Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159894 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #180 -: 15-05-2010, 22:04:29 »

Според лунните цикли, Намаляваща луна и Новолуние са най-подходящи за пречистване.
Няма ли да ти пада кръвното от глад? Ниското кръвно пречи много на концентрацията. Плодовете и соковете, пък, те опияняват и прекалено те "издигат" за учене.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #181 -: 16-05-2010, 16:21:04 »

Странно, аз пък съм чела, че през първа и трета лунна фаза организмът се свива и задържа шлаките, но пък задвижва по естествен начин жизнените процеси, затова ако ще се захранваме, е по-добре да го правим тогава. Обратно пък, през втора и четвърта, се пречиства по-лесно. Най-ефективно е гладуване или пречистващи процедури (черен дроб и т.н.) точно преди и 1 ден след пълнолуние. Абе, иди ги разбери...
Може и да ми пада, но предишната сесия пак така гладувах на вода, пък не съм забелязала кръвното да ми пречи на ученето... По-проблемно беше рязкото ставане от стола или леглото (след първата седмица), щото веднага ми се завиваше свят, но обикновено като изпия 1-2 чаши вода или направя малко леки упражнения, ми минава.
Е, май от другата събота ще започна, че първо да се наситя на черешите  :whistling2 - emotloader: :essen: :Cherries.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #182 -: 18-05-2010, 19:23:31 »

Днес съм пак в лудницата... Гневна съм малко - меееко казано  :whistling2 - emotloader:.

За съжаление не съм вече толкова сигурна, че при мен нещата ще свършат добре  :surpris_23: - днес имах едно контролно и малко се попрецаках като просто предадох празен лист, явно не бях достатъчно подготвена. Това означава, че не съм си взела предмета и сега трябва да си търся дата за ликвидационната сесия - точно преди държавния. Това пак е добър вариант, не ми проваля завършването, но просто го отлагам, вместо да ми се маха от главата :). Пак така днес ми писаха 6 по методика почти без да съм си мръднала пръста - 6-ица и 2-ка в един ден, егати контрастът!

Плюс факта, че съм станала в 3 и нещо през нощта, за да гоня най-ранния влак за Голямото Село и общо взето цял ден съм търчала по задачи и съм писала и чела разни работи като изоглавена, денят стана доста напрегнат и май скоро ще отивам да спя, че имам даа наваксвам  :Dormir_13 - emotloader:.

Менюто беше - 3 ябълки и 1 банан по влака; към 10 у нас - 1 купа ягоди, за мое учудване, вкусни; 14.30 - 1 вегетариански дюнер със соеви филенца (може и да не е най-здравословното възможно нещо, но пак е по-добре от пица или кебапчета... и все пак е вкусно  :Appetit_17:); 19.00 - фреш морков. Спорт - ходене пеш, търчане по задачи и скубане на коси... от утре може да добавя и скубане на чужди коси + ръкопашен бой  :police: :weight_lift:. Хора, стискайте палци да се приключва по-скоро и да не ми се провали работата баш накрая... Дано и този тъп предмет, дето оставих сега, да успея да го взема преди държавния! Ако трябва за доцентката да приготвя предварително нож, отрова, пистолет, бъчвичка
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #183 -: 18-05-2010, 19:24:39 »

... дамаджана, две живи агнета, или каквото дойде, само и само да не ми виси  tooth.
Ох, айде стига съм говорила глупости. Лека ви нощ и до скоро! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #184 -: 20-05-2010, 15:13:16 »

Добра среща!
Днес определено съм по-добре във всякакъв план, та по-малко ще се оплаквам  :whistling2 - emotloader: tooth.
За онзи предмет, дето го пропуснах, ми провървя - отлага ми се за юни месец, но поне няма да ми провали завършването и ще имам време да се подготвя, докато уча и за държавния. Това си беше най-перфектният вариант (особено при положение, че с чудовищата в нашата специалност, опцията с дамаджаните, бъчонките и живите агнета просто отпада като художествена измислица  :laugh:). Утре ми е последен ден от семестъра - йе йе йе йееееее  :sorcerer - emotloader: :thankyou: ;D. Имам само едно контролно, за което не може да се каже, че съм идеално подготвена, но то не е от решаващо значение, така че и в най-лошия случай - 5, а не 6 за семестъра... е, ще го преживеяя някак  tooth.
Резултатите от изследванията на майка ми вече са факт - слава Богу, няма нищо обезпокоително, всичко е наред  :Content_22:.
Днес менюто ми беше:
7.00 - череши и ягоди (не пиша грамаж, защото си нямам и представа колко са, абе, достатъчно, за да ми тръгне супер денят  8) :Cherries)
11.00 - ябълка (огромна)
14.00 - фреш портокал
Преди малко за първи път си направих суров сладолед по тази рецепта http://www.zemianazaem.com/archives/173 . Да видим какъв ще е резултатът ;).

