Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159778 пъти)

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #120 -: 26-04-2010, 20:53:38 »

 :surpris_25:
мисля, че си много права Вики...а и не само ние мислим така..и честно казано си признавам за себе си, че понякога ми е мнооого по-лесно и приятно да общувам чрез интернет
една приятелка наскоро ми каза, че избягвам да гледам хората в очите...знам, че е така, дори го избирам, не искам понякога да виждам какво има в очите на някой хора, с които общувам, по различни причини, но се изненадах, че някой го забелязва
странна работа е..когато си обграден от толкова много хора, постоянно, уморен си от тях, от техните претенци към теб, и все пак намираш сили да ги погледнеш с любящ (а не лицемерен) поглед.
много ми е трудно, както и на всички..трудно ми е да слушам, защото сякаш е все едно и също това, което чувам...
и така..съгласна съм с теб, но мисля, че такъв е духът на нашето време, забързан и половинчат.
и само някой могат да го преодолеят
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #121 -: 27-04-2010, 02:32:42 »

Погледнете го така: дори и да мълчим, ние пак общуваме.  ;)
Иначе прекрасно разбирам, Вики, за какво си мислиш и пишеш.
Щурчо, не се вини, че не гледаш някой от събеседниците си в очите. Щом така го чувстваш...Аз също понякога го правя.
« Последна редакция: 27-04-2010, 02:35:42 от Вери »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #122 -: 27-04-2010, 11:18:20 »

Да не гледаш събеседника си в очите е меко казано неетично,да не кажа нещо по сериозно.
Проблема е в теб,не в събеседника,не се обиждай.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #123 -: 27-04-2010, 12:45:06 »

те някои събеседници ако ги погледнеш открито и с интерес съвсем се стряскат  :surpris_23:, толкова не са свикнали. така че рецепта няма, трудно е да уцелим веднага точния начин за общуване, точен за дадена натура и момент.
затова пък е и много интересно да наблюдаваме как се справят другите та и ние самите...не само вербално, но с цялата си личност, присъствие, жестове, тон и т.н (а това в нета го няма почти, затова на живо e по трудно, Shturcho  :) но си заслужава)
хей Вики, не се огорчавай, прави си експерименти с околните и с комуникацията, но без претенции за определени резултати...например един цял ден винаги казвай "да" на всичко ...или "не" на всичко. да видиш твоята и на другите реакцията, и как се променят нещата...
Или за ден казвай всяка мисъл но само истината както ти идва в главата, без компромис с прието ли е или не.
ще видиш куп нови ситуации и хората (не всички) ще "поемат" топката
 :kisss:
« Последна редакция: 27-04-2010, 14:01:47 от ribkata »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #124 -: 27-04-2010, 14:38:53 »

Аз винаги гледам събеседника си право в очите. Дори съм забелязала, че когато разговора е продължителен, събеседника ми започва да отклонява погледа. Незнам защо се получава така.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #125 -: 27-04-2010, 15:11:56 »

 :kisss:Браво!Браво!Браво!На всички ви! :flowers2:Много ме радвате, когато излезете от темите за манджите и влезете в такива ънтересни теми като ...мислене, чуване, общуване!!!Ееееееее, деца, знаете ли ,че точно това се има предвид когато се казва ,че са объркани езиците ни, защото сме тръгнали да строим Кулата към Бог!!!Дори когато говорим на един и същ език ,ние не се разбираме...защото влагаме различна логика/логос=знание/ в една и съща дума!!!А за каква Кула става въпрос...кой, кой ще ми каже...чекам...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #126 -: 27-04-2010, 15:45:30 »

и аз гледам хората в очите, никак не ми е приятно когато говоря с някой погледа му постоянно да е някъде другаде, а не към мен, това за мен е проява на неискреност, и отбягвам такива хора.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #127 -: 27-04-2010, 18:02:15 »

:kisss:Браво!Браво!Браво!На всички ви! :flowers2:Много ме радвате, когато излезете от темите за манджите и влезете в такива ънтересни теми като ...мислене, чуване, общуване!!!Ееееееее, деца, знаете ли ,че точно това се има предвид когато се казва ,че са объркани езиците ни, защото сме тръгнали да строим Кулата към Бог!!!Дори когато говорим на един и същ език ,ние не се разбираме...защото влагаме различна логика/логос=знание/ в една и съща дума!!!А за каква Кула става въпрос...кой, кой ще ми каже...чекам...
;D
Вавилонската
;)
а иначе, определено Не искам да гледам всички в очите. те са прозорец на душата, аз виждам твърде много неща понякога, които не искам да виждам.
освен това не искам и всички да виждат в мен.
комуникирам (използвам тази дума, а не общувам целенасочено, защото общуването е по-дълбоко) с много хора и цялата тази безпосочна енергия понякога ме изморява.
който издържа си е супер, аз по  цял ден съм сред много хора. за да оцениш човек ти трябва тишина, трябва ти време..трябва най-вече да можеш да избягаш от клишетата.

