Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206841 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #200 -: 21-02-2010, 11:11:07 »

И аз ще ходя на сауна и на масаж :D Много обичам. Само че преди това - йога! Днеска съм говорила вкъщи да си е "моят ден", защото бабите са тука и се възползвам максимално. Приятно изкарване, Деси!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #201 -: 22-02-2010, 09:56:03 »

Вал, ти съвсем си се поглезила-сауна и масаж! Сигурна съм че ти е бил притен деня! И аз си искарах добре.
Менюто беше:
8.30-зелен чай и портокал
10.30-банан
12.00-гранола бар
15.00-ябълка
17.00-шопска салатка с 50гр.гръцка фета

Днес започнах деня отново със зелен чай и един ананас! Беше много вкусен! :Appetit_17:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #202 -: 23-02-2010, 09:01:23 »

Деси, и аз съм на подобна диета - от време на време сирене и морски дарове. Та да се похваля - тези дни правихме фондю и си облизах пръстите направо. Трудно е да не се прекали с това нещо  :Confus_3:
макар, че убедих се отново - вкусничките неща, не винаги оставят приятни усещания в последствие. Но аз наистина прекалих  :Confus_3:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #203 -: 24-02-2010, 09:12:36 »

Рима, радвам се, че не съм единствена във форума, която си похапва от време на време сиренце или морски продукти. Обаче фондю никога не съм опитвала, а кашкавал не съм вкусвала може би от година и повече.
В понеделник менюто беше:
8.30-зелен чай и портокал
11.30-500мл.бадемово-бананов шейк, подсладен с фурми
14.30-ябълка
17.30-салата от краставица, чери домати, 1/2авокадо, царевица, слънчогледови поници, червен лук, лим.сок и зехтин
20.30-банан

Вторник:
8.30-зелен чай и портокал
10.30-банан
12.00-шепа сурови бадеми и стафиди
15.00-ябълка
17.00-салата винегрет /сварени на пара картофи, цвекло и моркови, магданоз, червен лук, зехтин и ябълков оцет/
Един път в седмицата ще гледам да включвам готвени сложни въглехидрати за да не пада повече теглото ми.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #204 -: 24-02-2010, 10:14:14 »

Кашкавал и аз не обичам. В началото като ставах вегетарианка, много компенсирах с кашкавал и съм си взела дажбата, така да се каже. Сега хапвам само домашно козе сиренце от българските възможни.

А фондюто се прави с грюер, апенцелер, реклет и ементал - 2 или 3 от тези по избор се стапят в бяло сухо вино и се добавя индийско орехче, съвсем малко черешова ракия по желание (забравих как се казва точно) сгъстява се с лъжичка царевично нишесте (ако се гони добра на вид консистенция) и това е. Може да пробваш някой път :Appetit_17:
Но по добре, недей! Опасно вкусно е
« Последна редакция: 24-02-2010, 10:16:24 от rima »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #205 -: 26-02-2010, 09:17:02 »

Рима, тази рецепта най-добре да не я пробвам. Аз преди ползвах кашкавал само когато си правех пълнозърнеста зеленчукова пица. Но повече от година не съм яла.

Сряда:
8.00-зелен чай със зелена енергия
12.00-плодова салата
17.00-сурова пица, гарнирана със сушени гъбки и кълнове от люцерна

Четвъртък: менюто е същото като сряда
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #206 -: 28-02-2010, 09:11:01 »

Вчерашното меню:
8.00-зелен чай и ананас
11.30-500мл.бадемово-бананов шейк с фурми
14.30-ябълка
17.00-2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове
20.00-банан
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #207 -: 01-03-2010, 23:39:50 »

Здравейте,имам въпрос-наистина ли тези водорасли АКВАСОРС са толкова хубави,тъй като имам възможност да стана дистрибутор и се чудя :Confus_34:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #208 -: 01-03-2010, 23:58:24 »

