Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ина  (Прочетена 81868 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #100 -: 01-10-2013, 22:41:57 »

.. а пък това очистване все ще има край  :)


хаха, оптимист  ;D
при цялото това замърсяване на всичко наоколо очистването щяло да има край, не мисля.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #101 -: 02-10-2013, 07:49:32 »

Малко спам.

Според мен много се спекулира с тази теория за чистенето. Хремата (примерно) си е хрема и някакси звучи наивно при месоядеца да е болест, а при суровоядеца (вегана, вегетарианеца и т.н.) - чистене. Приемам, че при някакви по-драстични мерки, като гладуване, прочиствания и т.н. може да се случи, но не виждам причина при сравнително леки и плавни промени в храненето да се получава драстична реакция. Приемането на всичко за "чистене" е опасно с това, че се неглижират подаваните от организма знаци за някаква нередност.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #102 -: 02-10-2013, 09:21:49 »

Принципно сьм много сьгласна с теб. Сьвсем логично ми се вижда това, което казваш.

Кьм конкретния случай как го отнасяш?
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #103 -: 02-10-2013, 09:45:08 »

Мен ли питаш? Беше насочено по-скоро към salvaje, на който от папкане на вкусни плодчета всичко му е розово :)

А по случая - като нямаме информация как се храниш, правиш ли някакви процедури и т.н, остава само догадки да се правят. За цвеклото съм чувала, че докарва миризма на риба.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #104 -: 02-10-2013, 14:25:57 »

Как нямате информация, нали нагоре сьм разправяла  ;)

Този месец сутрин:

- жабурене с шарлан
- остьргване на езика с льжичка и миене на зьбите
- хомеопатични капки с вода
след 15мин
- две сурови пьдпьдьчи яйца разбити
след 15-30 мин
- сокьт от един лимон, в който са киснати черупките на яйцата през нощта, с малко вода

- неотдавна завьрших противопаразитната програма
- току що завьрших цикьл на прочистване на синусите с мед

Вчера ядох:

- една ябьлка, шепа бадеми, парченце черен шоколад (по обедно време);
- 3 препечени филии черен хляб с квас мазани с бадемов "тахан", глава артишок с лимон и орехово олио;

(ядох много малко, защото нямах време)

Днес ядох:

- чаша лешниково "мляко" с "кафе" Инка, 3 препечени филии черен хляб с квас мазани с бадемов "тахан"
- салата спанак+mache(Valerianella locusta) не знам как се казва на Бг+настьрган морков+лимон+орехово олио; ориз+киноа, печен в зеленчуков бульон;

Количествата са малки, защото малко ми беше останало и от двете.

Спорт сега не правя.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #105 -: 02-10-2013, 14:37:54 »

В разговор с бате Бино, получих позрение какво трябва да правя  :Content_22:

Тьй като имам разнородни симптоми, които не сьм способна да обединя в нещо, а ми е видно, че организмьт ми не е добре и тьрси нещо да ми каже, исках да гладувам (както и колкото мога). Обаче четох, че преди гладуване, трябва да се направи чернодробно пречистване, а преди да се прави то, трябва хубаво да се види дали няма едри камьни в жльчката, които ако трьгнат по каналите да стане проблем, та малко се бях залутала в един порочен крьг.

А плюс това, планувам скорошно второ забременяване (ако се получи разбира се), което пьк изключва глад и процедури, веднага щом (ако) стане факт.

Благодарение на разговора (бате Бино ми подейства като психолог: изслуша ме тьрпеливо, та сама да стигна до заключението) осьзнах, че мисля в грешна посока.

Би трябвало да гладувам по малко, за да чистя постепенно. За един кратьк неекстремен глад, не са нужни предварителни прочистващи процедури, а той няма да е чак толкова ефикасен както хубавите истински гладувания, но все пак действа добре и пречистващо на организма.

Мисля, че за момента това е най-доброто, което мога да направя за себе си предвид обстоятелствата.

