Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206847 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #240 -: 14-04-2010, 07:50:20 »

Да едновременно ги взимах!
Вчера пропуснах кафето и накрая на деня ми заболя главата, но аз го отдавам на факта, че пътувах около 8 часа, защото 2 пъти отивах и се връщах до Слънчев бряг и накрая прегрях. Но днес вече съм ОК.
Вчерашното меню:
8.00-1 ананас
11.00-бадемово-бананов шейк
16.00-фреш портокал
18.00-2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове
21.00-1 ябълка
Активен

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #241 -: 16-04-2010, 18:59:44 »

Благодаря за отговора !
:flowers2:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #242 -: 16-04-2010, 20:33:19 »

Цитат
Вчера пропуснах кафето и накрая на деня ми заболя главата, но аз го отдавам на факта, че пътувах около 8 часа, защото 2 пъти отивах и се връщах до Слънчев бряг и накрая прегрях. Но днес вече съм ОК.
Един човек, наскоро се оплака, че спрял да си пие сутрешното кафе (пиел само по едно на ден) и започнала да го боли глава. Почнал пак да го пие и главоболието престанало. Аз също пия по едно кафе на ден и оня ден не пих, защото нямаше. Е, никак не се чувствах добре целия ден преди да изпия едно...Колкото и да ми е неприятно и да не съм го очаквала, май и аз съм пристрастена до известна степен и организма е свикнал да поддържа определена доза кофеин в кръвта. Някой път пак ще пробвам да не пия и ще видя как ще се чувствам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #243 -: 17-04-2010, 07:26:28 »

Да наистина това беше много странно, защото аз по принцип започвам деня си със зелен чай и по-късно през деня пия кафе около 10-11ч. Целият ден нищо ми нямаше, но накрая към 17-18 часа ме заболя главата. Аз го отдавам на факта, че пътувах много този ден и бях развълнувана.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #244 -: 17-04-2010, 09:39:44 »

Естествено,че ако пиеш всеки ден си пристрастен. Клизмите помагат ,ако си решил да го спираш.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #245 -: 17-04-2010, 12:18:29 »

И аз пиех по едно кафе на ден, но пак си имах кризи ако не го пия. Спрях го окончателно след последната шанка- помогна ми да нямам много главоболие. Почти седмица след това бях много нервна и заядлива  ;D
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #246 -: 20-04-2010, 12:07:49 »

Вчерашното меню:
11.30-голяма плодова салата
17.00-сурова пица гарнирана с гъбки, тиквички пр.лук и босилек и люцернови кълнове
20.00-банан

Днес: същото
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #247 -: 20-04-2010, 14:37:21 »

Деси, знам, че ги има на много места в сайта рецептите (примерни) за хлебчета или блатчета за пица, но реално на теб колко време ти отнема да си ги приготвиш и кой е най-лесният метод? много ще съм ти благодарна когато имаш време да ми обясниш.. :Confus_34:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #248 -: 22-04-2010, 14:05:11 »

Здравей! Аз на около 2 седмици си суша хлебчета и блат за пица. Долу горе пропорциите са 2:1 покълнала елда и ленено семе. Слагам си подправки като риган, босилек, зехтин, морска сол и чесън само при хлебчетата, защото при пицата си правя отделно суров доматен сос със стрък чесън. Като разстела сместа върху фолио поръсвам с накиснати тиквени и слънчогледови семена и сусам. Сушенето е около 18-20часа на около 50градуса. Същевременно си суша и мариновани в зехтин и соев сос гъбки за пицата. И като е готов блата му слагам доматен сос и зеленчуци отгоре. Вместо кашкавал слагам кълнове от люцерна и пицата става супер. Хлебчетата ги хапвам обикновено с гуакамоле и кълнове или бадемово крема сирене и салата. Ако нещо не е ясно питай!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #249 -: 22-04-2010, 14:15:48 »

Забравих да напиша че аз нямам кухненски робот и използвам пасатор за приготвяне на сместа. Става много лесно. Цялата процедура по приготвянето ми отнема 30мин. и после 2 седмици не се занимавам.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #250 -: 22-04-2010, 15:19:10 »

 ;D
Благодаря Десииии :)
много ми помогна с това обяснение, защото чета, чета рецепти, но все не ми е ясно нещо  :Confus_3:
а и с оглед на най-ценният ресурс-време, си ми дала мн полезна инфо.

