Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ина  (Прочетена 81872 пъти)

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #80 -: 24-09-2013, 22:29:25 »

Ето и аз идвам да споделя моите баналности и тривиалности... ;D

Аз сьм на тривиалното мнение, че човек ако не се храни умира. Сльнчева и други форми на енергия може би са усвояеми за единици хора, но за средния човек какьвто сьм и аз храната остава ежедневния източник. Да, но коя храна?

И аз съм на тривиалното мнение, че човек ако не се храни умира! Но също мисля, че и ако прекалено много се храни пак умира.  :surpris_23: Като почна да го мисля това, и все немога да го измисля дали се храня прекалено малко или прекалено много, но страха ми винаги е да не е прекалено малко... В разговор с писма, Леви чудесно описва ситуацията, как още от праисторически времена ни е останал страха от гладаната смърт и как в същото време трябва да му благодарим на глада че все още сме оцеляли благодарение именно на него, защото иначе болестите щяха отдавна да са на натръшкали... :Content_4 - emotloader:

Причината според Леви, е че само организма си знаел колко работа е да неутрализира токсините от всичките вкусотийки, който сме налапали и през това време всички други функции замирали, включително и на имунната система. Звучи доста актуално...

След като месото и млечните са вредни по очевидни причини, зьрнените трябва да се избягват заради слузта, ядките да се ядат в ограничено количество заради дроба, плодовете не са препорьчителни, явно и всички зеленчуци не са Ок (патладжаньт например твьрде богат на фитоестрогени, както ми обьрнаха внимание тук, а и други), с какво точно трябва да се храни човек?

Така! Истината е че всички тук сме откачалки (някой повече, други по-малко, но все приятна компания) и всяка откачалка си има своите разбирания какво е вредно и полезно. А ти си събрала разбиранията на всички откачалки заедно за това какво е вредно и то много ясно че накрая ще излезе че нищо нестава за ядене.  :Content_4 - emotloader:

Според мойте откачени разбирания, зърнените кълнове са хипер полезни. Тестените вече са яко слузеобразуващи. Аз все се опитвам да си наложа да ям повече кълнове и все неуспявам. Но сега зимата, ще ми е по-лесно, като няма толкова плодове да ме изкушават.

Ядки не се ограничавам да ям, но забелязвам, че вече просто много рядко ми се ядат ядки. Сигурно пак са виновни плодовете и лятото...

Хм, плодовете са повече от препоръчителни за мен. Зеленчуците също... моя проблем със зеленчуците е че са ниско калорийни и много бавно засищат...за това гледам и някакъв плод да изям първо, че нямам време да се чакам да се наям само от зеленчуци.

И най-хипер полезното нещо според мен, зеленолистните...но пак като кълновете трудно се навивам да ги ям и като зеленчуците бавно засищат.

Накратко казано... Колин Кембъл добре го е обобщил да ядем цели растителни храни. Например, кълновете са цели и растителни. Бялото брашно е растително, но не е цяло, топлинно обработеното бяло брашно още по-малко.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #81 -: 24-09-2013, 23:03:24 »

И да, можеш да четеш кое колко е вредно, но то няма нищо, което да е само полезно за всеки и за всичко - всичко е индивидуално.

За това колко е индивидуално за всеки имам теоритически и практически размишления  :Content_4 - emotloader: Не се заблуждавайте, и двете са еднакво безполезни.

Теоритическите... от една страна, защо ми се струва че само човека се мисли за нещо повече от другите животни, и заради това е на тоя хал... всички маймуни си ядат бананите, и няма маймуна, която да твърди, че предпочита салам, щото получавала газове от банани и изобщо не й понасят, трета да иска нещо друго и така....

От друга страна, трите доши на аюрведа също ми звучат логично. И все пак аз съм скептично настроен към древните знания, не защото не са мъдри, а защото вероятността съвременния човек да ги разбира погрешно е много голяма. Много груб пример...аз мога да напиша, че преди да се хванеш за лоста е добре да си сложиш талк на ръцете, и след 5000г някой идиот да го прочете тва и да разбере че по принцип е добре да си слагаш талк на ръцете и да почне да ходи навсякъде с талк.

Практическите размишления са, че няма никакъв смисъл да се спори с някой какво е полезно и какво не или да проповядваш начина си на хранене, затова наистина за всеки е индивидуално... :Content_4 - emotloader:
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #82 -: 25-09-2013, 08:03:18 »

То и всички маймуни висят по дърветата, не е една да вдига щанги, а друга да седи пред компютъра по цял ден. Да не говорим, че си имат нормалната за тях чревна флора (леле, обсебена съм от тая флора). Та от тая гледна точка, битието определя питието т.е. манджата в случая.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #83 -: 25-09-2013, 21:20:25 »

Та от тая гледна точка, битието определя питието т.е. манджата в случая.

