Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на DeNiro  (Прочетена 62680 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #20 -: 23-12-2014, 14:29:43 »

Как е възможно да се запознаеш с нещо, което по начало е функция на собственото ти тяло, чрез чужди писаници и недописаници. Това е като да се научиш как да се влюбиш, чрез четене на любовен роман....замисли се как само звучи дори. Не е ли много по-реално, когато го изпиташ на собственият си гръб. Нима някой от твоите авторитети, които непрестанно хвалиш е сътворил метода "лечебно гладуване"? Не е ли моето собствено тяло най-верният ми съветник? Не само Тихия, аз също нямам нужда от авторитети и знам, че най-верният път е моят собствен. Нямам нужда да чета книги при положение, че съм гладувал стотина пъти през които сам съм си извадил необходимите заключения. Факт е че лечебният ефект идва на един по-късен етап в сравнение със шока от неприятните симптоми, които настъпват още в началото на гладуването. Ако смятам, че мога да омекотя тези неприятни симптоми, защо да не го сторя? Знанията до които сам съм достигнал на базата на личният ми опит са най-ценни за мен.
« Последна редакция: 23-12-2014, 14:46:58 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #21 -: 23-12-2014, 15:32:53 »

И каква е идеята тогава да си водиш дневник , след като не признаваш авторитети и не искаш подкрепа?  :surpris_23:  Мислех си , че след като човек е взел да споделя, би очаквал и мнения , а не само овации ?
Излиза, че си направил дневник само за ръкопляскания.. :surpris_23:
 
А и постът ми не беше само до теб..  ;) има достатъчно хора тук, за които информацията ще е от полза.

ДеНиро, един последен приятелски съвет и вече няма да коментирам никакви твои постове: Ясно е , че твоите са думи на младия, самоувереният човек, който е убеден, че знае всичко ,  и който още не е познал истинската болка..
Моли се на Бога , да не се окажеш в ситуация , в която ти или някой от твоите най-близки ( не те знам семеен ли си )  да е наистина зле и да се нуждае от спешна медицинска намеса  ;) Дали тогава пак няма да търсиш "авторитет" и ще се спасяваш с помощта на   " твоят път, който е най-верен  и твоето тяло , което е твоят най-добър съветник"  ..  

Последен въпрос: След като не призваш авторитети, значи можеш да правиш всичко сам..Сам ли си ремонтираш колата? А всичката друга техника, когато се повреди? Или май предварително се осведомяваш на кой "авторитетен" майстор да я довериш?  ;) Сам ли си си юрист,? Счетоводител? Стоматолог? Готвач?
  Е , поздравления след като всичко успяваш да свършиш сам, при това - на едно еталонно ниво.. :Content_14:
« Последна редакция: 23-12-2014, 15:34:46 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #22 -: 23-12-2014, 15:47:32 »

Всъщност аз съм приятелски настроен към теб и ме учудва реакцията ти. Явно не само думите на Евгени си разбрал неправилно тези дни. Най-искрено се надявам да преосмислиш следната си позиция" ДеНиро, един последен приятелски съвет и вече няма да коментирам никакви твои постове", за да имаме възможността и за в бъдеще да разискваме, дискутираме, диспутираме и т.н.(която дума си избереш). Позицията ми относно авторитетите е принципна. Кола нямам, защото използвам велосипед, който си ремонтирам съвсем сам, счетоводиел също не ми трябва, защото съм просто служител, за стоматолозите знаеш мнението ми, жена ми влиза в ролята на готвач по-често, между впрочем същата е и адвокат по професия  :)
 С най-добри пожелания
 ДеНиро
« Последна редакция: 23-12-2014, 15:50:49 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #23 -: 23-12-2014, 17:47:45 »

