Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206853 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #280 -: 28-04-2010, 17:31:29 »

В националната ни кухня има много постни ястия.  ;) Както и Томирис е писала.
Така че пак оправдания, но ние това си го знаем. :)

Банани обичам. Децата обожават. Само половинката не им е фен.
« Последна редакция: 28-04-2010, 17:47:09 от Вери »
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #281 -: 28-04-2010, 18:25:04 »

Ех, Antares, като спомена с какво си пълнят количките понякога ми идва да им издърпам продуктите от ръцете. А вчера една възрастна жена ме помоли да и прочета опаковката на някакво шоколадово десертче, понеже си забравила очилата. Аз зачетох съдържанието, като естествено започнах от Е-тата и добавките.  :whistling2 - emotloader: Още на средата на етикета се беше отказала и беше много учудена че слагат такива неща вътре. Мисълта ми е, че по-голямата част от хората се хранят с болкуци поради неинформираност. Няма човек който да иска да е болен и да го прави нарочно.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #282 -: 28-04-2010, 18:32:55 »

Делфинче, а аз съм забелязала, че някои хора искат да са болни, за да привличат така грижи, любов и внимание.

А тук с какви боклуци пълнят количките няма да ви казвам. Още повече, че непрекъснато има разни промции на смешни цени все на вредни храни.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #283 -: 28-04-2010, 18:35:18 »

Цитат
Мисълта ми е, че по-голямата част от хората се хранят с болкуци поради неинформираност.
Но те и не искат да се информират. Говоря за младите хора, които имат огромен достъп до информация и достатъчно финанси да могат да си позволят нормална храна. Други, пък го правят от непукизъм и принципа "Веднъж се живее". Трети просто нямат финанси дори и за хляб и "кисело мляко". Абсолютно неоправдано е да си млад, материално осигурен и да не ти пука какво слагаш в стомаха си.

Цитат
Делфинче, а аз съм забелязала, че някои хора искат да са болни, за да привличат така грижи, любов и внимание.
Едно е да си мнимия болен, друго е да си някакъв мазохист.

Цитат
Още повече, че непрекъснато има разни промции на смешни цени все на вредни храни.
Отварям седмичната брошура на Кауфланд. Първите две страници - месо (преживявам го, не всички пък могат да са вегетарианци), трета и четвърта страница шоколади, близалки, бонбони и прочее продукти на сладкарската промишленост, после следва една страничка за алкохол и най-накрая да има някакво намаление на ябълки като за прасета или смачкани банани.
« Последна редакция: 28-04-2010, 18:39:08 от Томирис »
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #284 -: 28-04-2010, 18:37:08 »

Това никога няма да го разбера - да си болен, за да се грижат за теб. Абсурдно е.
А за промоциите си абсолютно права, още повече, че хората съвсем са полудяли покрай тази криза. При положение, че плодовете и зеленчуците са средно по 2-3 лв. за килограм как да не си купиш тарелка с бутчета за 2 лв.?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #285 -: 28-04-2010, 18:39:57 »

Това никога няма да го разбера - да си болен, за да се грижат за теб. Абсурдно е.
А за промоциите си абсолютно права, още повече, че хората съвсем са полудяли покрай тази криза. При положение, че плодовете и зеленчуците са средно по 2-3 лв. за килограм как да не си купиш тарелка с бутчета за 2 лв.?
Какво ще кажеш за "кисело мляко" за 5 стотинки? Една колежка ми се хвалеше как напълнила хладилника с такова.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #286 -: 28-04-2010, 18:42:13 »

 :surpris_22: 5 ст???? Няма начин!!!
Добре де какво си мислят, че има вътре?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #287 -: 28-04-2010, 18:50:40 »

:surpris_22: 5 ст???? Няма начин!!!
Добре де какво си мислят, че има вътре?
Няма шега, няма измама. В Кауфланд-София го бяха пуснали да подбият онова за 8 стотинки по случай откриването на Карфур. На някои от млеката си пишеше "млечен продукт", но на други не. Какво има вътре можем само да гадаем, но според мен не е много по-различно от състава на по-скъпите марки като "Данон", например.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #288 -: 28-04-2010, 20:39:34 »

