Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135979 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #200 -: 26-09-2009, 12:42:52 »

нещо напоследък не пиша какво ям. обаче аз ям все едно и също. а със спорта нещо куца работата. вече не мога всеки ден да се отдавам на уморителни физически натоварвания на октрито. ще трябва да се влиза в зала, а някак не ми се ще. все пак утре ще се поизморя на неделния крос  :weight_lift:
направих си лекарство от кестени за  кокали и мускули. т.е. в момента го правя. трябва да стои още 10-тина дни на слънце и ще почвам да мажа всеки и всичко. у нас пълно със спортисти и всеки има някаква болежка.
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #201 -: 02-10-2009, 11:17:51 »

Хора, излезе ми херпес на устата .... Абе как се лекува това чудо... Незнам от колко години не съм имала подобна радост по кожата... И даже се чудя при сегашното ми хранене дали да не се тревожа от тая пущина. То нали е някакъв вирус  :surpris_22:  А уж имунната ми система е силна....   :Confus_3: Херпеса ми е на горната устна  :surpris_23:  Амчи  ся  азе ни шъ  моа да са цалувам  :surpris_25:
Да взема да пиша кво съм яла:
6,30 - жабурене с шарлан
7,30 - билков чай с мед и лимон, пъпеш
10,00- праскови
12,00- салата от домати, краставици, авокадо, магданоз, тиквено олио, хималайска сол, 4 кракера  :essen:
16,00 - половин чаена чаша  жито по моята рецепта "варено жито"
20.00 - салата от моркови, зеле,целина, поляти с дресинг от натрошени орехи и соев сос ,тофу, пълнозърнест хлям "Бонус"

Знаете ли, че напоследък не ми се ядат плодове...  :surpris_23: Що тъй ... :Confus_3:
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #202 -: 02-10-2009, 11:28:09 »

canat е писала за това тук - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=552.0 ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #203 -: 02-10-2009, 12:27:34 »

Не се притеснявай от херпеса бе лелче,той си е един вид "класика в жанра",почти на всеки се е случвало.А и аз си мисля,че трябва да мине още доста време докато се пренастрои организмът(говоря по принцип,за всички ни)  изчисти се, и закрепне напълно.Чела съм(не знам дали не го споделяла това),че Пол Брег е изкарал 1/3 чаша живак през отедителната си система чак на 5та година,в която е провеждал гладувания.Тъй като като малек е боледувал и са му давали ДОСТА лекарства,съдържащи мин.доза живак.....С две думи,аз не мисля,че е нещо притеснително.
 ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #204 -: 02-10-2009, 12:45:01 »

Хора, излезе ми херпес на устата .... Абе как се лекува това чудо... Незнам от колко години не съм имала подобна радост по кожата... И даже се чудя при сегашното ми хранене дали да не се тревожа от тая пущина. То нали е някакъв вирус  :surpris_22:  А уж имунната ми система е силна....   :Confus_3: Херпеса ми е на горната устна  :surpris_23:  Амчи  ся  азе ни шъ  моа да са цалувам  :surpris_25:
Да взема да пиша кво съм яла:
6,30 - жабурене с шарлан
7,30 - билков чай с мед и лимон, пъпеш
10,00- праскови
12,00- салата от домати, краставици, авокадо, магданоз, тиквено олио, хималайска сол, 4 кракера  :essen:
16,00 - половин чаена чаша  жито по моята рецепта "варено жито"
20.00 - салата от моркови, зеле,целина, поляти с дресинг от натрошени орехи и соев сос ,тофу, пълнозърнест хлям "Бонус"

Знаете ли, че напоследък не ми се ядат плодове...  :surpris_23: Що тъй ... :Confus_3:

 :kisss:ХЕ,ХЕ  таман ще си починеш от всичко-дошлото ти е в по-вечко!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #205 -: 02-10-2009, 15:13:15 »

da, s huma. Napravi si gyst raztvor i mazhi po niakolko pyti dnevno. Da stoi pone po 1/2 chas i izplakvash.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #206 -: 02-10-2009, 18:10:10 »

Дарби, виж тук:
http://vselenata.hit.bg/Diskussionen.htm
Това е според ГНМ- въпроси и отговори.
Дай ctrl+F и задай херпес, че инфото е много, а аз нямах време да попрегледам и да ти извадя нужното. Може и да си намериш причинителя/конфликта. Поне ще имаш отговор за себе си и няма да мислиш, че е имунната система виновна. :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #207 -: 03-10-2009, 15:07:21 »