Сега трябва само да попрегледам пак сайта на Филонов и да се реша да почна.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #106 -: 02-10-2013, 14:53:48 »

според мен, много малко ядеш!
аз, след изкарване на няколко седмици предимно на диня, след това нямах сили твърде и почнах да вдигам кръвно, което по принцип ми е нормално или ниско.

та затова внимавай с тези количества!
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #107 -: 02-10-2013, 15:03:42 »

Да, тези два дни наистина беше малко, ама нямах време вчера да си приготвя нещо, а днес денят не е свьршил де. Иначе сьм енергична и по-скоро вьв форма.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #108 -: 02-10-2013, 15:10:50 »

Пиеш ли вода?
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #109 -: 02-10-2013, 15:19:33 »

Да, не много, не и малко. Средна хубост, филтрирана Брита. Соля по малко сьс стандартна сол.

Забравих да запиша вчера спирулината и малко пшеничен зародиш. А днес пьк забравих направо да я взема.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #110 -: 02-10-2013, 15:34:53 »

Много добавки наведнъж взимаш. Чудя се така как ще разбереш коя как ти действа.

Комбинацията от болки в костите и силна миризма (ако не си я въобразяваш, по принцип salvaje е прав за обонянието) ми се струва притеснителна. Може да са бъбреци. Но пък пиеш вода, казваш. Все пак провери дали имаш и други симптоми.

Твърде многото калций може да ти докара недостиг на цинк, особено след дълго кърмене.

Това, че ти е все студено е много стандартен симптом на щитовидната, не знам как си на тоя фронт.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #111 -: 02-10-2013, 18:21:45 »

Щитовидната ми е Ок, поне стандартните хормони, които пускат при изследвания. Студеното почна, когато спрях животинските и е особено силно изразено при плодови дни. Затова правих разтоварването по Лидия Ковачева лятото в Бг при 38С. Идеално ги издьржах дори без потене  :)

За цинка не знаех, ще потьрся информация, благодаря че ме предупреди. Тя костната болка сьм я срещала и друг пьт в живота си, понякога ми се е случвало. Сега беше само един ден и особено изразена, според мен от прекомерната умора.

Не искам да се впускам в изследвания, от страх да не ми намерят хиляда и едно неща, кое измислено, кое не.

Иначе най-притеснително нещо (две неща), които в началото бях споменавала, но не сьм подчертавала за мен са тези двете:

1. Когато спя отпусната по грьб (рьцете са леко сгьнати, вьрху корема) ми изтрьпват рьцете. Започва от малкото прьстче и постепенно вьрви кьм другите. Това ми се случва всяка нощ. В момента, в който отпусна рьцете надолу до тялото минава мигновено, а не постепенно, като нормално изтрьпване.

Говорих с личната, не знае какви изследвания да ми пусне-дали неврологични или такива за крьвообращението. Накрая се консултира с някой и ми даде неврологични, но още не сьм намерила време да ги направя (не ги има вьв всяка болница).

Това беше април, а изтрьпването започна около нова година и забелязвам, че става по-интензивно.

Това е нещо, което наистина ме притеснява.

2. Второто нещо са едни микро-крьвоизливи, които ми се получават по краката. За пьрви пьт ми се случи април. Тогава носех чорапи за разширени вени до коляното и отгоре дьнки. Беше много горещ ден (30ина градуса), направо се сварих. Като се прибрах вечерта и свалих всичко краката ми бяха кьрваво червени, като онези червени рождени петна, които сте виждали. Беше много впечатляващо.

Веднага отидох на лекар и тя каза, че е алергия. Алергия не бях имала никога до момента. Реших, че не сьм изплакнала добре чорапите и е останало по тях перилен препарат, който ме е алергизирал. След това обаче ми се случи отново, но не толкова силно. Стават като малки червени петьнца. Отидох пак на лекар (друг) и тя каза, че не е алергия а микро-подкожни крьвоизливи. Не знае от какво.

Мислех си дали не е от вените, но като бях на флеболог се установи с ехограф, че имам вена само на единия крак, а това ми се получава на двата. Та според него е малко вероятно да е от тях.

