Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206849 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #220 -: 11-03-2010, 18:36:14 »

Деси, благодаря ти за отговора :flower:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #221 -: 12-03-2010, 10:17:33 »

Заповядай:

http://www.youtube.com/watch?v=jpeA5eLqB1Q
:kisss:

 :kisss:Eeeeeeee, за гледане- гледах, ама за разбиране- нищо не разбрах...само нещо си за строгари и коко...не мож ли малко така ...като за баби..по на български...че започнах да обикалям саксиите :essen:,макар и да ми е жал да ги кълцам, ама след като прочетох, че и подмладяяяяявааааа tooth, ще зема да го помоля да се жертва  :surpris_25:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #222 -: 16-03-2010, 06:51:10 »

Намерих алое в една билкова аптека - на кристали. Стои си кафяво, прилича на смола... пия от него втори ден и мисля, че наистина е добро средство за пречистване.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #223 -: 17-03-2010, 06:10:22 »

Бабче, извинявай. Сега виждам, че си писала. Също така виждам, че видеото вече го няма. А аз го дадох, за да не се оплета в обясненията си. :)
Общо взето трябва да му махнеш твърдата зелена обвивка. Под нея има един прозрачен филм, а вътре в него е гела. Така вече става лесно изтискването му. Ще взема да снимам аз клипче на български.  ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #224 -: 17-03-2010, 09:02:38 »

 :kisss:Сърдечни благодарности!!!Давай вократце...режеш, изстискваш и...къде да го слагам, да зема да го ближа ли :surpris_23: tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #225 -: 17-03-2010, 09:21:58 »

 :Content_4 - emotloader:

Ми не знам каво пиеш. Към сок, нектар или друга напитка. Ние го слагаме най-често към зеления нектар. Нека и другите да споделят.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #226 -: 21-03-2010, 10:52:03 »

Бабче, малко със закъснение, но сега отговарям за алое вера. Много е хубаво, че си имаш растение. Отрязваш си едно листо, махаш бодлите от всяка от страните и отделяш с нож гела от кожата. Гела можеш да го използваш за много неща. Можеш директно да си намажиш кожата с него, а също така да го смесваш с други храни в коктейли и елексири. Ето една рецепта:
чаша фреш от портокал
няколко ягоди
гел от алое вера /или малко парче от суровото растение/
Всичко се разбива в шейкър и се пие за закуска например. Ще се възползвам от тази рецепта като излязат ягодите.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #227 -: 21-03-2010, 11:03:49 »

Тази семица не съм писала менюта, но сега ще напиша за всички дни.

Понеделник:
8.00-ябълка
10.00-банан
12.00-50гр микс сурови ядки със стафиди
15.00-ябълка
17.00-салата от сварени на пара био картофи червено цвекло и моркови червен лук магданоз маслини лим.сок и зехтин.

Вторник:
11.00-голяма плодова салата
17.00-2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове
20.00-банан

Сряда: същото като вторник

Четвъртък:
8.00-портокал
10.30-гранола бар
13.00-банан
15.00-ябълка
17.00-салата от краставица чери домати и кълнове +сьомга

Петък:
8.00-фреш портокал
10.00-банан
12.00-50гр микс сурови ядки и стафиди
15.00-ябълка
17.00-2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове
20.00-банан

Събота:
8.00-фреш портокал
11.00-600мл бананово-таханов шейк с фурми
17.00-сурова супа. Първо направих фреш от 1 краставица и 2 стръка селъри. След това блендирах сока с 1/2 авокадо. Добавих и нарязан червен лук, чери доматки и 3 ореха. Много вкусна стана.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #228 -: 25-03-2010, 09:10:14 »

Понеделник:
обяд-зимна плодова салата /банан, портокал, ябълка, стафиди, 6 ореха, мед и канела/
вечеря-сурова пица с гъбки и люцернови кълнове
След 4 часа-банан

Вторник: същото като понеделник

Сряда:
обяд-тропическа плодова салата /банан, манго, 1/2авокадо, лим.сок и мед/
вечеря-2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове /с другата половинка от авокадото/
След 4часа-банан
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #229 -: 28-03-2010, 08:21:03 »

Четвъртък:
8.00-портокал
10.30-гранола бар
фитнес
13.00-банан
15.00-ябълка
17.00-салата от краставица и чери домати и сьомга

Петък:
8.00-ананас
10.00-банан
12.00-50грама сурови бадеми със стафиди
15.00-ябълка
17.00-салата от варени на пара картофи, краставица, червен лук, магданоз, маслини, лим.сок и зехтин.
20.00-банан

Събота:
12.00-зимна плодова салата
18.00-2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове
21.30-банан
Активен

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #230 -: 08-04-2010, 15:13:41 »

Не зная дали тук е мястото, но прочетох  историята в началото на дневника ти, понеже аз също страдам хронично от кандида пишеш, че си се излекувала с пробиотици...можеш ли да ми пишеш нещо повече по въпроса ? Може и на лични....
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #231 -: 08-04-2010, 15:36:58 »

Здравей! Да, това беше преди 2 години. Излекувах се с пробиотици и коластра на Аквасорс и от тогава съм нямала проблеми. Предполагам, че и с други пробиотици ще може да се излекува кандидата. Най-важното след това е да се консумира предимно сурова храна и да е избягват киселинно-образуващи храни т.е да преобладават алкалните храни.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #232 -: 08-04-2010, 20:05:14 »

