Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159777 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #100 -: 08-04-2010, 21:26:33 »

Вики, слагай още подобни размисли и тук, много ми е приятно да те чета.  :love_026:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #101 -: 09-04-2010, 08:04:13 »

 :kisss:Рими из листата пожълтели.
Романтични; неприлични; бели...
Тромави; изящни; всеобхватни;
магнетични и неадекватни.
Отзвучали спомени за срещи,
спомени за остарели вещи.
Поизтъркани житейски цели.
Ереси, в мастило оживели.
Как да изразя света ви сложен,
многозначен, във тефтера вложен?
Да достигна вашите предели....
- Я па тая, мътните я 'зели!


Ей ви- това е нейно!!!
А от мене едно гоооооооляма БРАВО!!!! :flowers2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #102 -: 09-04-2010, 10:52:20 »

Много ми хареса! Браво!  :flower:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #103 -: 10-04-2010, 11:59:36 »

Благодаря ви, мацки! :thankyou: :flowers2:

При мен всичко е наред, но тия дни (очаквано) ми се струпа адски много работа. Ще пиша, когато мога, но да не се чудите, ако взема да изчезвам, или да влизам по-рядко. Ох, броя си оставащите работни дни - 22 са и ми се виждат много  tooth :Content_4 - emotloader:.

Иначе менюто е както обикновено - фрешове, плодове, салати, ядки и по-рядко зърнени и бобови. Тази сутрин пих фреш от морков, по-късно и 1 чаша накиснати сушени череши и боровинки  :Appetit_17:.
След малко ще си правя за обяд салата (домати, краставици, маслини, лук и маруля) с 1 шепа сурови орехи.
Движение - днес досега само асани, 1 час. Ходенето пеш си го има, разбира се, но след разходките из гората около Великден, сега ми се струва далеч неудовлетворяващо  :'(. Но какво да се прави!
Горна и Търново са си на същото място, а сякаш останаха някъде много, безкрайно далеч... Още не мога да се пригодя напълно към тукашната лудница  :-\. Преди 2 вечери прекарах една безсънна нощ - ей така, не можах да заспя и толкоз. Въпреки че си бях изпила чайовете, плюс разни менти-глогове-валериани или пацифлори, които пия от време на време за релакс преди лягане... След като дълго се мъчих да заспя, накрая станах и цяла нощ върших дневни занимания... после как съм била на лекции, м`ани м`ани  :Dormir_13 - emotloader: tooth.
Вероятно трябва да мине известно време, да се нагоди организма, какво да се прави.
Хайде чао засега на всички и приятна събота и неделя! :love_006 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #104 -: 14-04-2010, 16:05:18 »

Здравейте!
При мен в момента е доста напрегнато, нямам време да се обърна... В момента работя по един проект, който трябва да финализирам, жива-мъртва, до края на седмицата и е "мама си трака"  :weight_lift: :Confus_3:. Дотук съм написала 14 страници, трябва да са поне 30! И все се сещам за един класически български филм, в който млад и кадърен зъболекар си търсеше работа като бояджия. "Ти някога боядисвал ли си?" "...Да, великденски яйца..." - "Ставаш!". И аз така  tooth. В момента дупки пробивам всякакви, но само в научно-проектов аспект; пиша некви "шменти-капели" и проценти-менти, често повече от необходимия брой, но все още катастрофални последици няма. Остава ми малко работа по теоретичната част и слагане на отговори от интервюта и анкети, после редакции и още малко процентни-менти  :Confus_3:.
Б*си, искам вече пак да съм си в Горна! :surpris_25:

Менюто днес - сутринта 1 фреш морков и смачкани на пюре два банана. На обяд - 3 ябълки (по една през час); към 4 шепа ягоди; около 19 мисля да приключа за деня с фреш от грейпфрут. Тия дни съм само на плодове, защото се каня да правя чернодробно пречистване (на 28-ми е пълнолуние), крайно време е, откога се каня. Та затова е най-хубаво 2 седмици да съм на плодове, хем и червото ще прочистя (не ми се прави Шанк Пракшалана, скоро правих. Евентуално може да включа от време на време клизми).
Та това е около мен, скъпи мои, стискайте палци да приключа скоро с досадната работа. Хайде до скоро и успехи всякакви на всички! :flowers2:
« Последна редакция: 14-04-2010, 16:10:37 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #105 -: 14-04-2010, 16:09:55 »

Здрасти Вики  :love_026: тоя филм беше " Специалист по всичко" много хубав  :Content_22:

