Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на DeNiro  (Прочетена 62684 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #80 -: 28-01-2015, 20:13:56 »

Бях писал преди в този форум и ще го повторя. С напредването на годините, рецепторите за жажда умират постепенно. Не чакайте да ожаднее те за да пиете вода. Твърде късно е.
Ти си писал, но дай нещо черно на бяло, което да го доказва, защото аз например не съм на това мнение!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #81 -: 28-01-2015, 20:15:33 »

Ето какво казва Гайдурков по въпроса за водата:https://m.youtube.com/watch?v=1R0Zi-PopTk
Пак да обобщя: според мен, ако ядем джънк фууд, трябва да пием много вода за да разредим отровите, но ако се храним с растителна храна е друго. И в двата случая обаче трябва да слушаме тялото.
« Последна редакция: 28-01-2015, 20:27:57 от DeNiro »
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #82 -: 28-01-2015, 21:19:09 »


   Я по добре кажете младежи как да върнем Виолета обратно тук? Разбира се най-малкото престоя тука трябва да е приятен и комфортен и за нея и за форума. Все си мисля че човек дори и много принципен какъвто е всеки в някаква степен, е по-добре в името на обща добра кауза да прави компромиси и със себе си и с останалите.
   Не знам обаче дали един букет цветя ще са достатъчни!


А  за Purelove , аз наистина много искам да се завърне , да споделя какво се случва с нея, дори съм мислила да й пиша (защото четейки форума вече толкова месеци и започвам да усещам участниците му близки, без дори те и да подозират разбира се ), но сметнах че не е уместно ...и така просто си се нядявам .....

    И ти се надяваш и DeNiro се надява....  :D, понеже са дружки и я споменава от време на време, затова приканих да се разговори темата, да направим нещо единно по въпроса, ние от наша страна, пък тя вече както обича.
   Не видях да има реакция досега по повод това което написах, явно не е имал възможност да го прочете , както и да е, може пък аз да съм в грешка нещо и да не знам :surpris_23:
 


Нямам представа, какво точно визираш Гроу, но си мисля, че така или иначе purelove е прочела всичко изписано по неин адрес. Щом не е взела участие към настоящият момент, вероятно няма и да вземе такова. Реално погледнато, всички които пишеха срещу нея преди време, отдавна вече не посещават форума. Явно е, че въпросната си има своите мотиви да не се връща. Ако поддържаш скайп контакт с нея, би могъл просто да я попиташ.

   Ако така както съм се изразил няма яснота какво имам предвид значи липсва разбиране/желание като цяло.
Незная кой какво е чел и дали въпросните хора които казваш посещават форума или не, даже не помня кои са, не съм бил тука текущо и на дразгите.
   И тъй като ситуацията тогава е била оставена на самотек, си мисля най-малкото можем да отправим една топла покана към purelove, това ми беше мисълта.
   Не мислех че ще трябва да се доизяснявам, като гледам никой не разбира какво и защо пиша, а дали има и смисъл, явно няма нужда, една птица пролет не прави!
 
   
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #83 -: 28-01-2015, 21:35:52 »

Бях писал преди в този форум и ще го повторя. С напредването на годините, рецепторите за жажда умират постепенно. Не чакайте да ожаднее те за да пиете вода. Твърде късно е.

    Тихий, споделям мнението за водата, че трябва да се приема в достатъчно количество и че понякога тялото казва едно а ние имаме нужда от друго, и че понякога си мислим че имаме нужда от нещо а всъщност ни трябва съвсем друго.
    Има един много забавен момент в общуването между хората, ако няма липса на чуваемост, видимост, разбиране,
то в най-добрия случай всички приказват за едно и също нещо, но всеки го тълкува по различен начин и дърпа в различна посока.
   Има и един друг забавен момент, дори и да "оставиш на масата" открито нещо достатъчно съществено, ако някой обърне адекватно внимание, значи някакъв празник е навярно. В останалите случаи или ще каже 'а това не може да е така или въобще няма и да разбере какво всъщност е това.
   Това е изключително забавно, при всички положения се иска голям талант за такова нелогично логично поведение, за което евала "супер" сме направо.  ;D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #84 -: 28-01-2015, 21:51:03 »