и все пак..един въпрос..сушенето на обикновена фурна??
без надзор?
за 2 нощи примерно..
чудя се дали ако дам инструкции на мама, ще може да го направи..че тук няма как..
добре, ще кажа, като пробвам, което трябва да е скоро :)
 :peperudi:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #251 -: 23-04-2010, 07:23:39 »

Да във фуната суша хлебчетата, но моята е с вентилатор. Без надзор си я оставям вечер. Не виждам никакъв проблем. Примерно ако ги направя вечерта цяла нощ ги оставям да се сушат и на сутринта ги обръщам и продължават да се сушат още няколко часа докато станат твърди и хрупкави.

Вчерашното ми меню:
8.00-фреш пороткал
8.30-500гр.ягоди
12.00-500мл бадемово-бананов шейк
15.00-ябълка
17.30-салата от био краставица и домат, царевица, 1/2 авокадо, пр.лук, чесън и босилек, лим.сок и зехтин.
20.30-банан
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #252 -: 23-04-2010, 07:53:33 »

Деси,ти как си правиш гуакамолето?с табасколи? съомгата пушена ли я взимаш?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #253 -: 23-04-2010, 08:02:12 »

Ета я моята рецепта за гуакамоле:
1/2 авокадо /аз повече от половин авокадо на ден не ям/
малко лим.сок
скилидка или стрък пресен чесън
щипка сух босилек или 2 листа пресен
щипка морска сол
1ч.л.зехтин
няколко чери доматчета /нарязани на четвъртинки/
Всичко се разбърква много добре и се маже на крекери. Отгоре гарнирам с кълнове от люцерна.

Пушена сьомга не съм яла от лятото. Тогава си я слагах на салата от сурови тиквички. Сега 1 път в месеца си купувам прясна и я приготвям във фолио.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #254 -: 23-04-2010, 08:13:52 »

Деси, непременно ще изпробвам твоето гуакамоле  :essen:, аз авокадото  до сега си го ям само върху филийка или в салата.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #255 -: 23-04-2010, 08:25:18 »

Деси, махни го това фолио. Извинявай, че давам непоискан съвет. Предполагам, че става дума за алуминиево, нали? Отровно е. Тежък метал, който попада в храната.

Авокадо и трички на ден мога да изям.  :essen:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #256 -: 25-04-2010, 11:18:00 »

Вери аз осъзнавам, че не е полезно, но понякога ми се налага да опаковам някой разрязан зеленчук или да завия нещо. Всъщност не става ли токсично само при нагряване? Може би трябва да премина на найлоново фолио.
Вчерашното меню:
8.00-500гр.ягоди
11.30-500мл бананово-таханов шейк
15.00-ябълка
17.30-био салата от коприва, пр.лук, копър, краставица, лим.сок, зехтин и накиснати орехи
20.30-банан
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #257 -: 25-04-2010, 11:23:23 »

Деси, как го правиш тоя бананово-таханов шейк?
Да не би да са пуснали био коприва на пазара? Аз последния път като гледах продукцията на Гимел само спанак и 1-2 вида салати имаше от зелениите.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #258 -: 25-04-2010, 11:29:04 »

Ами аз си имам мой био снабдител. Тази седмица ми донесе спанак, коприва, зелени салатки, пресен лук и чесън и цяла зима от него си взимам орехи и бадеми, но бадемите вече свършиха. Само краставиците и доматита си купих на Гимел.
Шейка го приготвих от:
2 банана
2 с.л. суров сусамов тахан
6 фурми
200 мл вода
малко канела
Всичко разбивам в блендера и се наслаждавам! :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #259 -: 25-04-2010, 11:37:56 »

Блазе ти. Аз кисна зелениите бая, кои знае с какви екстри са пълни. Засега странични ефекти нямам и не мисля да се отказвам от ползите им (калций, желязо) заради опасността от разни химични съединения.
Мерси за рецептата. Имам нискокачествени банани и останки от тахан и мисля да ги оползотворя, но без фурмите (не обичам) и канелата (сваля ми кръвното). Мисля да прибавя лимонов сок, например?

Алуминиевото фолио ако се ползва по изключение, а не ежедневно не мисля че ще навреди.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 25 запитвания.