а за чернодробното недей бърза, нали скоро прави пет дни сухо гладуване  :)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #106 -: 14-04-2010, 16:21:56 »

Здрасти Вики  :love_026: тоя филм беше " Специалист по всичко" много хубав  :Content_22:

а за чернодробното недей бърза, нали скоро прави пет дни сухо гладуване  :)

Правих, Дани, но от тогава все пак минаха 10 дена... До пълнолуДието - още 2 седмици... И през това време, за голямо съжаление, пада такова мрънкане/врънкане/псуване/мърморене от моя страна, все едно са били поне 3 месеца  :-[ :-\. А точно черния дроб събира най-много негативната психична енергия. Затова ми се ще да го прочистя... Разбира се, най-добре би било да не се нервя толкова, ама как да стане  :(. (Знам, Петко - като ходя на йога при Рашко, разбрах вече! :D Малко ми е далеко Пловдив, но може... някой ден!)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #107 -: 16-04-2010, 21:57:15 »

Според българската енциклопедия на братя Данчови, думата статистика е от гръцки произход и представлява наука, която има за задача да събира и групира методически данни от обществен характер, поддаващи се на цифрови пресмятания  :Confus_34:.
Всеки Божи ден по националната телевизия статистиката ни представя данни за здравословното състояние на нацията ни. Според същата статистика, всеки втори българин има високо кръвно налягане, една трета от народа ни има проблеми с психиката, всеки четвърти е с разширени вени, петият българин се радва на хемороиди, а само една десета гостоприемно е приютила в себе си вируса на хепатит. :surpris_23:
Аз съм от тая, гореспоменатата една трета, дето се е чалнала.  :Confus_3:
В заведението, където се лекувам, на регистрационния ми картон пише: "Начална форма на параноидна шизофрения, причинена от много гледане на българска телевизия  :surpris_22:. Рекламите са й внушили, че има простатна жлеза и трябва да взема "Простанол". Понякога се появяват признаци на агресия спрямо някои телевизионни водещи, като проф. Юлиан Вучков, Слави Трифонов, Азис и т.н  >:(. Периодически отказва да посещава санитарния възел, под предлог че "Биг Брадър я наблюдава"  :whistling2 - emotloader:, а на няколко пъти хвърля твърди и обемисти предмети по телевизора на диспансера, който е подарен на заведението от пациент, бивш участник в шоуто "Море от любов"  :love_006 - emotloader:, но провалил предаването, като се влюбил във водещата Наталия Симеонова"  :flowers2: :love_007: :thankyou: :heart_2:.
Преди да ми открият душевното разстройство, се движех с една женска компания, която въздишаше по Бойко Борисов ("най-секси мъж в България"); дамите гледаха с опиянение Слави Трифонов, Азис и професора с изкуствените зъби. Подражаваха на Гала по прическа и тоалет и съжаляваха, че не могат да вземат участие в нейното шоу, защото никой не ги канеше.  :surpris_25:
А сега тук е тихо, не ни разрешават да гледаме телевизия. Понякога, когато профайлърите отсъстват, санитарите (част от тях, бивши пациенти) ни пускат по някое криминаленце.
"Литъл систър" - така ме знаят... Не си пиша името, защото може да ме отвлекат и да ме накажат с предаванията на Вучков, Трифонов и компания, или да ме измъчват с чалга и после отново да ме вкарат в диспансера  :-X.
Отивам да си пия лекарствата... И нито дума, че сме разговаряли - Биг Брадър вижда всичко!!! :police:

из "Размисли на една параноичка"
« Последна редакция: 16-04-2010, 22:30:18 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #108 -: 16-04-2010, 22:37:03 »

  tooth  tooth  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #109 -: 17-04-2010, 06:27:07 »

Аз съм учила Статистика. Много добре знам за какво става въпрос, каква манипулация на резултати, напасване и неточни изчисления са там tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #110 -: 17-04-2010, 07:23:18 »

Вики, много забавни размисли имаш! :D
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #111 -: 21-04-2010, 09:16:13 »

Най-после приключих с проекта (йе йе йееее! ;D). Вчера го изпратих по мейл, ама днес ми пишат, че трябвало лично да го занеса където и на когото трябва  ???. Аз да`н съм куриерин? >:( Що направо не ми дадат и оценката да си напиша сама? Както и да е...
Днес малко по-късно си пътувам пак за Горна - тази седмица отсвирих училището  :whistling2 - emotloader:. Очертава се малко номадски живот, напролет с гугутките пак  :Content_22: :peperudi:.
Лека и успешна седмица на всинца ви! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #112 -: 23-04-2010, 19:31:40 »