Канат, Вери, благодаря ви за инфото!
Аз още вчера  взех хума и се мазах с нея. Днес имам само рана на устата, че се обели коричката на херпеса. Иначе си остана съвсем мъничък и въобще не се разпространи. Явно хумата действа  :whistling2 - emotloader:  Сега обаче бъзрам да се похваля, най вече на Петко, че днес ходих на йога. За първи път ми е . Много ми хареса. Ставам редовна. Зачерквам фитнеса. Незнам дали съм на най-правилното място, където ще ме научат на йога живот, но гимнастиката много ми допадна. И почти съвсем изпълних всички упражнения. Е не съвсем добре някои. На главата си въобще не можах да застана. Но като цяло така се разтегнах и така се чувствам добре... Даже от ентусиазъм и свежо настроение похарчих много не планирани пари за едни ботуши. Реших, че ще ги изгладувам тия ботуши тази зима и туй-то.
Даже започнах от днес  :whistling2 - emotloader:
8.00   - жабурене с шарлан
8,30   - чай от билки с мед , три праскови
10,30 - йога  - много хубаво! Защо до сега не съм отишла  :Confus_3:
12,00 - две ябълки
16,00 - от моето "варено жито"
Довечера ще ям нещо с елда. Незнам какво ще да е  :Confus_3:
Освен това си купих лимец и си покълнах една шепа. Много скъпо това чудо. Едно торбенце, амсъвсем мъничко струва 2,80.... Четох, колко е полезно, ама на тая цена колкото и да е полезно няма да си купувам вече.
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #208 -: 03-10-2009, 17:15:09 »

Сега обаче бъзрам да се похваля, най вече на Петко, че днес ходих на йога. За първи път ми е . Много ми хареса. Ставам редовна. Зачерквам фитнеса. Незнам дали съм на най-правилното място, където ще ме научат на йога живот, но гимнастиката много ми допадна. И почти съвсем изпълних всички упражнения. Е не съвсем добре някои. На главата си въобще не можах да застана. Но като цяло така се разтегнах и така се чувствам добре... Даже от ентусиазъм и свежо настроение похарчих много не планирани пари за едни ботуши. Реших, че ще ги изгладувам тия ботуши тази зима и туй-то.
Супер! Радвам се, че ти е харесало! :peperudi:
За фитнеса е добре, че го спираш...той стяга мускулите, а йогата обратно - отпуска ги :)
Ами и аз не знам къде си била, но освен асани(пози), друго правихте ли...примерно релаксация, дихателни техники или пък друго?
Колко време е цялото занимание? Какви пари?
Ти си доста напред със спорта като цяло и тва ше ти е плюс за йогата...бързо ще се огъвкавят ставите ;)
Стойката на глава и аз още не мога да направя...14 месеца и още и наполовина не съм я направил...има време, Дарби ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #209 -: 03-10-2009, 18:00:08 »

Аз много искам да отида на "хот йога" O0
Някой път,като ходя в София,ще пробвам.Мисля,че ще е доста забавно ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #210 -: 03-10-2009, 18:16:34 »

Аз много искам да отида на "хот йога" O0
Някой път,като ходя в София,ще пробвам.Мисля,че ще е доста забавно ;D
Това чудо пък какво е :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #211 -: 03-10-2009, 18:26:12 »

Ами,това е обикновенна йога,само дето се играе при 37 градуса :Content_14: :Confus_3:
Мисля че студиото е на Вера Захариева,но инструкторките са други момичета.
http://www.37yoga.com/forum/index.php
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #212 -: 03-10-2009, 19:38:02 »

Лелче,струвами се в "Черно море" си ходила.Щом от 1 ден са те пробвали на глава ;)
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #213 -: 04-10-2009, 08:51:15 »

Petko,аз искам да те питам нещо? При вас на йогата идват ли хоВ :blehра с тегло над нормата и използват ли йогата,за да се вталят?  :bleh Вие къде се събирате и идват ли много хора?
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #214 -: 04-10-2009, 10:38:23 »