Реакцията ми е абсолютно добронамерена , както винаги.  :Content_22:
"Авторитети" не е точното дума, но тя тръгна така, погрешно  избрана от Тихия. Тя крие в себе си частица ирония , както и "топлата вода" на Евгени. (Затова и често хората се разминават -заради недобре подбрана дума или израз :)  Може да бъркам понякога препинателните знаци , но претендирам да съм добър в лексиката и подбора на точната дума   :-[
 Мисълта ми беше , че рано или късно , винаги допираме до хора, от които очакваме да разбират повече от нас в някоя област.. Дори само за да ни окуражат! Което не е никак малко! При първото ми прочистване на черния дроб ( в центъра на Семенова в Крим ), така ми прилоша, че имах чувството че умирам! Изпадаш в паника.  :surpris_22: Имах спешна нужда някой да ме успокои. Някак си  ми потрябва... "авторитет" :) и бързо при  д-р Клешнев. Който каза , че е нормално за първия път. Успокоих се обаче, защото човекът освен своите ,  е консултирал още няколко хиляди прочиствания.
Не можем да огреем навсякъде, колкото и да се стремим към това, един живот не стига.   
 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #24 -: 23-12-2014, 18:11:28 »

Радвам се  :Content_22:. Така е човек не може да разбира от всичко и да не опре до чужда помощ. Въпреки всичко се стремя максимално да не съм зависим от никой и от нищо.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #25 -: 04-01-2015, 19:07:50 »

Здравей Де Ниро,
Стефи Божилова(ако ползваш фейсбук можеш да откриеш профила й там) беше на сокове около 4 месеца и чудесно се чувстваше. Тя има и блог и го четях от време на време. Не е невъзможно. Много пътища водят до Рим, така че щом си почнал да търсиш, ще намериш приемлив начин на хранене за теб. Успех :)

Ние започнахме преди 2 години със суровоядството и то строго първите 4-5 месеца, после и с по-дълги гладувания. Тъй като излекувахме панкреатита на мъж ми, сега правим изключения от суровоядството 1 път седмично и гладуваме 1 път седмично. Така че всеки намира пътя си.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #26 -: 05-01-2015, 06:55:17 »

Знам я Лози, но тя мели всичко в блендера, доколкото видях в предаването по БНТ, а това за мен не е сок, а смляна храна!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #27 -: 11-01-2015, 23:42:25 »

Преди малко завърших още едно двудневно сухо гладуване. Нямах никакъв апетит през тези два дни, обаче след като изпих две чаши вода преди малко, меко казано изгладнях, като глутница вълци, но се надявам, че не съм прекалил все пак много с храната. Пък и това е само двудневно гладуване, за какво ми е захранване?
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #28 -: 12-01-2015, 13:26:16 »

И аз не бих се тревожила за захранването след двудневно сухо :-)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #29 -: 12-01-2015, 15:56:16 »

Освен да не преям, което не ми е трудно... ;)  :Confus_3:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #30 -: 12-01-2015, 17:09:14 »

Цоп и аз тук, да похваля ДеНиро, че реши да събуди собствената си тема, по предназначение :)
И да го успокоя, че аз пък изобщо не мога и 1 ден да гладувам до сега. Ако той се излага пред себе си, аз не знам какво правя. Все отлагам. На работа ям понякога от скука.  ::) Срам! Покрай моя приятел все се изкушавам с нещо "забранено" и така... Иска се още по - здрава воля, от моята в момента.
Така че... твоето си е успех. И книгата, дето я свалих, няма кога да я прочета. Няколко пъти накисвам ориз или бадеми за мляко и все нямам нужното време да ги смеля и накрая ги изяждам така. Изобщо  :Confus_3:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #31 -: 12-01-2015, 18:13:42 »

 Действително нямах проблеми след снощната вечеря. Мерси за успокоенията все пак :)
Поздрави
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #32 -: 12-01-2015, 19:37:06 »

 :essen: :-) супер! Сега и аз съм на вълна хранене-току що си изядох доматената супичка(кипната само) с чесън, малко зехтин, ябълков оцет и соев сос. Прекрасно усещане отново да яде човек.

Newly, напълно те разбирам. Всичко си идва с времето. Ако искаш да го посъкратиш четенето на литература за гладуванията много помага. Изчетох почти целия раздел гладуване тук и така човек се вдъхновява и вижда, че няма невъзможни неща. Но няма смисъл да се обвиняваш, наистина само когато човек е готов, тогава се и получават нещата.