а за общуването по интернет- дори се чудех дали да започна с този форум, но идеята е, че ми трябват съмишленици, рамо във важните за мен неща..и това си замества някава липса в ежедневието..и затова е по-лесно така, това имах предвид.

иначе темата е безкрайна :)
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #128 -: 27-04-2010, 20:25:19 »

и аз гледам хората в очите, никак не ми е приятно когато говоря с някой погледа му постоянно да е някъде другаде, а не към мен, това за мен е проява на неискреност, и отбягвам такива хора.
Напълно съм съгласна с казаното, ако някой говори с мен, а очите му непрекъснато бягат някъде и не  поглежда в моите, изпитвам някакви съмнения към искреността и вниманието му и не ми е приятно.
Иначе общуването чрез нета има някои предимства, но за мен живият контакт е най-добър. Опознаването на човек изисква повечко време и различни ситуации, не става от няколко срещи само.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #129 -: 30-04-2010, 07:56:41 »

Много добро утро на всички! :kisss:
Благодаря ви за хубавите думи, съгласна съм с вас, в общи линии.
Утре ще правя чернодробното, нищо че пълнолуние мина - сега ми е най-удобно... Иначе онзи ден, освен плодове и салати, се възползвах и от две яйца (домашни, от свободни кокошки), които майка ми беше донесла отнякъде. Счупих ги, както си бяха сурови, и ги изпих - щом не са купешки, може. Ех, само ако се намираха такива и от магазина и на пазара...  ;D
В сряда имах едно гадно контролно, но важното е, че мина. Днес имам малко часове, а другата седмица е непълна, заради празниците - само вторник и сряда... След това пак си пътувам  :Content_22:.
И този семестър вземам стипендия - щастие! До завършване - още 10 работни дни само...

Вчера си говорихме с любимата надълго и нашироко в Докторската. Каза ми интересни неща... Жалко, че не мога да я убедя да вземе малко литература от моите (Кехоу, Норбеков, Естер и Джери Хикс...), защото и тя има много духовна - неизразходвана - енергия, която трябва да се насочи някъде... Но прекалено много се е вторачила в тривиалните неща :( . Накрая се разбрахме да й дам поне Ван Хелзинг - това ще й бъде много интересно, с разните там извънземни и масони; може би и продълженията.
Ух, напълно разбирам защо някои хора все по-често зарязват всичко в града и обществото, хващат планините и стават йогини или Тибетски монаси, а когато се върнат, никой не може да ги познае - станал на 80, ама изглежда на 40 и т.н... Иначе как, по дяволите, да седне човек да се занимава с нещата, които са му интересни и да се развива духовно, когато е на границата на оцеляването? ;(
« Последна редакция: 30-04-2010, 08:29:33 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #130 -: 30-04-2010, 08:20:15 »

Яйцата задръстват! Може да си хапваш,но да не мислиш ,че ти помагат. ;) :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #131 -: 30-04-2010, 08:32:51 »

Вики как ги изяде сурови тези яйца?
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #132 -: 30-04-2010, 08:41:15 »

Чела съм, че Тибетските монаси ги консумират от време на време (1-2 на седмица) именно по този начин - пият жълтъка, а белтъка изхвърлят... Някои хора пък го варят и ядат отделно - въпросът е, че като се обработи топлинно колагулира и прочие... За първо път правя такова нещо де, досега сурови съм пила само пъдпъдъчи, просто реших да пробвам  :). Естествено, ако не бяха домашни, а купешки, не бих се осмелила.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #133 -: 30-04-2010, 13:16:48 »