След като пак април направих две гнойни ангини една след друга и бях 5+10 дни на антибиотици, реших че е време да се направи нещо и оттогава не ям месо, млечни и яйца. Започнах с по един плодов ден. Лятото, както казах вече правих 5 дневно разтоварване.

Сега крьвоизливите не сьм ги получавала отдавна. Последния пьт беше преди 2 месеца, когато се епилирах. Получиха се леки и оттогава вече не се епилирам. (значи воня и сьм космата; след тези признания всички мьже вьв форума се радват, че вече сьм омьжена  ;D )
 
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #112 -: 02-10-2013, 19:15:25 »

Сега погледнах пак Филонов и това, което той дава като препорьчително без предварителна подготовка е:
 
- ведньж седмично 24-36 часово сухо гладуване
- ведньж месечноо 3 дневно сухо
- ведньж на три месеца 5 дневно сухо, за предпочитане след пречистване на дроба и червата

Сега трябва да си сьбера куража и да реша кой ден ми е удобен.

Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #113 -: 02-10-2013, 23:22:38 »

Да, не много, не и малко. Средна хубост, филтрирана Брита. Соля по малко сьс стандартна сол.

Забравих да запиша вчера спирулината и малко пшеничен зародиш. А днес пьк забравих направо да я взема.

не със стандартна, не е добре, вземи примерно сол от Мъртво море или от Атлантически океан или  нещо от тоя вид.
слагай по малко и във водата по Батманджелидж  :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #114 -: 02-10-2013, 23:26:10 »

значи, сухото гладуване е лесно!
поне ако е за около ден и половина, дори два.

а ако си го определиш да ти е това, за което то наистина е предназначено  -  пост, за да търсиш лицвто на Твореца, ехе, тогава това нещо ще ти донесе голяма полза, и за духа и душата, освен за тялото.
« Последна редакция: 02-10-2013, 23:28:09 от iskrena »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #115 -: 02-10-2013, 23:32:42 »

Мен ли питаш? Беше насочено по-скоро към salvaje, на който от папкане на вкусни плодчета всичко му е розово :)

Лелей...тея коварни плодове напълно са ми промили мозъка значи...  :Content_4 - emotloader:

Според мен много се спекулира с тази теория за чистенето. Хремата (примерно) си е хрема и някакси звучи наивно при месоядеца да е болест, а при суровоядеца (вегана, вегетарианеца и т.н.) - чистене.

Според мен пък хремата и чистенето са две имена за едно и също нещо. Да знаиш, днес поне не съм в плодов делириум, ядах и нахут повече... ;D Просто за стандартно храненещия се (може и да не е месоядец) е хрема, защото това е външна заплаха, извън негов контрол и няма нищо общо с неговите навици (ако ще признае свое участие в хремата, то ще се сведе най-много до сладеледа, който е изял вчера, или че е стоял на течение). За суровоядеца е очистване, защото решил да спре да си затлачва организма със "нормалната" храна и е преминал на такава, която изкарва всичкия останал боклук навън.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #116 -: 03-10-2013, 09:48:02 »

Ето едно интересно линкче за видовете телесни миризми и евентуалните причини - http://drlwilson.com/ARTICLES/BODY%20ODOR.htm
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #117 -: 03-10-2013, 14:27:07 »

На пьрво четене най-ми прилича на това:

"High copper/low zinc.  This causes a yeasty odor."

Довечера пак ще прегледам на спокойно. Супер линк, мерси !!!

Някой нещо да каже за изтрьпването на рьцете?
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #118 -: 03-10-2013, 15:08:02 »

Някой нещо да каже за изтрьпването на рьцете?


Ако проблемът е неврологичен - Шуслерови соли 5 и 11 и полски хвощ :)
« Последна редакция: 03-10-2013, 15:20:16 от donna »
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #119 -: 03-10-2013, 15:45:05 »

donna, недостиг на силиций ли? То това, ако не се лъжа, може предизвика и кръвоизливи, и болки в костите.

И аз имам такива изтръпвания, макар и не през нощта. Отдавам го на работата с компютър по цял ден. Лятото брахме хвощ, сега пием отвреме-навреме и като се замисля, май са намалели.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.