Привет на всички  :flowers2:. Айде, аз отново да нафлудя форума  :whistling2 - emotloader: tooth.
При мен всичко е супер в момента, по простата причина, че пак съм си вкъщи и далеч от "Голямото село". Пак си правя разходки, дълги планински преходи (които страшно много радват душата ми, но порядъчно е**ват мамата на краката ми  :laugh:) и не мога да се нагледам на природата. Люляците са цъфнали; всичко се е раззеленило, птички се надпяват... А най-хубавото е, че няма много хора, понеже сега е работно време  ;D.
Е, за мен не е много работно... Още не мога да се наканя да седна да уча като хората... Тази вечер, волю-неволю, ще си седна на долницата да почета, щото другата седмица имам 2 теста и със сигурност ще ни съдерат от работа  >:( :(.
Менюто ми нещо стана много оскъдно - все нещо не ми се яде и все карам само на плодове и сокчета... Само онзи ден, преди да хвана влака за насам, любимата настоя да направим прощален обяд в заведение и взех, та изядох една пица (вегетарианска, но със сирене). Е, здраве да е - за сметка на това вчера и днес съм почти изцяло на вода и плодчета. Чернодробното ще го правя по пълнолуДие (май другата седмица се пада).
Майка ми си направи Шанк пракшалана миналата седмица и сега ще прави и чернодробното. Разбира се, 80% е моя заслугата, че се зариби  8) ;). Това ще й бъде второто... Първото го направи миналото лято и всичко си стана на 6. Да му се невиди, не знам що при нея винаги се получава, дори и да не спазва и наполовина точно указанията - аз поне 2 седмици преди чернодробното не смея да хапна нищо различно от плод, салата и ядки; пия минимум 200 мл зехтин; слагам грейката от ранен следобед и я държа цяла нощ... Наш`та яде хляб и сирене, пие съвсем малко зехтин и въпреки това всичко й се получава като по учебник  :o. Еми явно си е до организъм.
Хайде, толкоз засега - отивам да се трудя. Трябва и да се работи от време на време, стига само хаос ;D. До скоро!
« Последна редакция: 23-04-2010, 19:34:53 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #113 -: 23-04-2010, 20:59:16 »

Хехе, добре че ти няма нищо от пицата. В прочем как се осмели? Аз тия дни карам все на плодове и сокове и ако вечерям нещо по-хранително ми става зле.
Ученето хич не ми е проблем да ти кажа - от няколко прочитания по 15 минути си запомням каквото трябва. Е, предпочитам да си чета книжки ама...Тежи ми самата обстановка и система, не тестове, изпити, контролни и т.н.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #114 -: 23-04-2010, 21:29:58 »

Обикновено гледам да не се "осмелявам" за нещо - в смисъл, или го искам, или не. Ако наистина ми се иска да "кривна от пътя", правя го с радост и без да мисля за потенциалните опасности (е, слава Богу, не ми се случва често), а после спокойно си се връщам към разумното хранене  :)... Да чукна на дърво, досега в такива случаи нищо ми е нямало.
Ученето и на мен не ми тежи, когато просто си седна и си прочета нещата, всичко е точно, но проблемът е, че понякога не ми се и сяда  :-\. Особено когато мога да си прекарам времето и по много по-приятни начини  :peperudi:. Като съм в София, просто си сядам и го правя, така и така нямам кой знае колко по-съблазнителни развлечения. Не и такива, които да ме разсеят от гадни мисли и проблеми за достатъчно дълго - логично де, то ако имаш толкова приятни занимания, как аджеба въобще ще си губиш времето с лоши мисли? :Content_4 - emotloader:
Най-голямото успокоение ми е, че след 4 работни седмици се приключва - последен семестър  :Content_22:. Сесията не ми тежи, ама въобще, нито държавния... Е, сигурно няма да е манна небесна, но тогава ще му мисля.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #115 -: 25-04-2010, 10:28:25 »

 ::) Вики...и на мен ми остава малко ..последен семестър, и ми е толкова хубаво, така си живея в настоящето и му се радвам  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #116 -: 25-04-2010, 11:12:25 »

::) Вики...и на мен ми остава малко ..последен семестър, и ми е толкова хубаво, така си живея в настоящето и му се радвам  tooth
На мен, пък, не ми пука. Остава ми един месец и аз не знам какво ще правя. Не му и мисля - то на нас лудите ни е лесно. Всъщност, положението ми никак не е леко, но...като дойде време ще видим как ще се спасяваме.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #117 -: 25-04-2010, 16:09:06 »

::) Вики...и на мен ми остава малко ..последен семестър, и ми е толкова хубаво, така си живея в настоящето и му се радвам  tooth
На мен, пък, не ми пука. Остава ми един месец и аз не знам какво ще правя. Не му и мисля - то на нас лудите ни е лесно. Всъщност, положението ми никак не е леко, но...като дойде време ще видим как ще се спасяваме.

