Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на DeNiro  (Прочетена 62687 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Дневникът на DeNiro
« -: 13-12-2014, 12:31:13 »

Здравейте,
напоследък и аз изпитвам нужда да споделям хранителните си навици. Като цяло знаете мнението ми за твърдата храна и че същата е източник на токсини. Също така вкусната твърда храна винаги е равна на зависимост. Остава да си отговорим на въпроса, коя твърда храна не е вкусна, тоест на практика такава не съществува, защото нивото на вкус винаги се манипулира от степента на глад. Самият факта, че не мога да се откажа от употребата на твърда храна въпреки всичката ненавист, която изпитвам към нея ми доказва, че съм прав. Течната храна е съвършената храна за моето тяло. Плодовите и злелнчукови сокове са вълшебство и ме карат да се чувстам истински жив и щастлив без да полагам дори минимални усилия за постигането на това щастие. Преди практикувах хранене "till4", но в момента работната ми смяна е обърната и се налага да променя и хранителният си режим. Докато съм на работа не се храня, защото без храна се чувствам по-добре. Храня се през нощта след като приключа работа, но се оказа, че това също е проблем, тъй като не мога да се наспя. Храносмилателната ми система работи докато привидно тялото ми е в период на покой(сън) изчерпвайки общата енергия на останалите системи. Сутрин вместо отпочинал и бодър се събуждам изморен независимо, колко дълготраен и дълбок сън съм имал. Ето защо се реших на крайна мярка, а именно живот без твърда храна. Да видим къде ще му излезне края... Обещавам да ви държа в течение на този експеримент, независимо от развръзката.
С най-добри пожелания
ДеНиро  :flowers2:
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #1 -: 13-12-2014, 14:56:35 »

Не е ли твърде силна думата ненавист, която използваш по отношение на твърдата храна? Все пак, искаш или не, както сам твърдиш, се налага да я употребяваш. Надявам се си наясно, че важна е не само храната като такава, а и отношението ни към нея и емоциите преди, по време и след консумирането й.
Успех на дневника и дано да ти е от полза!
Активен

Apple

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #2 -: 13-12-2014, 15:24:00 »

Аз също имах подобни намерения по едно време.
Мисля, че зимата е гот момент за подобен тип хранене .. записвам се да чета дневника ти.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #3 -: 13-12-2014, 19:00:59 »

Браво Робърт!

Сега, има едно състояние.... ако сдъвча ябълката до течност преди да я глътна, тя за течна храна ли ще се смята?  ;)

Надявам се сериозният ти стимул да поддържа много дълго време решителността ти.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #4 -: 13-12-2014, 19:11:14 »

Отгоеорът на въпросът ти е "не съвсем". Затова не използвам блендер, а сокоизстисквачка за да отделям пулпата от сока. Само когато купувам от магазина нямам представа как ги произвеждат. Гледах някакво момиче по тв преди време, била 3 месеца на сокове, но по време на демонстрацията просто мелеше плодовете  и зеленчуците с блендер и консумираше всичко. Това за мен твърдо не е течна храна.
Мерси за пожеланието
« Последна редакция: 13-12-2014, 19:17:25 от DeNiro »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #5 -: 14-12-2014, 00:31:22 »

Здравей Евгени,
това е моето усещане за твърдата храна. Питаш ме не е ли силна думата"ненавист", но според кого? За теб въпросната дума може да е силна, за мен не е. Мога да отговоря на въпроса ти само от моята позиция. Истината е че отношението ми към твърдата храна поначало е доста крайно и не мога да си кривя душата, че това не е така.
Привет и на теб Apple. При мен зимният сезон е много мек без сняг и студ. Аз от доста време съм узрял за подобна стъпка, но все си намирах оправдания да не я предприема. В интерес на истината настъпващата абстиненция към края на втората седмица при предишните ми опити беше доста силна, но се надявам този път да успея да прескоча този период. Целта ми е да издържа поне 21 дена на сокове и макар да не вярвам, че ще успея искам да опитам. По принцип вярвам, че ефекта на която и да е зависимост отшумява след 21 дни. Може би не случайно и самата Джасмухин определя именно 21 дневен период за прехода към хранене с прана.
Поздрави
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #6 -: 14-12-2014, 15:09:45 »

