Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на DeNiro  (Прочетена 62685 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #40 -: 17-01-2015, 01:22:57 »

Да, за яйцата. Нищо незаменимо няма в тях освен предположението, че доставят витамин Б12. За да нямаш витамин Б12 трябва да си веган от много много години и то може би. Така, че, наистина няма смисъл от това. Тук имаше някъде, но не си спомням къде едно дълго обсъждане точно по тази тема и съфорумци, които от години са веган пишеха, че си правят редовно изследване на този витамин и то е в норма.

Моите уважение за волята! Прекрасно! За съжаление все не успявам да се спра: или не трябва да ям или ям и то ... преяждам. Добре, че обикновенно са сурови неща.

Успех нататък и хубава вечер.
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #41 -: 17-01-2015, 13:13:16 »

Браво ДеНиро, и ти правиш малки стъпки в правилната посока. Много добре си го направил, само защо се изкуши с тия жълтъци? И то не един, ами два!  :surpris_22: Плодовете никак не се връзват с това пилешко произведение. По добре да беше банан или картоф барем. Ама айде, точно аз няма да ти се карам, хахаха.
Изпитваш ли глад, докато си на плодова диета тези дни, или нещата стават леко и естествено?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #42 -: 25-01-2015, 15:40:57 »

Тези дни съм прдимно на плодово хранене, най-вече, защото обстоятелствата около мен не ми оставиха друг избор. Почнах годината с едни тежки 12 часови нощни смени в работата ми, жив кошмар. В началото се хранех нормално за мен(смесено хранене), но в 5 сутрин вече се чувствах ужасно, доспиваше ми се, чувствах се толкова изморен, чак залитах. Обаче организма ми ме светна на една тънкост. Забелязах, че точно в такива моменти получавам позиви за изхождане, а моментално след самото изхождане ми просветва и се изпълвам с енергия, направо ставам свеж като репичка, все едно току що се събуждам от сън. Ето защо промених храненето си и към момента хапвам само някой и друг плод на интервали през два/три часа, зеленчуков бульон, някой и друг жълтък, средно един или два дневно(не се престраших да ги изключа напълно) и се чувствам отлично. А уж "пълноценното(смесено)" хранене било много полезно!? Как обаче да си обясня такава разлика от преди и сега и просветването, което получавам, при това само след едно изхождане?! И как да си обясня, че когато съм на плодове и сокове не изпитвам унора и сънливост по начало?! Ами значи излиза, че да се яде в "нормални"(според възриетите от обществото) количества и "нормална"(смесена) храна никак не е полезно. Крайно време е представителите на медицината и научните среди да се събудят и да проумеят истината за смесеното хранене и да спрат да държат обществеността в заблуда. Да се надяваме, че това, ще се случи в близкото десетилетие. Сетих се за думите на purelove:"медицината РУХВА.. Стана на парчета.. На РУИНИ! И биологията ПОТЪВА! И Физиологията! Потъват, потъват  като Титатик!
Затова  - Събудете се!!!!! Няма наука! Сами сме си, не разбирате ли! Дерзайте и споделяйте."цитата на Purelove.
Поздрави
« Последна редакция: 25-01-2015, 16:03:58 от DeNiro »
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #43 -: 25-01-2015, 16:02:27 »

Малко спам...
На мен ми липсват постовете на Purelove, бяха ценни и различни, защото тя беше различна...  Къде ли е сега , как се е развила , дали пише някъде за случващото се с нея  и децата й ..често се сещам за нея ...
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #44 -: 25-01-2015, 16:17:05 »

Нов тип хранене + "просветване" след изхождане - струва ми се, че става въпрос за режим на прочистване, независимо дали целта е била такава или не.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #45 -: 25-01-2015, 16:26:13 »

Purelove продължава да ни чете, но едва ли ще се върне, прсто защото веднъж е казала, че напуска форума, а тя е човек с принципи и държи на думите си. Въпреки това се надявам че ще се завърне за доброто на всички и заради форумните идеи.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #46 -: 25-01-2015, 16:40:52 »

Нов тип хранене + "просветване" след изхождане - струва ми се, че става въпрос за режим на прочистване, независимо дали целта е била такава или не.
Здравей Евгени,
зависи от гледната точка.
Пречистващите режими по принцип са временни, което предполага, че след изтичането им човек се завръща към старите си хранителни навици, докато аз по-скоро се стремя да превърна този хранителен режим в постоянен. Разбира се само времето, ще покаже дали това, ще се случи.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #47 -: 25-01-2015, 16:49:41 »

