Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206838 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #160 -: 29-01-2010, 17:53:39 »

Бенато, да споделиш ефекта след сухото гладуване после. Аз исках да направя житния режим, но не искам да отслабвам и може би ще пропусна или ще го направя няколко дни. Не съм решила още.
Иначе днес да се похваля, взех си и последния шести изпит. Много добри резултати постигнах и приключих успешно тази сесия.
Менюто днес беше:
9.00-зелен чай с годжи бери и 1 ананас
12.00-1 банан след изпита
чай от лайка докато си чаках резултата
15.00-ябълка
17.00-салата от 1/2 авокадо, 1/2 краставица, чери доматки, червен лук, лим.сок, 1с.л.зехтин и сух босилек върху канапе от люцернови кълнове. Супер стана и я препоръчвам. :Appetit_17:

Допълвам менюто:
20.00-покълнали, мариновани и след това изсушени бадеми.
« Последна редакция: 30-01-2010, 16:42:57 от desi82 »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #161 -: 29-01-2010, 18:16:58 »

Браво Деси,тука само умници сме се събрали :Content_14: :laugh:
Идеята на сухото е,че организма му трябва вода и я изтегля заедно с отровите и я изхвърля.
Направих го до 20ия час,страшно отпаднах,тонус 0,странни усещания в ставите и зъбите. Не го пепоръчвам на никой :surpris_23: Дали съм изхвърлил токсини,незнам :surpris_22:
Аз поне за килограми не мисля,за сега задържам на 79,не свалям,но ще видим със 100те %
Салатката ти е страхотна,аз обожавам чери домати,а и другото.... :Appetit_17:
Утре е пълнолуние,ако някой е забравил и иска да свали кило ,две на сок,а и просто да се поизчисти. :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #162 -: 29-01-2010, 20:48:01 »

То и аз го правих сухо гладуване на екадашите ама ми се събра 36 часа без да хапна и нещо съм объркал конците. Имах я същата отпадналост, и досега гледам, че получавам някакви вътрешни кръвоизливи. Не са хемороиди. Усещам някакво напрежение отдясно под ребрата ,а дали черния дроб изхвърля мръсна кръв или съм си докарал някоя язва на 12-пръстника все още ми е трудно да разбера. Видя се, че утрешното събиране ще го гледам на снимки.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #163 -: 29-01-2010, 23:21:49 »

Злояд, съмнява ме да е язва. Майка ми има, аз бях с изострен гастрит. По-скоро е черен дроб.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #164 -: 30-01-2010, 00:41:41 »

Бенато, понеже си фен на сокотерапията, имам едно въпросче към теб. Става ли да се гладува на доматен сок? Както сте забелязали аз много обичам домати /жалко, че сега няма вкусни :surpris_25:/. Освен това от няколко дни ми се пие лимонов сок или доматен сок - т.е. нещо киселичко. Сетих се обаче че цял един ден на друг вид сок съм правила, но на доматен не сам. Моля те да споделиш ефекта ако си пробвал илиувал? :flowers2:
Деси, браво за изпита! :Content_14:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #165 -: 30-01-2010, 02:36:23 »

Вал, аз не съм правила досега сокотерапия, но мъжът ми в момента е на нея.
Доматите и него много го привличат, но чист сок от тях не е правил и не кара само на сокове от домати. Комбинира с други зеленчуци, зеленолистни. От другата седмица и сок от кълнове ще включи.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #166 -: 30-01-2010, 11:13:43 »

Злояд,язва за ден,два не става. Сухо гладуване е за по водни хора,ти май си по сухичък ;) :laugh:
Вал,с тези домати в момента,не става според мен,то няма нищо полезно в тях,някой заблуден ензим най-много tooth Милен,на Вери мъжа, сега прави голям соко проект,чете много и се консултира със специалисти,той е запознат с комбинациите повече.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #167 -: 30-01-2010, 12:47:57 »

Аз вече си изстисках домати - почти една кана. Днес ще карам на това. Много ми се пие такъв сок от няклоко дни. Вчера пак пих една-две чаши. Пък заблудения ензим какво да го правя - ще му се скарам :pensif_29:
Вери, браво на вас! Големи ентусиасти сте и двамата с Милен. Междудругото аз за пръв път чувам за сок от кълнове. После да се похвалие :peperudi:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #168 -: 30-01-2010, 16:36:21 »

За кълновете- сок се прави от пониците / пшеница, слънчоглед, люцерна /.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #169 -: 30-01-2010, 16:54:11 »