Храненето с прана извън заложеното в тялото ни,започва според мен след като отворим 3-то око.Джасмухин с 21-дневния цикъл,Манек с 9мес. Слънцеядство,йогите с медитация и др.Аз съм също привърженик и последовател на храненето с течна храна и то в малки количества.Като казва Дългорукий течна храна и пространствена енергия,само дето препоръчва мляко не споделям.
С риск да се повторя от отдавнашни мои постове аз лично консумирам 2 пъти дневно по 100гр семена с 1 плод,разбити в блендера с 200-250мл топла преварена водичка.Подкрепям те напълно ити желая успех.
Намасте!
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #7 -: 14-12-2014, 18:33:35 »

Благодатя ти Живко. Преди половин час получих ускорен пулс за около 20 секунди, който отшумя веднага. Това е един от неприятните симптоми на хранителната абстиненция, но няма да се поддавам на страхове все още.
Поздрави
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #8 -: 14-12-2014, 18:39:32 »

Браво за менюто ти. Аз съм на литър сок от моркиви, тиква и портали днес, а денят е доста тежък откъм работни задачи.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #9 -: 14-12-2014, 20:07:05 »

Като знам времето в Англия, какво работиш, сегашния сезон, ако си вата преобладаваща, те уверявам, че течната храна ще ти влоши здравето дългосрочно. Може би ще имаш моментни подобрения първите десетина дни, но според мен си играеш с огъня. Преминаването към прана не е шега работа. Моят съвет е да не бързаш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #10 -: 14-12-2014, 21:49:03 »

По същество, храненето с вода и сокове СЛЕД 16 - 20-21 дневно въздържане - на различни видове вода, е най-неудържимото върхово състояние откъм работоспособност, весело, радостно настроение, намалена нужда от сън, незаразяемост с никакви зарази, почти екстаз...
Е, иска се качествено почистване...
Но, ако поемеш дълбоко дъх, устремиш съзнанието и духа си, съставиш си план, напишеш го и го четеш всеки ден, осигуряваш максималното възможно разнообразие от плодове и зеленчуци за сокове, "дъвчеш" всяка глътка, изпиваш соковете до 20-30 мин след приготвянето им, приготвяш си ги ти или някой, който вярвяш, че те обича, НЕ пиеш готови сокове от магазина, често се презареждаш с обич към цялата вселена, съсредоточаваш усилията си в това начинание, дишаш съзнателно винаги, когато се сетиш, все по-често и по-продължително, не разходваш енергия в разни ...направления, предварително не страдаш от нещо, което изисква специално внимание и отделно време, пиеш качествена вода, всекидневно поне по 2 пъти по 20 минути (или 5 по 5) правиш разтягащи упражнения, дишаш чист въздух... ще стане.  :pensif_29:  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #11 -: 15-12-2014, 01:33:04 »


Браво, браво, соковете са мощни, добре е да следиш кръвната захар да не падне рязко, това може да предизвика затруднения,... праната звучи идеалистично като крайна цел, мисля си с достатъчно плавно приемане/преминаване ще беде ок, успех в начинанието!

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #12 -: 15-12-2014, 02:27:05 »

Ох, какво да ви кажа приятели. Аз се почувствах зле, изядох 2 ябълки, после пакет фурми, после шепа бадеми и общо взето май дотук бях със соковете. Имах тежък работен ден, отделно час и половина ходене до работата и обратно... Преди време една съфорумка ми каза, че трябва да мина през суровоядството първо и май се оказа права.
Благодаря ви за вниманието и за подкрепата!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #13 -: 15-12-2014, 09:36:57 »

Според мен правиш голяма грешка относно изключването на твърдата храна и хранене през нощните часове.Храни се през деня, 2 или 3 пъти, но включвай и кълнове.Храненето както само с плодове, така и със сокове за дълъг период от време води до слабост и спадане на белтъка в кръвта.Така, че суров режим без кълнове за дълъг период може да навреди.Знам го от опит.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #14 -: 15-12-2014, 14:30:16 »

Храненето както само с плодове, така и със сокове за дълъг период от време води до слабост и спадане на белтъка в кръвта.