Доколко ще продължиш с новия тип хранене зависи изцяло от теб. Ефектът просветление, според мен, ще продължи докато организма се освободи, ако не изцяло, то поне от повечето от онова, което изхвърля. После "просветлението" или ще намали интензитета си или /дано да е така/ ще се превърне в преобладаващо състояние. И в двата случая ще ти е от полза.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #48 -: 25-01-2015, 17:18:43 »

Да, за яйцата. Нищо незаменимо няма в тях освен предположението, че доставят витамин Б12. За да нямаш витамин Б12 трябва да си веган от много много години и то може би. Така, че, наистина няма смисъл от това. Тук имаше някъде, но не си спомням къде едно дълго обсъждане точно по тази тема и съфорумци, които от години са веган пишеха, че си правят редовно изследване на този витамин и то е в норма.

Моите уважение за волята! Прекрасно! За съжаление все не успявам да се спра: или не трябва да ям или ям и то ... преяждам. Добре, че обикновенно са сурови неща.

Успех нататък и хубава вечер.
Съгласен съм Лози с това предположение, иска ми се да е така, но за съжаление не съм убеден. От една страна д-р Гайдурков издига на пиедестал яйчните жълтъци, но от друга страна според д-р Иванова, съотношението на омега 3 и омега 6 в тях не е от най-добрите, а аз ценя повече нейното мнение.
Според мен въпросът с Б12 е сложен и противоречив. Дали въпросните вегани не страдат от липсата му, само, защото веднъж вече в миналото са имали изградена зависимост към въпросното вещество. Любопитно е дали, човек, който никога не е употебявал през живота си животинска храна, ще почувства липсата му? Тоест, може би и тук става въпрос за зависимост и за неправлно тълкувана абстиненция след прекратяване на приемът му. Освен това според някой източници, въпросният витамин по начало не се усвоява от храната, а се произвежда в чревната екосистема от микроорганизми. Отделен е въпросът доколко въобще са смилаеми животинските протеини, преминали веднъж през термична обработка?! Въпреки всичко предпочитам да не рискувам, а и смятам, че употребата на един/два жълтъка дневно няма да ми навреди.
« Последна редакция: 25-01-2015, 17:24:10 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #49 -: 25-01-2015, 23:27:00 »

ДеНиро, добре е да не спираш яйцата, те са си супер полезни, независимо как описват мазнините им....
но наистина, по- добре е да се храниш по- начесто, но по малко, мисля, че така ще се избегне умората!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #50 -: 26-01-2015, 18:59:35 »

Забелявзвам, че по време на плодоядство почти не пия вода, нещо от рода ма 1/2 литър на ден, но това е нищо в предвид, че съм натоварен и с висока доза физическа активност. Да си призная никак не харесвам водата. Според общоприетото, водата влиза ворганизма ми чиста, но според мен всъщност тя влиза празна. Има разлика в гледната точка. Защото, водата влиза празна в тялото ми, но за сметка на това го напуска заредена с органична енергия(урина), тоест играе ролята на нещо като енергиен крадец според собствените ми разбирания. Как например се чувствам отлично и само с оскъдните количества органична вода, която на практика ползвам с плодовете? Мисълта ми беше, че и големите количества вода, както и големите количества храна са си тежка зависимост за мен. Не бих могъл ди си представя да се наливам с по 2/3 литра вода на ден, защото тази вода трябва и да се преработи и ще отнесе и огромно количество жизнена енергия от тялото ми, чрез урината. Как си обяснявате например факта, че индиецът Прахлад Яни живее без вода при това изминавайки десетки километри на ден, ходейки пеш?
Иначе и днешният ден премина с едун грейпфрут, мандарина, няколо ореха, 2 ябълки, сушени сливи и два жълтъка. Все още не съм изпитвал абсолютно никаква жажда и май денят, ще мине без вода.
Поздрави
« Последна редакция: 26-01-2015, 19:42:18 от DeNiro »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #51 -: 26-01-2015, 19:37:46 »

DeNiro, привет,

...... Да си призная никак не харесвам водата......