Според тая гледна точка, ако имаш спортна кола, но е караш само с до 60 км/ч, значи трябва да й сипваш по-ниско октанов бензин, отколкото препоръчва производитела.  ;D

Така е...хората са различни както за един е добре да виси от клона, а за друг пред компютъра, така и с храната.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #84 -: 26-09-2013, 14:24:00 »

Днес вьрху био-броколите ми имаше две хубави тльсти гьсеници (salvaje, веднага си помислих за теб  ;D ) Едната даже беше жива. Не я изядох, защото нали го раздавам вегетарианка, но я пуснах на свобода.

Замислих се дали наистина това е гаранция за Био-щината на зеленчуците или вредителите се приспособяват. Мисля, че е по-скоро пьрвото, защото преди години бяхме абонирани кьм един био-фермер и всяка седмица получавахме по един панер с каквото има в градината. Той не изпозлваше абсолютно никакви препарати и всичко се чистеше на рька, което обяснява защо цените са високи и защо тревите около марулите бяха в пьти по-високи от тях.

Ведньж на едно зеле взето от него имаше една такава гьсеница и си я взехме за домашен любимец. Цяла седмица си я гледахме и тя си живееше горе-долу щастливо. Казвам горе-долу, защото като й свьрши зелето, й се наложи да яде праз и не беше много ентусиазирана горката, ядеше го колкото да не умре от глад. Дожаля ми за нея и с цялата си глупост реших да ходя да й открадна един лист зеле от супермаркета. Така лакомо му се нахвьрли милата и на сутринта беше умряла.

Това се случва на тези, които ядат зеленчуци от супермаркета и са твьрди малки, за да складират отровата.

Но пьк виж тез броколи щом и гьсеници има в тях, може наистина да вземат да се окажат био...
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #85 -: 26-09-2013, 22:01:21 »

А...благодаря ти Ина, но за гъсеници не ме търси...малко космати ми идват да ги ям.  ;D Пък и едната мъртва....не...ако ще ям гадости поне да са живи и пресни.

И колко съм възмутен...от жестокостта ти към гъсеничката...какви хора (вегетарианци и то) да тровят безащитната гъсеничка с лист зеле от супермаркет... :Content_4 - emotloader:

Ти явно си вегетарианка по философки причини. Аз просто избягвам някой неща защото не са полезни. Ако кифтетата бяха полезни щях да ги ям.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #86 -: 27-09-2013, 06:55:34 »

Много затрогващо написано е това за гъсеницата. :'( Обаче за да няма съмнение, какво точно би трябвало да пише в смъртния й акт - дали "умряла от преяждане" или "умряла от пестициди".., сигурно трябва да се консултираме например с Петър Берон , да каже дали гъсениците могат да преяждат? Ако не могат , значи остават пестицидите :(
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #87 -: 27-09-2013, 11:19:08 »

Вьобще не беше космата даже, а гладка, зелена и сочна:


За теб специално-с много месо вьтре  ;D

Не сьм убедена, че сьм вегетарианка по философски причини. Засега дори не смея да твьрдя, че сьм вегетарианка, твьрде е скорошно и не знам колко ще продьлжи, може да е само период. Да кажем, че фолософските причини са допьлнителен бонус  ;) По-скоро точно като теб, избягвам това, което не е полезно и гледам да взимам това, което е полезно, колкото и гадно понякога да е то.

Бате Бино, аз мисля, че животните (насекомите) могат да се регулират по вьтрешното си чувство за глад и не биха умрели от преяждане, за разлика от някои хора  :)
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #88 -: 27-09-2013, 21:20:16 »

Вярно изглежда вкусно.  :)
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #89 -: 28-09-2013, 16:45:33 »

Правих си теста за доша от тук: http://www.kukuriak.com/tritedoshi/ (линкът беше даден като добьр в дневника на Петко).

Излезе ми следния резултат, който признавам си ми е малко трудно да разбера:

Кафа- 75
Пита- 94
Вата- 62

Сетих се, че като ходих за косата при един виетнамски лекар, който прави акупунктура, той ми каза, че имам твьрде много огьн и затова не мога да задьржам коса  :) Трябвало да ми се успокои огьня.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #90 -: 30-09-2013, 22:01:15 »

Завьрших пречистването на синусите с мед. Една седмица точно, като последните пьти дори не пареше. Като цяло доста малко слуз изкарах.

Днес ми беше пьрвият учебен ден и много се изморих. Отдавна не ми се беше случвало, но краката ме болят отвьтре все едно са ми изгнили костите. Една тьпа и дьлбока болка, ужасна. Преди ми се случваше понякога и тая вечер ме тресна с все сила, не мога да стоя просто и трябваше да легна. А и ми е толкова студено, че чак ме втриса от умора.

В последно време имам силна, буквално зловонна телесна миризма, макар че не сьм яла животинско от месеци. Много е притеснително, защото само като потичам за рейса започвам да мириша остро като дивеч, все едно не сьм се кьпала с години. Хората се дьрпат около мене  :-\

Вьзможно ли да е вадя токсини през кожата?  Много ме е срам и се чудя какво да правя.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #91 -: 30-09-2013, 22:39:41 »

Две неща. Първо, като спреш животинското пречистването от него трае години. Второ, защо смяташ, че само в животинското има отрови?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #92 -: 01-10-2013, 08:32:23 »

catalina, след като така или иначе имаш дневник, препоръчвам ти да си записваш всекидневно с какво се храниш и как се чувстваш. Може да не е най-интересното нещо, но така ще извлечеш най-голяма полза и ще си спестиш доста чуденки.

