Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206843 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #260 -: 25-04-2010, 15:39:06 »

Томи можеш да замениш фурмите с мед или сушени смокини. Но недей да слагаш лимонов сок!
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #261 -: 25-04-2010, 15:44:46 »

Ама, Деси, много ми харесват менютата ти  :Content_22:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #262 -: 25-04-2010, 16:11:13 »

Вери аз осъзнавам, че не е полезно, но понякога ми се налага да опаковам някой разрязан зеленчук или да завия нещо. Всъщност не става ли токсично само при нагряване?
Да, при нагряване е токсично.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #263 -: 27-04-2010, 14:09:48 »

Ама, Деси, много ми харесват менютата ти  :Content_22:
Благодаря!  :Content_22:

Вчерашното меню беше лекичко:
8.00-500гр. ягоди
11.00-500мл. таханово-бананов шейк
15.00-ябълка
18.00-сурова спаначена супичка / 1/2краставица, 1/2 авокадо, шепа спанак, копър, стрък пр.лук и чесън, лим.сок. Всичко се блендира и се прибавят 3 нарязани чери доматки и 3 накиснати орехчета/
21.00-банан

Днес направих за първи път Шанка Прахшалана.
Започнах в 8 и приключих в 10 часа. Изпих 3.5 литра солена вода т.е препоръчителните 14 чаши. След това изпих още 3 чаши несолена вода. Стана ми много студено и си взех горещ душ, ексфолирах се със сода и накрая се намазах с кокосово масло. В 11 часа изядох една купичка с био басмати ориз с масло. После поспах от 12 до 14 часа. Сега в 15 часа изядох една ябълка. Много исках да си разквася устата с нещо сочно. За вечеря ще си направя задушени грах, моркови и царевичка с масло.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #264 -: 27-04-2010, 15:57:35 »

 :Content_14: Хареса ли ти шанката Деси? :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #265 -: 27-04-2010, 16:01:01 »

Томи можеш да замениш фурмите с мед или сушени смокини. Но недей да слагаш лимонов сок!
Ще се пресече ли? Мина ми през акъла.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #266 -: 27-04-2010, 20:31:07 »

Деси, гледам менютата ти и забелязвам, че май всеки ден приключваш с банан - това е целенасочено, предполагам? По какви причини, ако може да споделиш?
Питам, защото през последните две-три седмици при мен бананите взеха да хвърчат направо - понякога по 2, по три, понякога самостоятелно, понякога като шейк със сусамово мляко и малко мед - това отскоро ми стана любимо  :Appetit_17:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #267 -: 27-04-2010, 23:03:25 »

Томи можеш да замениш фурмите с мед или сушени смокини. Но недей да слагаш лимонов сок!
Ще се пресече ли? Мина ми през акъла.
Да.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #268 -: 28-04-2010, 07:07:31 »

:Content_14: Хареса ли ти шанката Деси? :)

Дани, хареса ми определено! Съжалявам единствено, че не се наканих да я направя по-рано, беше ме страх да не объркам нещо. Но всичко мина отлично, изпих си солената водичка като пич, не ми се гадеше и повръщаше и дори не ми беше неприятно. Със сигурност ще си я правя и за в бъдеще. Само че незнам колко често е препоръчително - може би 2 пъти годишно или по-често. Сега си правя реювеяк /пшенична вода/ за да си възобновя полезната чревна микрофлора. Заредила съм 2 буркана и утре трябва да е готова. :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #269 -: 28-04-2010, 07:09:56 »

Деси, гледам менютата ти и забелязвам, че май всеки ден приключваш с банан - това е целенасочено, предполагам? По какви причини, ако може да споделиш?
Питам, защото през последните две-три седмици при мен бананите взеха да хвърчат направо - понякога по 2, по три, понякога самостоятелно, понякога като шейк със сусамово мляко и малко мед - това отскоро ми стана любимо  :Appetit_17:
Хапвам си по 2-3 банана на ден първо, защото много обичам  ;D и второ, защото не искам да свалям повече килограми, а да кача 1-2. Всъщност банана е единствения плод, който задължително трябва да присъства в менюто ми, другите плодове се сменят според сезона.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #270 -: 28-04-2010, 10:56:11 »

Деси, а защо трябва да присъстват задължително бананите?по личен избор ли, или за килограмите?
защото аз нещо не че не ги обичам, ама изобщо не ми се похапват..