За тези сокове от поници наистина трябва сокоизтисквачката да бъде супер качествена и не съм сигурна дали се предлагат в България. Иначе кълнове могат да се прибавят към зеленчуковите смутита и да се блендират цели като фибрите си остават.
Вал, през зимата за доматен сок може би трябва да използваш чери доматки, защото те са най-ароматни и вкусни.
Днес менюто беше:
8.30-био зелен чай с годжи бери и зелена енергия /това го пия всеки ден/
11.30-голяма плодова салата/като по-напред/
16.30-сурово табули-магданоз, малко краставичка и чери домати, покълнала киноа и слънчоглед, червен лук, маслини, лим.сок и зехтин
По-късно вечерта сигурно ще хапна няколко сурови шоколадови трюфела, останали от рожденния ми ден, който беше на 16.01. Да ми се чуди човек как са оцелели в една кутийка в хладилника толкова време. ::)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #170 -: 30-01-2010, 16:59:13 »

За кълновете- сок се прави от пониците / пшеница, слънчоглед, люцерна /.
Сигурно бая поници трябват,за да се направи едно сокче.Или може по малко да се прибавя към други сокове.
За сокоизтисквачката....може би някоя от скъпите на Philips ще свърши работа.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #171 -: 30-01-2010, 19:50:37 »

Злояд,язва за ден,два не става. Сухо гладуване е за по водни хора,ти май си по сухичък ;) :laugh:
Аз и друг път съм имал такива периоди по 2-3 дни през няколко месеца ама сега нещо много се проточва. Почвам да се замислям за шивамбукалпа ( а по-нататък евентуално някое чернодробно пречистване)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #172 -: 30-01-2010, 22:17:47 »

За кълновете- сок се прави от пониците / пшеница, слънчоглед, люцерна /.
Сигурно бая поници трябват,за да се направи едно сокче.Или може по малко да се прибавя към други сокове.
За сокоизтисквачката....може би някоя от скъпите на Philips ще свърши работа.
Ще се прибавят към другите сокове. Няма да е чист сок от кълнове. А със сока от тревата на пшеницата препоръчват захранване, защото е като енергийна напитка. В началото може да се повърне от нея.
Въпросът със сокоизстисквачките не знам как седи в България. Нищо не мога да препоръчам. Нашата гледахме хем да е мощна, хем да не е скъпа / като онази за 2500 долара  ;) /. Доволни сме. От зелените листа много сок вади, не може да се изпие. А със същото количество зелении обикновено човек се наяжда, даже понякога е и още гладен.

Това, което Деси предлага за смутитата също е много добър вариант. Но аз най-харесвам със слънчогледови поници. Веднъж сложих люцерна и ми беше много неприятно.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #173 -: 30-01-2010, 22:22:05 »

Деси, ами да си жива и здрава с 2 седмици закъснение!
Не съм сигурна дали съм ти честитила на датата. Не съм. Сега проверих. :)

Да си все така лъчезарна и красива!  :flower:  :flower:  :flower:

М/у другото една от моите много добри приятелки, вече бивша, и кръстница на дъщеря ми, се казва Деси и е родена на 16.01 също.  ;)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #174 -: 31-01-2010, 16:36:33 »

Вери много благодаря за пожеланията! :fluretaa:
Днес менюто беше:
9.00-зелен чай с годжи бери и портокал
10.30-гранола бар
13.00-банан
сауна
15.30-ябълка
Ще вечерям салатка.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #175 -: 01-02-2010, 16:07:33 »

Деси, много щастие ти желая, нищо че със закъснение, винаги така слънчева да си  :flowers2:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #176 -: 02-02-2010, 13:44:54 »

Благодаря Дани! :)
Вчерашното меню:
9.00-зелен чай с годжи бери и зелена енергия
12.00-плодова салата
17.00-2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове както и слънчогледови поници. Най-после станаха и си хапнах снощи. Много ми харесаха колко са свежи само. Коренчетата не се ядят нали?
Днес менюто ми е същото.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #177 -: 02-02-2010, 23:16:03 »

Ние не ги ядем.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #178 -: 04-02-2010, 10:50:04 »

Вери, аз съм чела, че в коренчетата на пониците не остава нищо полезно и всички хранителни съставки са в стъбълцето и листенцата.
Вчерашното меню:
8.30-зелен чай и портокал
10.30-гранола бар
фитнес
12.30-банан и чай от лайка
15.00-ябълка
17.00-салата от краставичка, чери домати, авокадо, червен лук, слън.поници, шепа скаридки, зехтин и лим.сок върху канапе от люцернови кълнове
20.00-няколко сушени смокини
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #179 -: 04-02-2010, 18:51:56 »

Да де, аз за коренчетата писах, че не ги ядем, защото преди това ти нали питаше. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 23 запитвания.