Значи твърдите, че трябва да пием повече вода отколкото изисква жаждата ни? А може ли да знам, как ще разберете колко тточно повече или иначе казано, как ще разберете кога да спрете?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #85 -: 28-01-2015, 21:57:23 »

Бях писал преди в този форум и ще го повторя. С напредването на годините, рецепторите за жажда умират постепенно. Не чакайте да ожаднее те за да пиете вода. Твърде късно е.

    Тихий, споделям мнението за водата, че трябва да се приема в достатъчно количество и че понякога тялото казва едно а ние имаме нужда от друго, и че понякога си мислим че имаме нужда от нещо а всъщност ни трябва съвсем друго.
    Има един много забавен момент в общуването между хората, ако няма липса на чуваемост, видимост, разбиране,
то в най-добрия случай всички приказват за едно и също нещо, но всеки го тълкува по различен начин и дърпа в различна посока.
   Има и един друг забавен момент, дори и да "оставиш на масата" открито нещо достатъчно съществено, ако някой обърне адекватно внимание, значи някакъв празник е навярно. В останалите случаи или ще каже 'а това не може да е така или въобще няма и да разбере какво всъщност е това.
   Това е изключително забавно, при всички положения се иска голям талант за такова нелогично логично поведение, за което евала "супер" сме направо.  ;D


Имах предвид, че нямам представа, какво точно визираш, когато казваш "да направим нещо единно по въпроса". Ако прочетеш хронологията, лесно ще разбереш, че аз бях най-настоятелен да оставят Purelove намира, както и същата да не напуска форма. Други участници също са изразявали моята позиция и съм повече от сигурен, че purelove е прочела всяко едно мнение по въпроса. В този смисъл би могло да се приеме, че сме отправяли много индиректни покани за нейното завръщане! За съжаление ефект нямаше!
Ако имаш предвид, че е наложително да се отправи някаква по-специфично оформена покана и ако чувстваш, какво точно трябва да изразява тази покана, просто я напиши!



Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #86 -: 29-01-2015, 07:59:40 »

DeNiro, защо не пуснеш една нова тема за Purelove, с молба за нейното завръщане?
Ние ще се "подпишем" за това. Доколкото успях да прочета тя е била бременна по време на споровете и най-вероятно сега си има бебе. Като добавим и близнаците,надали ще има много време за писане тук,във форума? ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #87 -: 29-01-2015, 09:35:05 »

Винаги съм харесвала и харесвам Purelove, заявявала съм го и много пъти по-рано.  :)
Високо ценя нейните публикации, за което съм й благодарна. :)
Тя направи, мисля два пъти компромис и прости за отправените й обиди, но за трети път .......не знам.....
Освен това, тя е майка на три деца, да са й живи и здрави и едва ли има излишно време.....

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #88 -: 29-01-2015, 10:42:07 »

Нямам  адрес или координати на Purelove, иначе бих й писла, бих я помолила да се върне тук.
 Бих чела всичко,което тя напише някъде , защото за мен написаното ще е ценно, значимо, съдържателно, важно.
Аз нямам болест , която да лекувам , за да искам тя да се върне и да ми помогне,
Искам да се върне за да пише , и аз да си я чета , усещам я много близка , не мога дори да обясня как и защо  :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #89 -: 30-01-2015, 14:03:10 »