Деси, къде си? ;D
Много ти е готин дневникът, продължавай да пишеш! :flowers2: Нещо се позагуби тия дни...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #233 -: 08-04-2010, 20:39:54 »

Абе джаскайте яко витамин Ц - органичен от плодове и зеленчуци и няма да боледувате  tooth
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #234 -: 09-04-2010, 02:26:22 »

Така е за вит Ц. Но сега става дума за кандида. Аз се справих с хомеопатия. Но също така си мисля, че и режима на Казънс би помогнал много добре. Жаки, ако не се лъжа, беше писала за него преди време тук.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #235 -: 09-04-2010, 08:11:06 »

Вери, аз пък съм чела, че има два суровоядски подхода за лечение на кандида. Единият е този на Казънс с ниско съдържание на плодове и повече зеленчуци и мазнини. Другият подход е точно обратният - с огромни количества плодове и минимални сурови мазнини. Чела съм мнения на суровояди, които първо са пробвали метода на Казънс неуспешно и след това за няколко дена са имали подобрение с другия метод т.е на Грахам. Дори има повече привърженици на втория метод. Ваобще цялата тази информация в Интеренет е много объркваща и човек в крайна сметка трябва да изпробва различни неща за да разбере кое действа при него. Но така ил иначе един курс на лечение с пробиотици само би подпомогнал процеса на оздравяване.
Вики, аз малко поспрях да пиша в дневника, защото хапвам почти едни и същи неща и много биха се повтаряли менютата. През деня ям предимно плодове и сурови ядки като съм някъде навън, а къто съм си вкъщи най-често голяма плодова салата или плодове и ядков шейк за обед, за вечеря - сурови хлебчета с гуакамоле или сурова пица и салата, гарнирани с кълнове от люцерна.На Великден хапнах зелена салата с 2 домашни яйца.
Вчера менюто беше:
8.00-ананас
10.00-банан
12.00-шепа сурови бадеми със стафиди
15.00-ябълка
17.00-басмати ориз с коприва и гъбки

Днес закусих с фреш от портокал. Ще обядвам таханово-бананов шейк и за вечеря ще си направя любимата сурова супичка.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #236 -: 09-04-2010, 08:25:53 »

Деси, оплакваш се за килограмите. Виждам, че ядеш малко. И аз съм така, но ти и на фитнес ходиш. Ясно, че на нас тази храна ни се струва достатъчна като количество (не ходя гладна, а предполагам и ти), но дали наистина е така? Все пак, за наше нещастие сме жени и май имаме нужда от повече хранителни вещества. Понякога този факт ме притеснява и колкото и да си налагам да ям повече не се получава. Като си смятам калориите все под 1000 дневно излизат. Това е и причината да не изключвам напълно млечните и яйцата като по-достъпни източници на протеин. С родителите ми на глава не мога да изляза относно храненето и не винаги имам необходимите ми растителни продукти, нито пък достатъчно средства да си набавям изцяло сама храната.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #237 -: 09-04-2010, 08:37:00 »

На мен това ми е болната тема. Ако съм на сурово цял ден т.е около 4 пъти в седмицата хапвам наистина малко т.е нахранвам се с малко и не ми се яде повече. Но вчера като си направих този ориз си хапнах стабилно количество и след това малко ми тежеше на корема. Гледам да ям готвени въглехидрати поне 1 път в седимцата. Калориите досега не съм ги изчислявала и ваобще не знам какво количество приемам. Сирене и аз не съм изключила напълно-добавям си по 50грама козе-овче сирене в салатата ведъж в седмицата. Яйца не бях яла отдавна, но хапнах на Великден. Фитнесът го намалих напоследък-ходя по ведъж седмично, но всеки ден правя кардио по 20мин на кростренажора ми за тонус. Но е факт, че за последния месец съм отслабнала с още 1кг и сега съм 49кг при ръст 172см. Исками се да се храня само със сурово, защото ми е супер леко и се чувствам добре, но тези килограми ми е трудно да ги задържа. :'(
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #238 -: 12-04-2010, 16:27:37 »

Днес менюто ми беше пролетно и затова ще го напиша:
20мин.кростренажор
зелен чай
8.00-портокалово-ягодов коктейл /чаша фреш портокал, шепа ягоди и 60мл алое вера/. Взех и 1грам спирулина.
11.00-500мл бадемово-ягодов шейк /20покълнали бадема, 1банан, шепа ягоди, 2с.л.кленов сироп, 1с.л. кокосово масло/
15.00-ябълка
17.00-салата от био зелена салатка, краставичка, чери доматки, пресен лук, маслини каламата, зехтин риган.
Заедно със салата хапнах и едно сурово хлебче, намазано с бадемово крема сирене. :essen:
Активен

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #239 -: 12-04-2010, 18:46:14 »

Деси,
благодаря ти за информацията, разгледах сайта, разбирам, че без промяна на хранителния режим, ефекта ще е временен! Аз се опитвам да включвам все повече сурови храни в менюто си, така, че имам напредък.... Пробиотиците и коластрата, едновременно ли ги взимаше?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.