Другата събота имаме абсолвентски бал... Е, по-точно другите имат, защото аз се отказах, няма да ходя :). Така преди няколко години не отидох и на абитуриентския - превърна ми се в запазена марка май  ;D. Няма кой знае каква причина - просто не ми се занимава, не ми се губи време, което мога да си почивам или да уча (и в двата случая по-добре), плюс това че много от хората, които ме интересуват, няма да са там, а само разни индивиди, които понасям някак трудно... Защо трябва да си късам нервите? Ама, ще кажат някои "това събитие е веднъж в живота ти" - е, и? То всеки ден е веднъж в живота ни, но това не значи всеки ден да харчим луди пари за заведения и алкохол и да се правим на маймуни с тоалети и гримове  :). Ще ми бъде интересно да видя как са се омаскарили колегите, но някак си повече предпочитам от снимки после, отколкото наживо, сред тях... Плюс това, тази вечер няма да ни е последната заедно - не живеем вече в 60те-70те години, когато ако не си разменят хората домашни телефони и адреси, после - край. При сегашните модерни технологии, можем да си се виждаме и чуваме всеки ден, при желание; а и тази така наречена "последна вечер" ще бъде пълна лудница, при която не се знае кой с кого и колко ще може да поговори изобщо.
Въобще, не мога да разбера защо беше цялата тая неколкомесечна суетня и разправия покрай въпросното събитие - триста пъти колегите спориха и се разправяха в кое заведение да бъде и на коя дата. Накрая почти щяха да си издерат очите... и за какво? ???
Изобщо, интересно ми е вие какво мислите за тези толкова прехвалени събития (независимо дали става дума за абитуриентски балове, сватби, юбилеи или каквото и да е), и защо често се получава "много шум за нищо"?
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #185 -: 20-05-2010, 15:21:03 »

Вики, и аз хич не ги обичам тия събития. На бала си ходих едно време(не искам да си спомням как изглеждах  tooth), а висше не успях да довърша. Аз по принцип и рожденния си ден дори не обичам да празнувам и не го празнувам отдавна  :Content_22: Но по възможност гледам на този ден да съм на почивка край морето, това ми е празника на мене  :peperudi:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #186 -: 20-05-2010, 16:00:39 »

Такива събития по-добре да се пропускат. Никакъв смисъл не виждам в цялата тази суетня  :surpris_23:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #187 -: 20-05-2010, 16:35:34 »

Вики, аз дори и не се замислям дали да ходя на абсолвентски бал. Много ми пука кой какво щял да си помисли. Не мога да вися цяла нощ в някоя кръчма, да им слушам чалгите и пиянските простотии. Не са за мен такива "събития".
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #188 -: 20-05-2010, 16:38:26 »

Защо  кръчма ,чалга, пиянски простотии ? Може да е приятно ресторантче , приятна бекграунд  музика и смислени разговори , хубава храна ... или просто учебната ти среда е ниско качество ?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #189 -: 20-05-2010, 16:43:37 »

Защо  кръчма ,чалга, пиянски простотии ? Може да е приятно ресторантче , приятна бекграунд  музика и смислени разговори , хубава храна ... или просто учебната ти среда е ниско качество ?
Доста ниско качество. Не са лоши като хора, но сме като от различни планети.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #190 -: 20-05-2010, 16:49:34 »

Ами пази се от такива хора , влияят лошо на развитието на човек , аз например се обграждам със себеподобни и ми е добре :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #191 -: 20-05-2010, 16:52:04 »

Ами пази се от такива хора , влияят лошо на развитието на човек , аз например се обграждам със себеподобни и ми е добре :)
Аз и това винаги съм правила. Все ме обвиняват в надменност и гордост, а други 100% ме мислят за пълна откачалка. Но на кого му пука, хората сме различни и сме длъжни да поддържаме добри колегиални отношения, но дотам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #192 -: 20-05-2010, 17:01:00 »

Брееей, радвам се, че има толкова единомислещи тук  :love_007: :Content_14:.
Томи, ние пък сме на другата крайност - ресторантът непременно трябва да е скъп и помпозен, алкохолът - марков, партакешите - фирмени (и от кичозни по-кичозни), оркестър, ди-джей, после дискотеки и какво ли още не... Ненужно, досадно и скъпо удоволствие. Предпочитам с тези, с които сме близки, да се съберем в Докторската или в кварталното кафене, стига само да се видим. Ама нашите хора направиха от това някакъв световен въпрос - и това донякъде ми уби желанието, иначе преди може би бях склонна да се прежаля  ;).
Хич да не ти пука какво мислят едни, важното е, че други те уважават (а който не - няма вкус  ;D).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #193 -: 20-05-2010, 17:42:02 »

последната заедно - не живеем вече в 60те-70те години, когато ако не си разменят хората домашни Изобщо, интересно ми е вие какво мислите за тези толкова прехвалени събития (независимо дали става дума за абитуриентски балове, сватби, юбилеи или каквото и да е), и защо често се получава "много шум за нищо"?