:surpris_22: 5 ст???? Няма начин!!!
Добре де какво си мислят, че има вътре?
Няма шега, няма измама. В Кауфланд-София го бяха пуснали да подбият онова за 8 стотинки по случай откриването на Карфур. На някои от млеката си пишеше "млечен продукт", но на други не. Какво има вътре можем само да гадаем, но според мен не е много по-различно от състава на по-скъпите марки като "Данон", например.
Ти пък ако си мислиш, че в България може да се намери кисело мляко, дето да съответства на всички критерии за такова.. Повечето не ги заквасват с прословутите български бактерии (това отдавна е факт за съжаление) освен това обикновено състава на прясното "мляко" като изходна суровина е под всякаква критика. От доброто кисело мляко трябва да става закваска  - ако не става значи или дрождите са умрели или не ги е имало, а са го пресекли по някакъв начин.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #289 -: 29-04-2010, 07:24:57 »

Млеката - и прясно, и кисело не са стока въобще, ама това вече не ми е грижа.
Що се отнася до промоциите, големите магазини ги правят, защото покрай промоционалната стока народът винаги купува и от другите стоки в магазина. Така че мляко за 5 или 8 стотинки може да е като всяко друго, което се продава там. Освен това големите вериги натискат доставчиците си да поемат разходите по такива промоции, да не говорим, че искат доставчикът да им плаща нескромна входна такса, за да пуснат даден продукт да се продава в магазина... Изобщо търгашество отвсякъде.
Единствените промоции, от които се възползвам в такива магазини, са за моите храни - зехтин, ядки, екзотични и цитрусови плодове (грейпфрути от Била за 1 лв./кг.), и то ако одобря качеството. Другото въобще не ме вълнува.
Не разбирам хора, които като видят промоция, и давай... без да помисли дори за миг това нещо трябва ли му, без да го е грижа какво е качеството. Аман от потребители, които не щат да мислят. Аз и без това ям малко, та винаги първо гледам качеството, после цената.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #290 -: 29-04-2010, 07:46:26 »

И аз изключително много държа на качеството. Когато отида в магазина трябва хубаво да огледам стоката и отделям достатъчно време за да си избера най-хубавите плодове и зеленчуци. Относно киселото мляко, миналото лято си купувах от време на време, но само био, което струва 1.65лв. Това от 5ст сигурно е само вода, сухо мляко и хидрогенизирани мазнини.

Вчерашното меню беше:
8.00-зелен чай и грейпфрут
10.00-гранола бар
11-12.00-фитнес
12.30-банан
14.30-ябълка
17.00-био зелена салатка с пр.лук, чесън, босилек, чери доматки, лим.сок, зехтин, маслинки и гъбки портобело
20.00-5 сурови шоколадови трюфела
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #291 -: 29-04-2010, 16:17:55 »

:surpris_22: 5 ст???? Няма начин!!!
Добре де какво си мислят, че има вътре?
Няма шега, няма измама. В Кауфланд-София го бяха пуснали да подбият онова за 8 стотинки по случай откриването на Карфур. На някои от млеката си пишеше "млечен продукт", но на други не. Какво има вътре можем само да гадаем, но според мен не е много по-различно от състава на по-скъпите марки като "Данон", например.
Ти пък ако си мислиш, че в България може да се намери кисело мляко, дето да съответства на всички критерии за такова.. Повечето не ги заквасват с прословутите български бактерии (това отдавна е факт за съжаление) освен това обикновено състава на прясното "мляко" като изходна суровина е под всякаква критика. От доброто кисело мляко трябва да става закваска  - ако не става значи или дрождите са умрели или не ги е имало, а са го пресекли по някакъв начин.
Злояд, кисело мляко почти не ям (нещо не ми се яде), но ако се излъжа някой път ям само домашно, защото всички купешки ми бият в най-добрия случай на сухо мляко или сметана. Други пък сладнят ужасно изкуствено, трети са прекалено кремообразни (желатин). Това, че дадена марка кисело мляко подквасява не е гаранция за качество - всички, които съм пробвала в домашни условия подквасяват и то добре. Включително съм слушала, че и "Данон" ставало за целта. "Хармоника" не е зле (прясното им мляко е единственото на пазара, което минава що-годе моя тест за "автентичност", въпреки че май е "кръщавано" с вода), но за тая цена мерси. Ако някога съм навън изгладняла - може. Като любител на млечните продукти заявявам, че на пазара истински такива няма, независимо каква им е цената. Невъзможно е естествен продукт да се произвежда индустриално, нито да има винаги същото качество, което изисква пазара. Същото важи и за хляба, предпогам. Поне тия две неща можем да си ги произвеждаме вкъщи.
Горчивият ми опит показва, че при промоциите ни пробутват само калпави плодове, особено ако са екзотични. Що мангота, вонящи на ацетон съм изхвърляла, що гнили ананаси (не съм ги избирала аз, обаче), що нескопосани авокадота...
Ако искаме хубави плодове, почти винаги трябва да се "бръкнем" повече.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #292 -: 30-04-2010, 08:32:19 »