Аз също.  :)
Според мен, съвсем нормално е , като консумираш повече сочни плодове, да ти се пие по-малко вода.
Понеже все имах едно на ум, консултирала съм се с д-р Гайдурков в тази връзка.
За себе си съм установила, че по-добре да изям сочен плод, отколкото да се наливам с вода. :).
С по-малко количество плодов сок, отколкото вода си утолявам жаждата по-ефективно.
« Последна редакция: 26-01-2015, 19:42:22 от Ros »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #52 -: 26-01-2015, 19:50:06 »

Любопитен съм какво каза д-р Гайдурков по въпроса, въпреки, че имам някакви впечатления от предаването му при Гала за развенчаването на 6 мита в храненето, единият от които беше "пийте много вода". Аз си мисля, че всичко касаещо количествата вода е строго индивидуално. В крайна сметка мисля, че и водата, както и всичко в живота е зависимост. И макар по правило живота да е изграден от зависимости вярвам, че човек трябва да редуцира зависимостите в живота си, вместо да им се поддава и да се оставя да бъде носен от течението.
Има и друг момент Ros. През макар и краткотрайните си, но за сметка на това многобройни сухи гладувания съм забелязал следният феномен: Яденето провокира жажда, а жаждата провокира апетита. Тоест ядеш много=пиеш много и обратното. Докато съм на сух глад, нямам абсолютно никакъв апетит и в момента в който изпия само няколко глътки вода и получавам вълчи апетит. За мен лично: вкусната преработена храна води до преяждане, преяждането до препиване с вода, а препиването с вода, отново до огромен апетит. На практика се създава омагьосан кръг. Хира Манек казва, че живеем на водна планета и нямало как без много вода, но то по тази логика няма как и без много храна, защото сме изградени от преработени хранителни вещества. Освен това аз нямам абсолютно НИЩО против употребата на вода, а по скоро не ми допада идеята, че трябвало да пия много вода
« Последна редакция: 26-01-2015, 20:24:52 от DeNiro »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #53 -: 26-01-2015, 20:04:10 »

Каза, че е съвсем нормално, когато ядеш повече плодове, да не ти се пие  вода.
Даже аз по времето на суровоядната му програма от 14 дни, за десет от тях , изобщо не съм пила вода.
Естествено , това му го казах и той го прие без забележки. :)


Само да вметна, че през суровоядната програма не съм консумирала изобщо сол, хляб и други ненатурални продукти, които съдържат "скрита" сол, а също и екстахирани мазнини.
« Последна редакция: 26-01-2015, 20:40:19 от Ros »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #54 -: 26-01-2015, 20:22:07 »

Не се и съмнявам. Интелигентен човек е Гайдурков, винаги съм му бил фен.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #55 -: 26-01-2015, 20:30:22 »

...Интелигентен човек е Гайдурков.....
Абсолютно вярно. :)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #56 -: 27-01-2015, 00:05:06 »

Денироо,  помниш ли какво каза преди месец?
"Не е ли моето собствено тяло най-верният ми съветник? Не само Тихия, аз също нямам нужда от авторитети и знам, че най-верният път е моят собствен."

А сега чувам друго:
"От една страна д-р Гайдурков издига на пиедестал яйчните жълтъци, но от друга страна според д-р Иванова, съотношението на омега 3 и омега 6 в тях не е от най-добрите, а аз ценя повече нейното мнение."

 :surpris_23:   tooth
« Последна редакция: 27-01-2015, 00:07:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #57 -: 27-01-2015, 00:25:36 »

леле, как си запомнил какво е казал преди месец?   :surpris_23:     tooth
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #58 -: 27-01-2015, 00:58:25 »

Денироо,  помниш ли какво каза преди месец?
"Не е ли моето собствено тяло най-верният ми съветник? Не само Тихия, аз също нямам нужда от авторитети и знам, че най-верният път е моят собствен."

А сега чувам друго:
"От една страна д-р Гайдурков издига на пиедестал яйчните жълтъци, но от друга страна според д-р Иванова, съотношението на омега 3 и омега 6 в тях не е от най-добрите, а аз ценя повече нейното мнение."

 :surpris_23:   tooth
Това че вървя по моя си път не означава, че трябва да съм като кон с капаци. А и всяко правило си има изключение! Както виждаш, на практика не съм прекратил употребата на жълтъци, въпреки мнението което съм получил от човек, чиито знания уважавам!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #59 -: 27-01-2015, 09:53:06 »

Хм, нито е възможно, нито необходимо, нито... да се опитваме да откриваме нещата сами.
Едно от великите достижения на разума, с който се перчим, е че можем да ползваме натрупан опит, научили сме се да се учим от тези преди нас. Не виждам нищо срамно или чудно тук.
Опасно е, ако приемаме всичко безкритично от някой си, само защото бил много известен в някоя област.
Когато говорим за здраве, за промените в него, според мен е добре да не забравяме, че ние, хората, имаме поведение и на материална частица и на вълна - в смисъл на фактори, причини, времена и пр., които влияят на промените в здравето ни.
Затова можем примерно, да приемаме всяко ново твърдение с леко съмнение и да се опитваме да го съпоставим и оценим съобразно досегашните си знания. Не казвам, че е лесно или винаги възможно. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 25 запитвания.