Вчера за закуска 3 ролца със яйце и нещо си, като цяло представляват нещо подобно на баница. След това грейпфрут и ябълки. Направих си и ошав от сшени сливи. Така до тази сутрин, когато изконсмирах два ячни жълтъка и си легнах. Събудх се в не добра кондиция(изморен) подобно на тогава, когато погълнах 10 пъдпъдъчи жълтъка преди сън. Нещо ми намирисва тая работа с полезността на жълтъците. Ще кажете"ами изял си цели десет" , но пък те се равняват само на 3 кокоши, тоест не би следвало да са проблем. Ето, че тази сутрин бяха само два и пак усетих негативното им влияние. Верно е че имах и 12 часова работна през изминалите часове, но не мисля, че това е причината за състоянието ми. Сигурен съм, че е от жълтъците. Не ми трябват повече доказателства за това, че не могат да ми бъда полезни с нищо. Изключвам ги от ежедневното си меню. Тази сутрин закусих грейпфрут.
Поздрави
« Последна редакция: 30-01-2015, 14:07:16 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #90 -: 30-01-2015, 14:37:47 »

Интересно ,как на мен не ми влияят отрицателно тези жълтъци.. :surpris_23: ( вероятно пречат само на този, който и така е подозрителен към тях.. tooth ) От 4 години всеки ден изпивам по 6-8 .  :essen:
Естествено ,че и аз съм имал "лоши дни" ,но последното, което ще обвиня за тях, са пъдп. яйца .
ДеНиро,да не би да е от ошава?  tooth

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #91 -: 30-01-2015, 14:45:30 »

......... ( вероятно пречат само на този, който и така е подозрителен към тях.. tooth )

И на мен ми "намирисва" на това. :) ;)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #92 -: 30-01-2015, 15:14:26 »

Ами ти значи имаш добър опит с въпросните. А помагат ли ти и какво чувстваш точно след употребата им? Каква точно е разликата със или без тях? Изпитваш ли прилив на енергия след изпиването им? Аз лично нищо не усещам освен замазването на сетивата за което говоря!
Да ви споделя, напоследък все повече се убеждавам, че твърдата храна не допринася с абсолютно нищо за здравето ми. Всичко опира до това, че така или иначе съм зависим и немога да се откажа от употребата и. Единствено откривам полза в употребата на растителната твърда храна и не защото я смятам за полезна. По-скоро я смятам за по-малко вреднав сравнение с преработената, но дори и тя си пстава зависимост за мен. Но както съм казвал и преди, така или иначе" Живота е изграден от зависимости". Въпросът за мен е как да заменя хранителната зависимост към твърдата храна с друга зависимост, а именно със слънцеядство и сокопийство.
Моля за извинение, ако не ви се нравят писаниците ми днес. Имах дълга работна смяна и неуспях да заспя след нея.
Поздрави
« Последна редакция: 30-01-2015, 15:29:39 от DeNiro »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #93 -: 30-01-2015, 15:27:51 »

Когато организма се нагоди към даден вид храна, приемът на друг вид храна предизвиква дискомфорт.Аз преди години съм употребявала стандартната готвена храна, която включваше и месо.Постепенно отказах месото, млякото, яйцата и всички храни от животински произход.Днес, вече се храня с кълнове , сурова храна и варени или печени картофи / пролет и есен заради язвата /Днес всеки прием на топлинно - обработена или животинска храна / сурова / ми предизвиква дискомфорт - повръщане, лишеи по кожата, странно чувство за парене по целия хранопровод и венците.Това е така, защото организма по - лесно по принцип се нагажда към естествената за него храна.За човека тя е растителната, човека не е хищник, съдейки по устройството на целият храносмилателен тракт.Преди години съм употребявала сурови жълтъци, още когато се хранех с обща храна, вкл. млечна.Предизвикваха ми толкова силни болки в стомаха, че начаса се отказах от тях.Днес не ползвам също и млечни продукти.Така, че според мен - не се ли чувстваш добре от дадена храна - просто я откажи и това е.
Поздрави !
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #94 -: 30-01-2015, 15:31:22 »

Благодаря за съвета Elia, това и смятам да сторя.
Поздрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #95 -: 30-01-2015, 15:49:10 »

Не е задължително "да усетиш" определена храна, добавка, билка.. Още повече - веднага :) ( Изключение правят храните-стимуланти,но за тях не говорим )
Да, естествено, организмът се нагажда според храната. Може да се нагоди към всякаква, но не бързо! 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #96 -: 30-01-2015, 16:07:34 »

Не е задължително "да усетиш" определена храна, добавка, билка.. Още повече - веднага :) ( Изключение правят храните-стимуланти,но за тях не говорим )
Да, естествено, организмът се нагажда според храната. Може да се нагоди към всякаква, но не бързо!  
 