Ели, част от соковете/нектарите спокойно може да са направени от белтъкосъдържащи растения, нали?

Според мен по-важният въпрос е, че няма как да знаем какво точно е състоянието на организма към началото на операцията. В общия случай, щом даден човек почва да мисли за подобряване, значи има неща, които не му харесват... Но точното определяне от кое колко недостига, а от кое имам излишък е почти невъзможно.
[Точно в това се състои главната опасност в препоръките на Лидия Ковачева... друга тема.]

Е, като не знаем какво не е в ред, по-добре е да дадем на тялото възможност да си подреди нещата, а след това - сокове, слънцехапване, прана, оргии, левитация ... оп, размечтах се...  ;) ;D  все ще е добре.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #15 -: 15-12-2014, 15:28:27 »

Аз съм изпробвала хранене само с плодове, зеленчуци и сокове за около 3 месеца, но ми спадна белтъка.Правила съм гладувания на сокове и на плодове - 2 пъти по 40 дни, но чувствах слабост.Положението се нормализира чрез включване на кълнове от бобови и житни - жито, ръж, ечемик, просо, царевица, лимец, овес, бурчак, фий, люцерна, слънчоглед, броколи, сминдух, нахут, боб - мунг, боб - мот, черна и зелена леща, боб - черно око, соя.Кълновете в сравнение с плодовете и зеленчуците доставят на организма всичко, което е необходимо за пълноценно хранене.Така човек може да се храни през целия живот и няма да има нужда да взема каквито и да е добавки / но ако е само на сурова храна /.В цяла България може би само моята позната е на пълно суровоядство вече повече от 20 години.Повечето хора се хранят и с готвени храни и по тази причина за мен не могат да дадат достоверна и напълно истинска информация.Истината я знам със сигурност, защото и аз съм била почти 8 години на 100 суров режим, а сега пролет и есен / заради язвата / ползвам топлинно обработени картофи.Много хора правят крекери като дехидратират храната и нейните сокове / най - полезното в нея / се губи, а други използват много ядки или сушени плодове, които са силно концентрирана храна.
Кълновете, а не ядките трябва да заемат най - голям процент в менюто и да се правят сокове и млека от кълнове.Иначе няма кой - знае какъв резултат при лечението / особено ако  заболяването е по - тежко /.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #16 -: 16-12-2014, 01:38:44 »

Нямам проблеми с никакви белтъци. Изобщо нищо не меря, защото знам, че всичко това са глупости, които само могат да ме объркат. Стига с тия белтъци и Б12, стига с тия мерки и теглилки бе хора. Хора интересуващи се от здравословен начин на живот и четящи форума отдавна би трябвало да са осъзнали, че няма формула и вълшебна съставка, които да са гаранция за здравето. Всичко е в желанието, вярата и мотивацията.
Проблема ми е че работя, а за преминаване към прана си трябва спокойствие. Аз управлявам 44 тонен камион с двуетажно ремарке, което товаря и разтоварвам сам по два пъти на ден. Също така трябва да съм на точно определени места на минутата. За всичко това си трябва спокойствие и концентрация, а гладуването не може да го осигури особено в първите си дни. Всички знаем много добре, колко силни и разнородни могат да бъдат кризите и симптомите съпътстващи гладуванията пък били те и на сокове при това без физическо натоварване, а представете си какво би се получило при моето натоварване, да не говоря, че и час и половина ходя пеш до работата и обратно. Ще отложа нещата във времето, нямам избор просто. Понякога нещата се получават, понякога не, така е  в живота. Предните два пъти изкарах два пъти по две седмици, но сега не ми се получи, това е.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #17 -: 16-12-2014, 09:34:13 »

