в живота си.Или по-скоро,да престане да ги подтиска и просто да ги изрази!Всичко е в нас!Аз съм част от божественото и то е в мен, аз съм създателят на своя свят.
Това мисля за духовността на този етап от развитието си,като ясно осъзнавам,че хабер си нямам :angel: :peperudi: :Content_4 - emotloader:  ;D:Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 10-11-2009, 10:50:33 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #141 -: 10-11-2009, 12:48:05 »

Аз само исках да кажа, че има низш и висш ум.
Низшият е това на което сме подвластни всички - материалното; егото е също в тая графа. Печелейки пари и ставайки успешни бизнесмени, развиваме все повече егото си и подтискаме все повече духовното.
Висшият ум - това е духовността. При всички нас е подтискана от низшия ум :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #142 -: 10-11-2009, 14:02:07 »

Аз все се двоумя между това дали ние сме господари на съдбата си, или само така си мислим. Нямам възможност в момента да развия едната или другата теза, а то и трябва да описвам мои лични преживявания, което едва ли е интересно на всеки...но това, което искам да кажа тук е, тоест 2 неща:
- Свелтьо, ти си написал, че за да спрем да мислим за нещо, трябва да го притежаваме. Значи ли това, че ако аз имам хубава къща, ще съм доволна, и няма да искам по-голяма, палат, остров; или нещо друго от рода? Тоест, желанията на човека са безкрайни, и също така те могат да бъдат оматериализирани или не- как да материализираш свободата например, като тя може да има признаци, по които да се познае, но в индивидуален план е много относителна? Иначе казано- как да контролираме желанията си, за да не им станем роби; и кога и как можем да обуздаем желанията си?
- едно нещо което научих случайно преди ден-два- има някаква система, нещо като хороскопска, всяка душа има по един лист на който преди 5000 години разни мъдреци са описали как ще протече живота на човека. Една приятелка която е живяла в Индия, ми разказа за това. Имало само няколко души, които държат копие от тези листа, когато англичаните отиват в Индия и научават за това, по някакъв начин се домогват до част от тези свитъци, и май организират аукцион...Та тя е била при човек, който държи копие от тези листа, и след като и задава няколко въпроса, за да установи самоличността и, изважда лист, на който е описан целия и живот, той и чете какво пише и тя остава изумена- това наистина е нейния живот. Когато науча повече за тази система, ще пиша, но с този пример (не че е единствен, просто ми е пресен), струва ми се везната в полза на тезата, че всичко в живота ни е предначертано, като че доста натежава..
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #143 -: 10-11-2009, 14:13:54 »

Аз само исках да кажа, че има низш и висш ум.
Низшият е това на което сме подвластни всички - материалното; егото е също в тая графа. Печелейки пари и ставайки успешни бизнесмени, развиваме все повече егото си и подтискаме все повече духовното.
Висшият ум - това е духовността. При всички нас е подтискана от низшия ум :love_028:

Според мен има твурде много условности.Ако приемем,че егото е необходимоста от сабеизтъкване,то вероятно има начин,това да се преодолее.По време на обучението си при своя учител,на Норбеков,както и на всички ученици има дават 5 години за да станат финансово независими.Той се е справил за 2,като е продал едно свое изобретение.Преподавателите,които идват тук и са негови лични учинеци,имат свой бизнеси и са милионери,но не мога да кажа,че не са духовни личности.Всъщност те толкова са развили духовните си възможности,че на повечето хора ще им е трудно да повярват.
Така че си мисля,че има значение как се печелят парите.Казват,че някой звезди са едни от най земните хора.Вероятно,те просто са отхвърлили важноста на нещата свързани с егото.Знам ли...има много да се мисли по това :Confus_3:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #144 -: 10-11-2009, 14:29:44 »

"и след като и задава няколко въпроса, за да установи самоличността и, изважда лист, на който е описан целия и живот, той и чете какво пише и тя остава изумена- това наистина е нейния живот."