Не може да се усети вендага ползотворното влияние на която и да е храна, но може да се усети веднага ползотворното влияние на гладолечението, което само по себе си ми говори, че храната замазва сетивността! Изключение от това правило при мен прави течната растителна храна(сокове) или твърдата растотелната, но само, когато приемам същата в малки количества! Както и да е, твърдо съм решил за жълтъците и вече са в графата "никога повече".
« Последна редакция: 30-01-2015, 16:17:15 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #97 -: 30-01-2015, 17:11:50 »


Да ви споделя, напоследък все повече се убеждавам, че твърдата храна не допринася с абсолютно нищо за здравето ми. Всичко опира до това, че така или иначе съм зависим и немога да се откажа от употребата и.

eххх, ДеНиро, че то тогава имаш зависимост и от въздуха и от водата...
явно и те не допринасят с нищо за здравето ти.... та, не знам, според логиката ти и от тях трябва да се откажеш   tooth
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #98 -: 30-01-2015, 21:28:12 »

... но може да се усети веднага ползотворното влияние на гладолечението, което само по себе си ми говори, че храната замазва сетивността! [/quote]
Дааа, многократно съм установил, у всички въздържащи се от храна, към 12-15 ден усещат, при това - с отвращение - миризмата на улична скара от далеч над 50 метра!...  :) И на всички готвени храни - от много далече. Изостряне на обонянието може да е по множество причини, но изчистването е главната.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #99 -: 31-01-2015, 01:18:42 »

Това е така, защото организма по - лесно по принцип се нагажда към естествената за него храна.За човека тя е растителната, човека не е хищник, съдейки по устройството на целият храносмилателен тракт.
Направи ми впечатление горният "пасаж", затова реших да споделя мнението си и да се опитам да внеса по възможност някаква яснота във вечният въпрос "човека растителноядно ли е или хищник" по природа.
И така: коя е естествената храна определена за човека? Аз бих попитал на първо място "определена от кого?", защото никой никога не е създавал човека, като вид, камо ли да го е програмирал да употребява определена храна. По начало програмирането предполага наличието на програматор, а аз най-искрено се съмнявам в наличието на такъв. По правилно според мен е, ако се заключи, че човека е еволюирал, като вид, именно хранейки се. С хилядолетията хранителните навици и предпочитания са се променяли и този процес едва ли някога, ще завърши. Човек е това с което се храни КЪМ МОМЕНТА! Донякъде може да се твърди, че към настоящият момент, хората се раждат всеядни, но само дотолкова, доколкото еволюцията е оставила определен генетичен отпечатък в поколението. Тоест програмирани сме донякъде от природата да се храним с растителна, както и с животинска храна, просто защото тази храна са употребявали и нашите деди. Става дума за наследствеността и изменчивостта. Децата приличат на своите родители, но не трябва да забравяме, че всъщност са различни. Тоест човека получава предадена по наследство зависимост да употребява животински белтъчини, както и растителна храна. На практика бихме могли да заключим, че човека е всеядно. Това обаче съвсем не означава, че утре същият този всеяден човек не може да започне да се преориентира към употребата на строго определен вид храна, каквато може да бъде растителната(това е изменчивостта).
Слънцеядите на практика доказват, че физическата храна би могла да бъде изключена дори изцяло. За мен лично всичко е въпрос на адаптация.
« Последна редакция: 31-01-2015, 01:25:47 от DeNiro »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.