Скоро една приятелка ще почне да внася спирулина, отгледана в контролирани условия и обогатявана със селен в процеса на самия и разтеж....по това,което разбрах, аз лично бих си купувала от нея. Като я пусне на пазара ще ви обадя ;)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #209 -: 02-03-2010, 08:51:16 »

Atanassia, аз лично съм изпробвала доста от продуктите и съм доволна. Първоначално се регистрирах само заради натуралния прогестеронов крем и затова реших да изпробвам и други неща. Не са панацея, има на пазара вече и други добри фирми. Дори този месец си поръчах био спирулина от balevbio, защото си направих преценка, че е наистина изгодна. Пробвала съм и водорасли на лечител. Но ако не пробваш няма да разбереш. Аз лично реших няколко здравословни проблема.
Анджи, като започне да внася приятелката ти, се обади. Водораслите са може би единствената добавка, която едва ли ще спра да приемам.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #210 -: 03-03-2010, 16:27:30 »

desi, извинявай,че пак тук ще пиша,но можеш ли да ми кажеш,разбира се ако искаш де,какви проблеми преодоля чрез водораслите. Аз видях,че има програма за отслабване, а мен това мн ме интересува. Имаш ли някакво инфо на тази тема :surpris_23:  ::)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #211 -: 04-03-2010, 01:58:01 »

Деси, и аз те бях питала веднъж, но...извинявай забравих. Кажи ми точно имената на добавките пак, моля те които ползваш  и мисля беше казала и откъде да си ги поръчам. :love_006 - emotloader:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #212 -: 04-03-2010, 09:49:02 »

Здравейте! Причината поради, която реших да се регистрирам към Аквасорс беше единствено крем Moon rise. Това е абсолютно натурален прогестеронов крем, който се маже по тялото и помага за регулиране на цикъл, за регулиране на хормоните, предпазва от развитие на тумори и т.н. Аз пих много години противозачатъчни, понеже като тийнейджърка ми откриха поликистоза. Но впоследствие исках да ги спра и когато ги спирах се появяваше акне и цикъла ми ваобще не се появяваше. И ги почвах отново и така се въртях в омагьосан кръг. Чудех се какво да предприема. Началото на 2007 реших да ги спра окончателно и да дам на организма си достатъчо време, но се оказа че прогестерона ми е като на жена в менопауза и ми изписаха хормонален прогестерон за да ми идва. Докато септември 2007 се оказах с киста 6.6см. И пак ми предписаха 3 месеца лечение с противозачатъчни. Тоно тогава започнах да търся в интернет някаква алтернатива и попаднах на този крем. Реших да го пробвам и да не се занимавам с гинеколози повече. Като приключих тримесечното лечение започнах да се мажа с крема в началото на 2008г. Още на първия месец имах резултати. Едновременно с това приемах зелена енергия и есенциални мастни киселени. Изпрабвах и други добавки, но имах и друг проблем-хронична вагинална кандида, която установих, че противозачатъчните ми пирчиниха. Лятото на 2008г проведох лечение с пробиотици ацидуфилус и колактив /коластра/. И от тогава аз съм нямала проблеми с кандидата. Правила съм 2 пъти програмата лесно начало. Тя включва 2 вида пробиотик, ензими и водорасли АФА. Тя е за 1месец и изчиства организма на клетъчно ниво. За отслабване ти препоръчвам да започнеш с нея. Най-вече съм пила зелена енергия. Пробвала съм и други продукти т.е почти всичко за тези 2години и 2месеца. Но най-вече се радвам, че имам цикъл макар и не много редовен-между 35 и 50дни. Единствено проблема с кожата остава около цикъл. Но вярвам, че с течение на времето и с моя почти суровоядски режим ще се реши. Между другото този месец съм на алое вера и спирулина от съвсем други фирми.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #213 -: 05-03-2010, 16:07:37 »