Има голямо значение какъв е режима при пълното суровоядство.Аз например съм получавала отоци и това ме принуди да си измеря белтъка и други показатели в кръвта.Ако човек не се чувства добре е хубаво да си измери кръвната захар или показателите в кръвта.Естествено ако се чувстваш добре, не е необходимо.Но много хора се чувстват " здрави " и умират за нула време.Много заболявания протичат без болка или какъвто и да е дискомфорт.Имам в момента колежка, която не чувства болки или дискомфорт, но кожата и пожълтя , дори и очите и сега ходи по изследвания.Така, че трябва да се внимава.Вземането на много ядки не води до спадане на белтъка, но те са много калорични и при мен предизвикват киселини.Така, че всеки сам трябва да усеща организма си.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #18 -: 23-12-2014, 12:52:45 »

Мислех си дали не грешим разделяйки методите на гладуване на сухо и водно. От една страна приемам факта, че сухото гладуване е мощен детоксикатор, а от друга знам, че причинява силен шок на тялото. Водното от своя страна също е проблем, защото чрез неприемането на хранителни вещества, но прекомерното отделяне на органични, чрез урината на практика също докарва доста бързо шок и дисбаланс, докато лечебният ефект идва чак на един по-късен етап. Мисля си за някаква средна алтернатива в която тялото хем да се детоксикира, хем да не бъде лишавано от прекомерна загуба на органични вещества, чрез непрестанното уриниране по време на водното гладуване. Може би нещо от рода на 200 мл. до 1/2 литър вода на ден. Възнамерявам да опитам...
« Последна редакция: 23-12-2014, 12:55:10 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #19 -: 23-12-2014, 13:59:46 »

Де Ниро, запознай се по-задълбочено с методиката "лечебно гладуване". Тогава всичките ти притеснения ще отпаднат. Верно , че е шок, но ШОК не е непременно лоша дума във всички случаи ;)
 - Моржуването ( в ледена вода зимно време) също е шок, но се поинтересувай какво е здравето на моржуващите  ;) Прочети за легендарния Порфирий Иванов и неговите хиляди почитатели , наречени "ивановци"...
- Криосауната  (моржуване в намалени срокове)  също е шок, но  болният от Бехтерев( нелечима болест) , който първоначално е  влязъл в кабинета прегънат на две , след 1 месец  си отива почти изправен след този "шок"..  ( Криосауната е "сауна" с интересна отрицателна температура :) , може де се види на дисплея-(дясната цифра), а на снимката съм аз през 2007 в един център в Украйна - https://www.dropbox.com/s/ht2uwwcrkj5niu9/P1020110.JPG?dl=0 )
- Въвеждането ( инжектирането )  на чужд белтък в кръвоносната система на човек също е шок ! ( напр. от кокоше яйце) И за мнозина медици може и да е  безумие ( нали не са го чели в учебниците си .. tooth ) , но това не пречи на този метод  да е най-силният биостимулатор и да лекува "нелечими" болести ( чак до рак ). Наработен е огромен практичен клиничен опит, както от автора му - д-р Капустин, така и от други негови последователи-"еретици", като моите лични познати-  суровоядният и алтернативен лекар и йога  д-р Рэм Свирский, д-р Владимир Кривонос ,както и от безчет обикновени хора от рускоговорящите страни и Япония, където това се счита за народна медицина!
- В този смисъл суровоядството също е шок . И затова, (добре осмислено и насочвано,) води до такива  невероятни резултати! Както и останалите , гореизброени  методики

Шокът е един от начините да накараш организма да се мобилизира и да извади "на светло" скритите си резерви. Които , той сам знае накъде да насочи.  ;)  За теб е важно после да внимаваш да живееш така , че да има откъде да се попълнят тези резерви, че да има за следващият път, в който ще потрябват  ;)      
« Последна редакция: 23-12-2014, 14:07:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.