Сходните дейстния,водят до сходни резултати!!
Един опитен психотерапевт,като ти направи психологически портрет,ще ти каже какъв е целият ти живот.И ще си учудена от точноста.Разбира се,не бих принизил до толкова мъдредците,че да ги сравнявам с някой психотерапевт.
Аз си мисля,че нашият Висш АЗ определя,най-широките граници,но в рамките на тях,имаме свободен избор.
А що се отнасе до желанията и тяхното обуздаване,това вече е въпрос на възприятие.Многото желания са като бездънна яма.Според мен,има момент в който просто осъзнаваш,че всичко това(трупане на вещи,пари и т.н.)няма никакво значение и просто живееш за мига,ТУК и СЕГА!!!
« Последна редакция: 10-11-2009, 14:43:00 от Svetlio »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #145 -: 10-11-2009, 15:30:37 »

Светльо, не става дума за психотерапевт. Въпросите са точно същите, които касаят съставянето на хороскоп- дата и час на раждане, име. Нищо повече. После, един прихотерапевт може да разгадае черти от характера ти, но ако не те познава, няма как да знае, че ти на еди каква си възраст си направил еди какво си, нали? Имам някакъв допир до психология и знам, че тя не е точна наука. Тук говорим за факти, а не за предположения. Или - отношенията ти с майка ти са се променили през еди-коя си година. Но той не знае, тоест написаното не му казва защо и как са се променили- а човека сам знае- тоест това, което мъдреца чете,са написани факти от твоя живот, по възраст, по години, неща, които някой който не те е виждал, е знаел, че ще се случат на теб. Но ти как ги изживяваш е твоя работа.
Според мен свободен избор имаш едва тогава, когато си надскочил желанията си, когато си надскочил нещата, които обуславят изборите ти- като семеийство, среда, нещата които си чел, музиката, която си слушал...безбройните неща, които правят от нас социален човек, които оформят нашето мислене, поведение т.н. Не знам как си представяш обуздаването като въпрос на възприятие, тоест какво казбираш под възприятие. За мен обуздаването на желанието е резултат от 1) идентифициране на желанието като нещо вредно, пагубно, енергоконсумиращо, изтощаващо и т.н. 2) осъзнаване на същността си спрямо това желание, тоест умствено разграничаване на желанието ни от нас самите, разглеждането му "отвън" и 3) взимане на решение. Това е може би доста условно. Ето например някой хора тук споделят , че искат да живеят и да се хранят здравословно, но им е трудно и имат чуството че се насилват за някой неща. Според мен това се дължи на недостатъчно осъзнаване на 2), тоест има един цял процес на обмисляне "аз съм това, което ям" или "аз съм това, което ще ям", или "аз не съм това, което ям, тогава как се отнася това, което ям, към самия мен".
Да, и аз мисля, че има момент в който човек осъзнава ограничението на материалните желания. Обаче този момент го няма при всеки- при някой той не настъпва никога, а при други не се налага да настъпи, защото не всички са материалисти и не всички гонят някакъв статус (защото го имат по наследство, или защото го нямат и не могат да си го представят, например).
Не знам дали беше във филма " Тайната" или в друг, където се говореше за квантова физика..доколкото схванах начина на разглеждане на света от гледна точка на квантовата физика, тук и сега въобще нямат значението, което им придаваме.. Но, въпреки че от квантова гледна точка аз всъщност вече съм си защитила доторантурата, или пък съм си изплатила глобата, защото не съм я защитила, все пак ТУК и СЕГА трябва да спра да отварям форума и да взема да пиша други неща  :Confus_3:
Интересно ми е да си пишем,едва ли ще открием топлата вода, но в диалога човек наистина започва да разбира каква му е гледната точка, или дори едва тогава почва да оформя такава, и е много по-полезно да оформяш такава, като я "сблъскваш" с други, отколкото да си мислиш сам в твоята си глава, както доста често ни се случва...
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #146 -: 10-11-2009, 16:09:49 »

"За мен обуздаването на желанието е резултат от 1) идентифициране на желанието като нещо вредно, пагубно, енергоконсумиращо, изтощаващо и т.н."

Не мога да разбера,как желанието за едно ново,лъскаво BMW може да е нещо вредно,пагубно и т.н.Напротив - мен ме зарежда с енергия.Енергоконсумиращо и изтощаващо е за тези,които мислят че никога не могат да имат такава кола или не я заслужават!!В този случай обаче,те мислят за липсата и!!