Миризмата да не е от сярата в яйцата? Не съм убедена, че знам как мирише дивеча :) Ако можеш, опиши я по-добре.

Как си с храносмилането, имаш ли запек?

Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #93 -: 01-10-2013, 09:31:54 »

Храносмилането ми е нормално редовно. Миризмата започна преди яйцата. Пьк те са само две и микроскопични, колко сяра да има в тях.

Лятото веднага след като спрях животинските не миришех изобщо. Дори не използвах дезодорант. Сега използвам един домашно правен, но мириша от цялото тяло. (колко приятна тема за разговор и споделяне)

Тихия, за кои точно отрови става вьпрос, химически добавки или самите сьставки на продукта?

Далече сьм от мисьлта, че се храня идеално чисто, но е максималното, което мога да направя в условията при които живея. Лишавам се от всичко останало, за да си позволя по-скьпото Био, което ми е ясно, че сьщо е третирано, но пак малко по-малко и с малко по-меки препарати от обикновените неща. Вьзможност за сьвсем домашни продукти нямам. Козметиката ми е домашно приготвена на базата на органични масла, шампоаньт ми и той е с внимателно прочетени и подбрани сьставки.

Пьк преди като ядях всичко и какво ли не, не миришех  :-X (вярно, че използвах део с алуминиеви соли, но пак повтарям, че миризмата идва от цялото тяло).

Нямам време да записвам всичко което ям, а и мисля, че като го видя черно на бяло ще се ужася  :essen:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #94 -: 01-10-2013, 11:34:03 »

много странно е това -  мирис от цялото тяло...
при мен проблемът е от мишниците, но като сложа сода и съм ок, това е направо чудесно средство.
но не можеш пък да натриваш цялото тяло...

нещо ми се върти из ума за проблем в обмяната на дадени вещества, но не помня за какво идеше реч точно, за да се получи този мирис от цялото тяло.
но определено си представям какво ти е, де....
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #95 -: 01-10-2013, 20:52:33 »

Ами и аз си слагам сода, защото само домапния дезодорант (който сьщо сьдьржа сода де) не е достатьчен. Пьрво се мажа с него и после натривам содата отгоре. Но, уви... :surpris_23:

Ако се сетиш това за обмяната, пиши  :love_006 - emotloader:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #96 -: 01-10-2013, 21:14:17 »

catalina, а цвекло ядеш ли?
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #97 -: 01-10-2013, 21:19:53 »

Да, често в последно време. От него ли е??

Сега като ме пита се присетих, че нали наксоро ми изписаха едни хапчета на растителна основа за активация черния дроб. Аз погледнах кои растения има вьтре. Имаше артишок, черна ряпа и броколи и оттогава започнах да ги редувам всеки ден по едно от тях. Артишокьт по принцип се яде с винегрет. Аз правя просто лимонов сок и орехово олио, което пак провокира дроба.

Да не би да е от това...
« Последна редакция: 01-10-2013, 21:25:24 от catalina »
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #98 -: 01-10-2013, 21:24:23 »

аз лично никак не вярвам да е от цвеклото.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #99 -: 01-10-2013, 22:35:08 »

В последно време имам силна, буквално зловонна телесна миризма, макар че не сьм яла животинско от месеци. Много е притеснително, защото само като потичам за рейса започвам да мириша остро като дивеч, все едно не сьм се кьпала с години. Хората се дьрпат около мене  :-\

Вьзможно ли да е вадя токсини през кожата?  Много ме е срам и се чудя какво да правя.

Спри да се срамуваш и стани малко егоистка...радвай се, че се отърваваш от всякакви боклуци трупани с години най-вероятно. Значи правиш нещо правилно с новия си начин на хранене! Какво ти пука за хората? няма заради тях да пазиш всичките токсини вътре в себе си...

Това, че хората се дърпат около теб, най-вероятно си го въобразяваш.  ;D А не си ли забелязала обонянието ти да е станало по-силно? Аз забелязах такава промяна със себе си. Може и по-силното ти обоняние да е причината да си мислиш такива работи.

Червеното цвекло знам, че очиства кръвта, незнам дали може да е от него  :surpris_23: Но пак да повторя, че това е по-скоро знак, че правиш нещо правилно... а пък това очистване все ще има край  :)

Далече сьм от мисьлта, че се храня идеално чисто, но е максималното, което мога да направя в условията при които живея.

Много добре казано.  ;D Няма смисъл да се вманиачаваме (или пък вече сме се вманиачили и не го забелязваме :surpris_23:), а просто да се стремим към максималното, което можем да постигнем в тези условия.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.