Поздрави и хубава вечер на всички.
« Последна редакция: 12-01-2015, 19:48:37 от Лози »
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #33 -: 12-01-2015, 20:50:42 »

ДеНиро, следващият път, гладувай и един ден ако искаш, НО захранването си го направи като по книга, приятелю. Казвам ти го с най-топли чувства и намерения.

Кризисният глад се явява на трети и пети ден при мен, мина ли го този период и мога да откарам ...
Еле пък като ми се освободи и ендорфина, нямам спиране, НО захранването е по-важно и от самият глад.
За по-малки периоди на гладуване до три дни, може супичка, без подправки, без домати и прочие киселини - варено морковче, картофче и прочие зеленчуци без ципа, които са най-щадящи.
Самото пречистване продължава, дори и по време на захранващият период, важни са тези неща и не ги пренебрегвайте никога.

По принцип казват, че истинското чистене започва след петият ден, но според мен, това е в зависимост "замърсеността" на даден организъм. При някои хора тази промяна се активира от един ден глад, еле пък за сух да не говорим.
« Последна редакция: 12-01-2015, 20:52:31 от Sha »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #34 -: 15-01-2015, 19:19:22 »

Мерси за напътствията Ша, какво ли бих правил без тях  :bleh
Днес съм на един грейпфрут. Обожавам този плод заради високото съдържание на витамин Ц. За лечебните свойства на горчивната му всеки знае предполагам. Най-много ми харесва това, че когато е добре узрял, ципата на плода се отстранява с лекота, а това, което остава отвътре може би съдържа по малко пулпа дори от сок направен през сокоизстисквачка, тоест уж ядеш, а всъщност пиеш сок. Много ми е досадно да правя сокове с машина. Изпиваш сока за секунди, а след това миеш един час цедки и други детайли, които заемат и много място докато съхнат. Така и ми стои машината почти неупотребявана.
Поздрави
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #35 -: 15-01-2015, 20:27:30 »

DeNiro, привет,

Един грейпфрут за деня си е доста малко, явно имаш някаква идея за намаляне дневното  количеството  на храна, по принцип.
Интересни са ми експериментите ти в тази посока . :)
Поздрави!

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #36 -: 15-01-2015, 20:36:39 »

Дам, и аз съм като теб ДеНиро..
Беля си грейпфрутите и лека полека им отделям ципите.. те като са узрели и става лесно... или изсмуквам вътрешността им.. оу, как ми се доядоха грейпфрути сега...
За соковете също така, ако ще ползвам машина то си правя два три литра, че за една две чаши не си струва цялата хамалогия..

Ти така само на един плод цял ден ли ще я караш?

Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #37 -: 15-01-2015, 23:38:01 »

Здравейте мили дами,
ами той денят всъщност си отмина и се чувствам отлично. Тези дни съм си у дома и не изразходвам много енергия, така че един грейпфрут ми е напълно достатъчен.
Поздрави
« Последна редакция: 16-01-2015, 00:22:53 от DeNiro »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #38 -: 16-01-2015, 14:01:48 »

Здравейте скъпи приятели,
днес продължавам, засега с още един грейпфрут. Изпих и чаша вода, защото ми предстои излизане и искам да намаля стресовите фактори.
Поздрави
« Последна редакция: 16-01-2015, 14:42:47 от DeNiro »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #39 -: 16-01-2015, 20:14:33 »

Добавих и една обелена ябълка към грейпфрута от сутринта плюс два жълтъка. Мисля си, че жълтъците може би бяха грешка и се двуомя дали да не ги набутам в графата "никога повече". Омръзнало ми е да слушам за незаменими аминокиселини от животински произход! Като, че ли всичко в това отношение, повече ми прилича на пропаганда и закостеняло мислене. Какво мислите вие по този въпрос? Колко са незаменими, незаменимите аминокиселини? Откъде си ги осигуряват праноядите например?
Утре възнамерявам да повторя менюто от днес без жълтъците, като обаче, ще прибавя и по- дълги разходки на чист въздух.
Поздрави
« Последна редакция: 16-01-2015, 20:16:40 от DeNiro »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.