"където се говореше за квантова физика..доколкото схванах начина на разглеждане на света от гледна точка на квантовата физика, тук и сега въобще нямат значението, което им придаваме"

Аз пък разбрах следното - всички възможни варианти на една ситуация съществуват едновременно,и ще се материализира тази,на която отдадеш енергия с мислите и емоциите си.В този ред на мисли,изборът който правиш ТУК и СЕГА е много важен,а той пък зависи от гледната ти точка.
За проблемите знам следното - не можеш да намериш решение на даден проблем от нивото на мисълта която го е създала!Трябва да се отпуснеш и да извисиш съзнанието си.
Както и че,ако промениш гледната си точка,т.е.отношението си към проблема,то е много вероятно той да изчезне.

"Интересно ми е да си пишем,едва ли ще открием топлата вода, но в диалога човек наистина започва да разбира каква му е гледната точка, или дори едва тогава почва да оформя такава, и е много по-полезно да оформяш такава, като я "сблъскваш" с други, отколкото да си мислиш сам в твоята си глава, както доста често ни се случва... "

И на мен ми е интересно в тази тема.Нещата обаче са доста комплексни и сложни.И поради дуалистичната същност на вселената,всяка гледна точка е вярна,за този който вярва в нея.
 
« Последна редакция: 10-11-2009, 16:22:29 от Svetlio »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #147 -: 10-11-2009, 16:46:07 »

Хм, интересно, мислейки за обуздаване на желанието, аз си представих обуздаване на пагубните и разрушителни желания- за мъст, за власт, за пари (имам предвид алчност, а не елементарното желание за сносен (поне) живот). Но вярно е, че желанието да даваш, да обичаш, да помагаш, също за желания. Сещам се за една случка с Руми, в която той беседва пред учениците си и изведнъж казва "ето както ... (името на някой от учениците) в момента си мисли за печено агне". Ученика му става и избягва посрамен. Как е разбрал Руми за какво си мисли ученика?- ами неговото същество бидейки изчистено откъм желания, и мисълта му бидейки чиста, той е уловил тази мисъл (израз на желанието), която се е различавала- щото другите слушали внимателно и разсъждавали върхи казаното, а онзи не могъл да си овладее желанието да облажи.
И тва мъжете не мога да ви разбера, все коли са ви в акъла! Няма да говорите за жени, ами за коли да му се не види  :Confus_3:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #148 -: 10-11-2009, 16:53:49 »

И тва мъжете не мога да ви разбера, все коли са ви в акъла! Няма да говорите за жени, ами за коли да му се не види  :Confus_3:

Ами нали знаеш,мъжете са пораснали момченца и просто си сменят играчките с по-големи. ;D 8)

Що се отнася до пагубните желания,просто не бива да им се отдава енегия,а тя да бъде насочена към съзидателните желания.Ето нещо за желанията:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=689.0#new
« Последна редакция: 10-11-2009, 16:56:55 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #149 -: 10-11-2009, 18:07:01 »

Хм, интересно, мислейки за обуздаване на желанието, аз си представих обуздаване на пагубните и разрушителни желания- за мъст, за власт, за пари (имам предвид алчност, а не елементарното желание за сносен (поне) живот). Но вярно е, че желанието да даваш, да обичаш, да помагаш, също за желания. Сещам се за една случка с Руми, в която той беседва пред учениците си и изведнъж казва "ето както ... (името на някой от учениците) в момента си мисли за печено агне". Ученика му става и избягва посрамен. Как е разбрал Руми за какво си мисли ученика?- ами неговото същество бидейки изчистено откъм желания, и мисълта му бидейки чиста, той е уловил тази мисъл (израз на желанието), която се е различавала- щото другите слушали внимателно и разсъждавали върхи казаното, а онзи не могъл да си овладее желанието да облажи.
И тва мъжете не мога да ви разбера, все коли са ви в акъла! Няма да говорите за жени, ами за коли да му се не види  :Confus_3:
Има хора, които могат да четат мисли. Четенето на мисли е дълбоко скрито у всеки човек.
И аз не разбирам Светльо защо му е точно лъскаво БМВ :surpris_23: Това е просто още един начин да напомпаш егото си. Не казвам да не си купуваш нова кола, щом имаш пари, или да живееш аскетично. Но просто марки като БМВ и Мерцедес са за нищо, ама нищо повече от това да се изфукаш с тях. "Вижте ме кой съм аз" ...българска работа...вещоманска работа...това е една купчина ламарина само...не е нормално да влагаме в нея толкова средства, че дори и чувства :surpris_23: ....естествено автомобилът е необходимост. Бих си купил нещо качествено, разбира се. Няма да давам пример с марки, за да не обърнем дискусията в друга посока ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #150 -: 10-11-2009, 18:25:51 »