Вал, забравих да ти отговоря, че тези добавки могат да се поръчат само чрез дистрибутор.
Тази седмица не съм писала менюта, но сега ще ги напиша. Новото при мен е, че включих алое вера и спирулина.
Понеделник:
чаша вода и 30мл алое вера
20мин.кростренажор
8.00-био зелен чай с 1грам био спирулина т.е. 2таблетки
11.00-голяма плодова салата
16.00-зеленчуков фреш /3 моркова, 1 стрък селъри, 1/2 краставица, 1зелена пиперка, магданоз/
След 1 час 2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове. Към вечерята вземам още 1 грам спирулина.
20.30-банан

Вторник: менюто е същото като понеделник

Сряда:
същите добавки и кростренажор всяка сутрин
8.30-портокал
11.30-500мл бадемово-бананов шейк с фурми
14.30-ябълка
17.30-салата от 1/2краставица, 1/2авокадо, чери домати, царевица, червен лук, лим.сок, зехтин и маслини.
С вечерята взех 1грам спирулина.
20.30-банан

Четвъртък:
9.00-портокал
10.30-банан
12.00-гранола бар
15.00-ябълка
19.00-зелена салата с печени гъбки /бях на гости при родителите ми/
22.00-банан

Петък: менюто е същото като понеделник
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #214 -: 10-03-2010, 09:13:35 »

Понеделник:
чаша вода и 30мл.алое вера
20мин.кростренажор
8.00-зелен чай с 1грам спирулина
8.30-фреш портокал
10.00-банан
12.00-около 50гр.сурови бадеми, кашу и стафиди
15.00-ябълка
17.00-сурова пица с гъбки и много люцернови кълнове. Взех и 1грам спирулина.
За десерт молко черен шоколад Линд-85%какао
21.00-банан

Вторник: същото като понеделник
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #215 -: 10-03-2010, 15:32:41 »

Деси, това алое вера какво е? Течно ли е и на кой производител? За какво служи? Много въпроси май зададох вече ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #216 -: 11-03-2010, 06:31:47 »

Алое вера се продава под формата на гел. В България знам за Форевър ливинг като негови дистрибутори. Може да има и други.
Иначе си е един природен лек. Много добре действа на външни рани, изпитано. Вътрешно съм чела, че лекува разни инфекции и подмладява.  ;) Отделно витамини и минерали, източник на Б12.

http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Vera-Gel_bg.htm

Ние си купихме самото растение и сами си извличаме гела. Най-често го слагат към зеления нектар, ако ще се пие.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #217 -: 11-03-2010, 08:15:54 »

 :kisss:Я думай, това за извличането, че аз имам няколко саксии...  :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #218 -: 11-03-2010, 08:56:29 »

Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #219 -: 11-03-2010, 11:38:59 »

Петко, Вери правилно е предположила. На Форевър Ливинг е алоето. Взех си 1л. гел с пракова. Помага за много неща. Аз преди 2години бях пила и ми хареса като ефект. Сега си припомних за него в книгата Суперхрани. Има доста информация за него, но основните свойства са:
-създаване на добро храносмилане с противомикробни свойства /действа като пробиотик и се бори с гъбички и вредните организми/
-намалява възпаления, лъчева болест, рак, порок на сърцето и диабет
-хидратира тялото отвътре навън-намалява стареенето и подпомага стави, кожа, мозък, нервна система, черен дроб и коса
-активира черния дроб чрез отделяне на повече глутатион
-поддържа здрави бъбреци и още много може да се пише.
Също така си взех и лосионче от чисто алое за почистване на кожата.
Най-хубаво е да се използва самото растение, но като си нямам си купих готови продукти.

Вчера през деня бях на плодчета и шепа микс сурови ядки и стафиди. За вечеря си направих бобена салата /чаша сварен маслен боб, зелена пиперка, чери домати, червен лук, зехтин, яълков оцет, риган и маслини/.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 24 запитвания.