Пеци, ходих при най-известния, незнам, но най-възрастния със сигурнот йогин. Казва се Димо. В залата имаше доста жени. Някои по пълнички, други съвсем слаби. Естествено някои бяха много напред, други не съвсем. Като мен нови имаше още две. Имаше една пълничка жена която беше доста гъвкава. Но като цяло не съм оглеждала всеки по отделно, а наблюдавах тия около мен. Правихме основно асани. Дихателни техники не практикувахме. Накрая след всички упражнения имаше релакс ( поляризация или деполяризация  :surpris_23:  не запомних, но беше много приятно да дишаш и да си почиваш). Всъщност то май излезе, че най-много ми е харесало лежането  :Content_4 - emotloader:, но не беше така. В интерес на истината днес нямам мускулна треска. А я очаквах защото някои упражнения доста ме затрудниха. По повод фитнеса, Петко, има различни видове упражнения. Ти може би имаш предвид ония момци, дето фъргат щангите за да трупат мускулна маса.  :weight_lift: Аз обаче правя съвсем други упражнения и по съвсем друга технология. Моята цел е да поддържам здрава мускулатура - малки тежести с много повторения.Половината ми тренировка винаги е кардио. Освен това винаги се разтягам след фитнес. Поне 10 упражнения от тия които вчера правихме, аз си ги правех след фитнес за разтягане на мускулите. Жените за да изглеждат добре трябва да имат удължени мускули, а това се постига като след всяко натоварване правиш  упражнения за разтягане. Мускулите на мъжете са на буци защото не правят упражнения за разтягане след натоварването, а самото то е от големи тежести с малки повторения. Да не говорим че се тъпчат с някакви добавки за трупане на мускулна маса.
До тук за спортно техническата подготовка  :Content_4 - emotloader:
Днес няма да ям, защото е пълнолуние. Ще се наливам с вода  :Confus_3:
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #215 -: 04-10-2009, 10:58:01 »

Petko,аз искам да те питам нещо? При вас на йогата идват ли хоВ :blehра с тегло над нормата и използват ли йогата,за да се вталят?  :bleh Вие къде се събирате и идват ли много хора?
Да, идват хора с наднормено тегло. Използват йогата за да се вталят, но резултат има и то бомбастичен, когато съчетаем йога+суровоядство. Хората нормализират теглото си, но най-вече "печелят" желязно здраве, каквото го няма при други системи или пък спортове.
Две години от живота си прекарах блъскайки яко в един фитнес. Станах здрав, качих 22 кг за 18 месеца някъде без хормонални препарати, само протеини на прах и яко хранене(около 4000 боклучави калории дневно). Много ми се радваха и познати и непознати. Егото ми стигна тавана тогава 8) Но не се чувствах и на 20% от това, което е сега. Сега все едно съм попаднал в рая :love_028: Имам няколко болежки, обаче които ми остави в "наследство" фитнеса. Добре че е йогата, та сега ги оправих :)
Така че имам база за сравнение.
Atanassia, почвай и да не ти пука от тегло и такива работи...това са само външни признаци, важно е вътре какво е състоянието ни ;)
П.П. Дарби, извини ме, че ти пълня дневника :angel:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #216 -: 04-10-2009, 14:59:19 »

Petko,ще взема да дойда. Къде каза,че се събирате??? Петко, стоя и те гледам и се чудя от къде ли те познавам??? :bleh :surpris_23: :Content_4 - emotloader: :Confus_3:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #217 -: 04-10-2009, 15:36:22 »

На такава възраст(24) си, че има вероятност да сме били колеги в университета или средното училище, примерно. Сега изглеждам различно...имам предвид не само килограмите...остарях... ;D Прати ми снимка и ще ти кажа дали се познаваме ;)
« Последна редакция: 04-10-2009, 15:50:17 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #218 -: 04-10-2009, 16:55:21 »

Моят бал беше в Тримонциум,може би от там. Иначе съм завършила `` Дървото`` :Confus_3: :Content_4 - emotloader:.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #219 -: 04-10-2009, 20:18:15 »

Малееее, Петко, убих те  :Content_4 - emotloader: Ако ти си остарял, аз трябва да съм динозавър  :surpris_22:  обаче аз съвсем не съм остаряла и се чувствам по-добре отколкото на 24  :whistling2 - emotloader:
Тази вечер разбрах, че тоз клуб по йога, който посетих вчера, има часове в много неудобно за мен време. оказва се, че няма да мога да ходя в друго време освен в събота. Много се разочаровах. Сега ще трябва да си търся друг клуб. Петко, колко пъти на седмица е хубаво да се ходи на йога когато си начинаещ?
« Последна редакция: 04-10-2009, 20:22:50 от DarbyMac »
Активен
Намасте :)
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 23 запитвания.