Купешките яйца май са по-безопасни. Или поне никой културист, който си прибавя сурови яйца към протеиновия шейк не се е заразил досега ;) Домашните винаги се варят по повече време, точно поради риска от салмонела. Кокошката като си живее свободно има съприкосновение с повече организми. Поне "познаваш" ли кокошките?
Яйцата ги ям много рохки, почти сурови, но съвсем сурови нещо не ми е мерак да ги пробвам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #134 -: 30-04-2010, 21:33:14 »

Скъпи Бенато и Томи, съгласна съм с доводите ви, само че бих добавила едно - да не ставаме фанатици на тема правилно хранене :). Смятам, че в известен смисъл всичко "задръства" и никога за никой продукт не можем да имаме сто процента гаранции. Съвсем наясно сме, че в наши дни всичко е толкова съмнително в хранителната индустрия, че има шанс да се отровим както от яйцата, така и от плодовете или каквото и да е друго. В такъв случай имаме основно две възможности - или зарязваме всичко, хукваме по горите или в Тибет и ставаме бретариянци/инеяди/слънцеяди; или живеем където сме си в момента и продължаваме да се храним, както намерим за добре, но задължително с нагласата, че това е добре за нас . Намирам за вярно, че дори боклук да ядем, ако е с положително мислене, става друго. Не казвам, че трябва всеки ден да се тъпчем с кебапчета и торти и да си повтаряме колко полезно е това за нас, но сигурно никой тук няма и да помисли за такова безумие  :D. Накратко - всичко може да се случи, само да не ни става навик ;). Как ги изядох сурови - счупих ги, изсипах ги в чашка и ги изпих; естествено, с пълното съзнание, че нищо лошо няма да ми се случи   :love_028:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #135 -: 30-04-2010, 21:35:17 »

Скъпи Бенато и Томи, съгласна съм с доводите ви, само че бих добавила едно - да не ставаме фанатици на тема правилно хранене :). Смятам, че в известен смисъл всичко "задръства" и никога за никой продукт не можем да имаме сто процента гаранции. Съвсем наясно сме, че в наши дни всичко е толкова съмнително в хранителната индустрия, че има шанс да се отровим както от яйцата, така и от плодовете или каквото и да е друго. В такъв случай имаме основно две възможности - или зарязваме всичко, хукваме по горите или в Тибет и ставаме бретариянци/инеяди/слънцеяди; или живеем където сме си в момента и продължаваме да се храним, както намерим за добре, но задължително с нагласата, че това е добре за нас . Намирам за вярно, че дори боклук да ядем, ако е с положително мислене, става друго. Не казвам, че трябва всеки ден да се тъпчем с кебапчета и торти и да си повтаряме колко полезно е това за нас, но сигурно никой тук няма и да помисли за такова безумие  :D. Обаче съм категорична, че къде-къде по-пагубна е мисълта "Това защо го изядох?!".
Накратко - всичко може да се случи, само да не ни става навик ;). Как ги изядох сурови - счупих ги, изсипах ги в чашка и ги изпих; естествено, с пълното съзнание, че нищо лошо няма да ми се случи   :love_028:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #136 -: 30-04-2010, 21:37:14 »

Вики, всъщност си много права. В мисленето е всичко. Това от което се нуждаем е да развием подсъзнанието си до такава степен, че то да контролира изцяло телесните функции. Това е пътят, храната е само начало, улесняващо неговото намиране.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #137 -: 01-05-2010, 08:02:00 »

Напълно съм съгласна с Вики! :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #138 -: 01-05-2010, 15:07:22 »

Имам в предвид ,че на пречистен организъм,подобна храна се явява силно задръстваща.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #139 -: 01-05-2010, 18:12:25 »

Днес бях на сокове - един от кисели ябълки сутринта; един портокалов към обед и един моркови + цвекло към 18. Вече турих възглавницата и след някое и друго време мисля да почвам с процедурата... Приготвила съм си орехово масло - мисля, че нямаше разлика, нали не е нужно да бъде непременно зехтин? :surpris_23: Просто на вкус ми е някак по-приятно.
Също така се опитвам да уча... Пиша курсова работа и си мисля с радост за другите три, които имам да правя  tooth. А, и се забавлявам най-искрено с опитите на г-дин Ортодоксалния да ме обиди на л.с.  tooth.
Божеее, колко... простотия има на тоя свят, Боже!  tooth :Content_4 - emotloader: (Прости му, Господи, то не е виновно  :kisss: :whistling2 - emotloader:).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.131 секунди с 22 запитвания.