аз такова нещо като абсолвенстки бал не знаех че се прави сега. Леле колко съм стара  :o
На абитуренския си спомням много тъпо, тая надпревара за тоалети, коли и подобни, снимки и запиване... завърши само с едно хубаво пожелание на таксиметровият дето ме прибра у дома вместо лека нощ или хубав ден човекът ми каза  "хубав живот"  :Content_14: и това само беше забавното в цялото мероприятие.
На сватба на други обичам да ходя... на моята присъстваха само родителите и най добрите приятели, 12 всичко, а аз толкова несериозна булка бях, че се спретнах с една семпла къса черна рокля и букетче жълти рози. Те майка ми и свекърва ми веднага се усетиха сродни души като ме видяха  tooth... и без това си пореваха и само дето им дадох още един повод.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #194 -: 20-05-2010, 17:55:37 »

На абитуриентския ми бал не бях с моя клас и даскало. 4 години от живота ми прекарах насила в това училище, в коренно различна среда. Претърпях много огорчения, много нерви потроших. Изобщо бях сърдита на себе си, че позволих да се забия там по съвет на родителското тяло.
Празнувах с тогавашните ми най-добри приятелки от основното. Къса коса, лек грим, сако и панталон. За мен това си беше доста бунтарско. :) Изкарах хубаво, не съжалявам.

Абсулвентски бал не съм имала. Даже не знам колегите дали нещо са правили изобщо, не ме вълнуваше. Аз тогава си имах други грижи и терзания. А и бях прекъснала 2 години след 1-ви курс. Като възобнових студ. си права с много малко народ си паснахме. Иначе майка ми ми е разправяла хубави неща от този бал. Но тогава е било друго и различно.

Сватба не съм имала. И никога не съм искала да бъда булка. С мъжа ми живяхме 4 години на семейни начала. Наложи се да подпишем заради документите за Канада. Беше един петък. Бяхме само ние с дъщеря ни и двама свидетели. Още щяхме да сме без брак, ако не бяха документите.

« Последна редакция: 20-05-2010, 17:57:20 от Вери »
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #195 -: 20-05-2010, 18:00:02 »

ОО, ама аз на абитурентски ходих. Да не разплаквам мама (то тя после пак се вайка де). Единствената с панталон, без грим tooth
В 22 часа вече бях толкова пияна,че съм спала до 3-4 часа при мъжо да не се прибирам да се излагам пред нашите. Събудих се и се прибрах. Толкова :Content_4 - emotloader:
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #196 -: 21-05-2010, 10:17:32 »

Рибке, абсолвентският бал е нова "традиция" (или нова мода), скорошна - доскоро и аз не знаех, че съществува  tooth. А сватбата ти май е била точно идентична с тая на нашите - май не всяка жена "мечтае да е булка", както гласи популарният мит  ;).
Томи, аз на бала си отидох в Гърция с приятели - супер беше (по това време там не беше суматоха, както сега), вярно че струваше малко повече, но поне си изкарах готино, а нали това е цялата идея  :). По-късно дори приятели от випуска ми споделиха, че не съм изпуснала кой знае колко и даже, че сигурно съм прекарала по-добре от тях  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #197 -: 21-05-2010, 18:23:52 »

Вики, как ще е нова мода/традиция?! Майка ми е завършила 74-та сегашния икономически и са си имали абсолвентски бал. Официален и организриан като абитуриентския.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #198 -: 21-05-2010, 18:34:16 »

Майка ми също са имали абсолвентски бал. Тя не е могла да отиде и още й е гадно. Не е бил толкова официален, нито толкова помпозен като абитурентските цигански сватби, но все пак е имало.

Ех, сватби. Бях на една и това още повече ме отврати и затвърди твърдата ми позиция срещу такива безсмислени в днешно време ритуали. Едно време е имало смисъл, но той се е изгубил безвъзвратно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #199 -: 21-05-2010, 21:42:49 »

Сериозно? Честно казано, наистина мислех, че абсолвентските са отскоро  :surpris_23:. При нас поне май само 2 випуска преди нашия са имали такъв бал... Но това може и да е по други причини - еми, явно и аз не съм в час много-много  tooth.
Едно от нещата, които най-много ме дразнят в цялата тая работа е именно "надпреварата" (Рибката много правилно си го каза) за коли, тоалети, ресторанти и заведения, че даже и кавалери/дами! А няколко дни преди въпросният ни прословут абитЮрЕнСки бал в гимназията се размятаха на тестета някакви "модни" списанийца (повече мязаха на пор*о такива  :-[), в които се даваха надълго и нашироко съвети на младите зрелостници какво трябва да носят, какви козметични процедури да си направят (задължително "икстенжън" на косата за момичетата и колла маска и антицелулит за момчетата  tooth) и най-вече колко пари да потрошат, в частност за продуктите от въпросното списанийце... Може би това окончателно наклони везните за мен в полза на не-отиването - егати, толкова пък да се освинва всичко, че да не остане и помен от оригиналната и иначе хубава идея на последната вечер... :-\
Томи, а последната ти забележка за сватбите ли беше само, или за браковете въобще? Не съм сигурна дали разбрах, а това са две различни неща... :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 23 запитвания.