Вчера:
7.00-реювеяк /пшенична вода/
8.00-зелен чай и грейпфрут
10.00-ябълка
12.00-600мл бананово-сусамово-ленен шейк
17.00-пролетна зелена салата с краставичка, репички, копър, пр.лук и чесън, лим.сок и зехтин и едно сурово хлебче, намазано с бадемово крема сиренце.
21.00-5 сурови шоколадови трюфела
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #293 -: 30-04-2010, 08:46:17 »

Супер ти е менюто, Деси. Само тия шейкове аз нещо така и не се научих да ги правя като хората  :-\.

За киселото мляко - не го обичам особено, но и аз ако намеря домашно, няма да се поколебая да си взема. Преди харесвах едно "Култура", което намирах само в Горна, в Сф много рядко се среща. Просто ми беше вкусно. За последно изядох едно такова преди около 3 месеца. Не е лошо, но предпочитам да знам какво има в него  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #294 -: 30-04-2010, 12:38:03 »

Деси, прегледах ти дневника но така и не намерих как приготвяш този бананово-сусамово-ленен шейк. Ще споделиш ли рецептата  :fluretaa:

П.П.: Чета ви на всички дневниците и се питам: наистина ли ядете по толкова малко?  :Content_22:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #295 -: 30-04-2010, 13:19:12 »

Какво представлява пшеничната вода?

Вики, "Култура" е едно от най-гнусните млека. В него първо откриха наличието на палмово масло.

Цитат
П.П.: Чета ви на всички дневниците и се питам: наистина ли ядете по толкова малко?
Май да, не вярвам някои да лъже тук. Не сме в "диетичен" форум tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #296 -: 30-04-2010, 13:42:24 »

Глупости,ям и то много. Такива мижави количества просто не мога да си представя,поне за сега tooth :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #297 -: 30-04-2010, 13:46:53 »

Рецептата за шейка е:
чаша вода
2 банана
1с.л. смляно ленено семе
1с.л. смлян сусам
6 фурми
малко канела
всичко се блендира много добре.

Пшеничната вода е пробиотична напитка много богата на полезни бактерии, В витамини, протеини, В 12 и т.н.
Направих си я защото във вторник правих Шанката и искам да си възстановя полезната чревна флора.
Технологията е следната: първо накисвам 1чаша пшеница във вода за 1 нощ. След това изливам водата изплаквам я, след това я оставям да покълва за 1-2 дена. Когато са се появили кълнчета заливам пшеницата с вода и я оставям на топло. След 24 часа вече може да се консумира, има приятен лимонов вкус. След 2 дни готовия реювеяк се слага в буркан и се съхранява в хладилник. Пшеницата може да се използва за още една доза.
Дори вчера като си правих бадемовото крема сиренце сложих малко от реювеяка. Предполагам, че и ядково кисело мляко ще мога да си направя с него.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #298 -: 30-04-2010, 13:48:09 »

Глупости,ям и то много. Такива мижави количества просто не мога да си представя,поне за сега tooth :laugh:
Ами аз свикнах да хапвам по малко и се засищам.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #299 -: 30-04-2010, 15:06:14 »

Да, Деси, ще можеш и кисело мляко да си направиш.

За количествата храна- аз не мисля, че ям малко. Нямам дневник да се види, но обяд и вечеря са ми стабилни. Следобед ям с децата някаква сурова сладост: крем, сладолед, торта, ако съм правила, бисквитки, домашно мюсли и т.н. Сутрин съм на плодове. Ако огладнея във времето до обяда хапвам ядки или ядково мляко пия, шейк също. Не винаги е такова менюто. Понякога замествам сутрешно със смути или сок, а следобедно с плодове, сок.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 22 запитвания.