Боже и на мен така не ми се учииии... аз още не съм студентка /нямам търпение де, по догодина-в Милано или Париж, мисля :Content_22:/, ама имам толкова много контролни и изпитвания, че само като се сетя и лошо ми става  :Confus_3:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #118 -: 25-04-2010, 20:04:49 »

Стискам палци, момиченца-кокиченца ;). Като ви гледам дневниците и постовете, вие по принцип сте си за пример, на фона на общата маса от нашата възрастова група (разбрах, че сме връстнички, повече или по-малко), та е в учението не вярвам да имате проблеми в дългосрочен план  :fluretaa: :).
Аз съм си още у дома и още в пълна хармония  :love_028:.
Все така не ми се учи и все така не ми се стои на закрито  ;D.
Днес вземах, та си направих Пракшаланата - да ме пита и мене някой защо  :surpris_23:. Не искам да се вманиячавам, но някак просто ми се прииска да се изчистя. Стана добре, захраних си се както трябва с ориз... Странно, че този път изкарах доста малко като количество и много бързо взе да излиза чиста вода... Дали съм чак пък толкоз пречистена? :whistling2 - emotloader: :Content_4 - emotloader: Повече го отдавам на факта, че последните дни нещо го ударих на твърде малко ядене, главно поради ходенето по горите.
Във вторник съм пак в лудницата, а в сряда имам некъв тежък тест... Засега не съм се закахърила много - ще ке кахъря, като си видя резултатите  :D.
« Последна редакция: 25-04-2010, 20:11:41 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #119 -: 26-04-2010, 20:27:33 »

Не вярвам някой тук да не помни култовата реплика от сериала "Ало, ало" - "Слушайте внимателно, няма да повтарям!"  ;D. Самата аз често я употребявам, както и повечето хора, но никога не съм си правила труда да вникна по-дълбоко в тези думи... Затова сега взеха да ми бръмчат в главата разни разсъждения за общуването, и най-вече за чуването.
Да започнем оттам как все по-малко чуваме това, което ни казват хората срещу нас. Дори на моменти тотално отказваме да вникнем в техните думи. Дали причината е, че вече сме си самодостатъчни и нямаме нужда да се вслушваме в казаното от околните? ??? Или сме започнали да общуваме на толкова различни езици, че трудно стигаме до същността на изказа... Не намерихме ли прекалено много заместители на живия контакт, на възможността да гледаме в очите човека, с когото говорим? Или заложихме на по-лесните начини... Всеки сам може да потърси отговори, валидни за него.
Лично аз страдам от все по-трудната комуникация между хората. Да не говорим, че все повече проблеми произлизат от лошата комуникация, или липсата на такава. Ако търсим примери във взаимоотношенията между двама души и провалите, дължащи се на липса на общуване, то те са много. Според проучвания, причина №1 за разводите е, че двойките просто са спрели да общуват. Може би това е една от съществените причини, поради които напоследък на хората им е толкова трудно да изградят пълноценна връзка. Същото важи и за деца и родители, братя и сестри и т.н... Все по-малко говорим, когаго вечер се приберем вкъщи, и все по-често избираме компанията на телевизора или компютъра, или пък сме прекалено изморени от натоварения ден и предпочитаме да се усамотим с мислите си. На работа/училище/в офиса се притесняваме да не би това, което ще кажем, няма да бъде използвано срещу нас, или пък че някой ще изтълкува погрешно думите ни и това ще има лоши последствия... Куп примери за липса на чуваемост и комуникация и също толкова за проблемите от това. Добре де, ама нали човекът е социално животно, нали за да се развива и усъвършенства, има нужда да общува и да обменя мисли с други като него? Поне допреди време такова беше популярното схващане по въпроса... Или вече не е така? :surpris_23:
« Последна редакция: 26-04-2010, 20:30:30 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 23 запитвания.