а иначе вчера научих за още един мъж-суровояд, и то съвсем случайно. той се хранел така , за да си излекува ставите, и готвеното много влошавало болката му...много хубаво, че някак си хората разбират все повече и се интересуват

а Деси, интересно ми е реагират ли с интерес на начина ти на хранене хората около теб..не точно близките, ами по-странични.

на мен понякога ми писва да обяснявам, ама 'преглъщам' и започвам, защото е хубаво да даваш информация :)
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #271 -: 28-04-2010, 12:25:42 »

Ползата от бананите е голяма, а и лично аз много ги обичам. Направо щях да падна, когато веднъж племенникът ми каза, че били вредни (според майка му), тъй като били много калорични... то зависи и какво друго ядеш,но това е друга тема.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #272 -: 28-04-2010, 13:57:40 »

И аз обичам много банани. Днес съм изяла половинка банан в сусамовото мляко сутринта, а вчера за обяд два банана  :heart_2: Сигурно затова бавно свалям килограми  ;D
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #273 -: 28-04-2010, 16:17:48 »

Същалявам, че ще ви разочаровам, но от банани не се пълнее (личен опит). Е, сигурно ако изяждаш по 1 - 2 кг на ден и имаш проблем с обмяната на въглехидратите може и да качиш някое кило. Много са ми смешни разни мацки, които заклеймяват бананите и гроздето като калорични, а всъщност омитат по един-два шоколада "Милка" с пълнеж, примерно. Напоследък бананите ми се струват леко гадни и след като знам как зреят изкуствено по трюмове и складове се съмнявам дали имат същите хранителни свойства както преди години.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #274 -: 28-04-2010, 16:58:05 »

Щурчо, бананите са задължителни за менюто ми, защото съм пристрастена към тях. ;D Няма как да е минал ден и да не съм хапнала поне един. Супер много ги обичам. На всичкото отгоре съм убедена в тяхната супер полезност и хранителност и никой не може да ме убеди в обратното.
Относно начина ми на хранене имам чувството, че хората гледат на мен като на полезно изкопаемо, някакъв необичаен феномен и недоумяват защо го правя. Понеже съм слабичка и ми се чудят защо толкова подбирам какво да ям. Затова гледам много много да не се забелязвам и да не се обяснявам. Който прояви интерес разказвам малко, но като цяло се дразня като започнат да ме питат разни неща.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #275 -: 28-04-2010, 17:00:51 »

 ;D
ох...разбирам те...  tooth
ама и аз се дразня, а това за 'полезното изкопемо' ми е напълно познато
но.. с усмивките напред и това е.
но все още свиквам да не ми пука
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #276 -: 28-04-2010, 17:01:20 »

Деси, познато. И аз много се дразня като почнат да ми се пулят, че ям някакъв плод вместо дюнер или баничка. Все ме питат дали съм на диета, на няколко пъти са ми казвали да ям, че иначе лошо ставало. Все едно е тяхна работа, пък дори и анорексия нервоза да имам. Това е простотията народна - отличаваш се малко и веднага те нападат.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #277 -: 28-04-2010, 17:03:29 »

Да да супер много се дразня! :(
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #278 -: 28-04-2010, 17:16:40 »

Аз се дразня главно на примиренческото отношение на роднините ми - например на въпроса ми "защо си направила свинско с ориз", след поредното кратко пояснение за лошото съчетание на продуктите майка ми изръси "такава ни е кухнята", т. е. националната, и аз направо се изсмях! Казах й, че никой не я е заплашвал с пистолет да готви точно това. Мъча ги да намалят мръвката, ама е трудно.
Иначе ми става смешно и тъжно, като вървя по улицата и гледам как народът настървено нагъва дюнери, банички, кифли, пици и пр., а пък в магазина като гледам с какво си пълнят количките, аййй...
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #279 -: 28-04-2010, 17:30:50 »

Тяхна работа си е, организмите са си техни. На нас да не ни се месят.
Това с националната кухня е много извратено понятие. До преди 60-70 години едва ли селянинът си е пекъл свинско с ориз всеки ден. По-голямото време от годината - пости, демек боб, леща, картофи, лук, хляб. Когато не са пости и малко сиренце. Кокошка рядко, луксове като прасе още по-рядко.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 22 запитвания.