Всеки според своите потребности.С оглед на средносрочните ми планове,за развитие на бизнеса ми,ми е необходима имиджова кола.При други обстоятелства с удоволствие бих си купил и едно новичко VW-че,от малките.Аз имам,много ясен план и точна визия за развитие и съм преценил,какво и защо ми е необходимо,не само като вещи,а и като качества!!!
По принцип считам че 7-те на BMW,имат разкошна визия и за това искам такава.Изпитвам естетичиско удоболствие да ги гледам. :Content_22:
« Последна редакция: 10-11-2009, 18:30:12 от Svetlio »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #151 -: 10-11-2009, 18:30:55 »

Хаах, ами не знам, Петко... Имам едни приятели, които са в състояние с дни да обсъждат характеристиките на различните марки и модели коли, и примерно поддръжниците на японските коли смятат притежаването на БМВ за неразбиране от добри коли, пък поддръжниците на немските коли за японските мислят нещо друго си.. Но всички те, ако им кажеш, че колите са купчина ламарини, ще те изяда с парцалите :))) Между другото и аз няма да се съглася с теб, щото като знам колко пари се дават за да се вложи функционалност, удобство, дори и малко изкуство, и инжинерна мисъл в тия ламарини...направо не искам да си мисля, че това може да са само ламарини :)) Колата за някои е необходимост, за други-страст. За трети-професия.
Петко, развии малко това с четенето на мисли!..интересно ми е колко близко може да се окаже до "техниката" на Руми..
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #152 -: 10-11-2009, 18:40:58 »

Можем да раглеждаме колите и като фалически символ!?Ще е интересно.
А и да погледнем жените в тях.Колкото са по-големи и лъскави колите,толкова по-нещастни и навъсени са жените в тях.Разбира се има и изключения,които само потвърждават правилото.
То не че в бричките са много щастливи,ама все пак. ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #153 -: 10-11-2009, 18:42:07 »

Петко, развии малко това с четенето на мисли!..интересно ми е колко близко може да се окаже до "техниката" на Руми..
Не мога да го развия, защото нямам никакъв личен опит в това...един ден може би ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #154 -: 10-11-2009, 18:50:10 »

Купувал съм си всякакви и много на брой скъпи вещи...е, не чак колкото са автомобилите ;D
Винаги, ама винаги резултатът е бил, че са ми омръзвали...установил съм, че има само едни вещи, които дори 10-12 години след като съм си ги купил са ми скъпи. Ха, познайте кои са те :whistling2 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #155 -: 10-11-2009, 20:02:22 »

Книгите??
Предположение просто ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #156 -: 10-11-2009, 20:21:56 »

Правилно :Content_14:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #157 -: 10-11-2009, 22:59:57 »

Hие пък с промяната на начина на мислене и възгледите, си сменихме и колата. Купихме си  малка, компактна, малко харчеща, по-малко задръстваща движението, по-малко замърсяваща въздуха и следователно по-екологична кола. Лесна за паркиране и подръжка. Cредство, а не цел.
Размерът Е от значение!  ;D Малката кола променя много нещата :bleh

Но както казва Светльо, за някои професии човек трябва да сисъздаде имидж. Колата е част от него.
Съгласна съм. Но той може да бъде и алтернативен  :)
« Последна редакция: 10-11-2009, 23:07:56 от canat »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #158 -: 10-11-2009, 23:13:24 »

Canat,тази количка ми е една от любимите.Много е красива :Content_22:
Мисля,че е идеална за града,а и не само.
« Последна редакция: 10-11-2009, 23:17:16 от Svetlio »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Еленко Ангелов
« Отговор #159 -: 10-11-2009, 23:19:25 »

какво каза за жените и малките коли?  :whistling2 - emotloader:
Не знам колко си висок, но половинката ми е 1,85 и се събира много удобно в нея, въпреки че количката изглежда доста малка.

« Последна редакция: 10-11-2009, 23:21:17 от canat »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.